Jak přidat nebo odebrat e-mailové účty v Mail pro Mac

Aplikace Mail na vašem Macu podporuje více účtů se samostatnými schránkami, ale nemůžete přidávat nové účty přímo z nastavení aplikace. Chcete-li změnit účty, budete muset použít Předvolby systému.

Jak přidat nebo odebrat e-mailové účty v poště

Účty, které Mail používá, pocházejí přímo ze sekce „Internetové účty“ v předvolbách systému. Pokud chcete přidat nový účet, musíte to udělat tam.

Chcete-li spustit Předvolby systému, klikněte na nabídku Apple v horní části obrazovky a vyberte „Předvolby systému“. Můžete jej také spustit z doku nebo složky Aplikace.

Klikněte na „Internetové účty“ v okně Předvolby systému.

Zobrazí se seznam, který pravděpodobně obsahuje váš účet iCloud. Chcete-li přidat nový e-mail, klikněte na tlačítko „+“ v dolní části seznamu a poté klikněte na kteréhokoli poskytovatele pošty, kterého používáte. Pokud svého poskytovatele nevidíte, můžete svůj e-mail přidat ručně pomocí „Přidat jiný účet“.

Zobrazí se vyskakovací okno s výzvou k přihlášení ke svému e-mailovému účtu. Zadejte svůj e-mail a heslo pro účet, který chcete použít, a klikněte na „Další“.

Jakmile se přihlásíte, budete mít možnost vybrat si, které funkce chcete propojit s vaším e-mailem. Pokud chcete pouze Mail, deaktivujte ostatní funkce, jako jsou Kontakty a Kalendář, a klikněte na „Hotovo“.

Po dokončení se v seznamu zobrazí nový účet. Pokud otevřete nastavení aplikace Mail (Command+Comma) a kliknete na kartu „Účty“, uvidíte svůj účet propojený v Mailu. Zde můžete změnit nastavení pro tento účet.

Pokud chcete odebrat poštovní účet, můžete buď vypnout „Povolit tento účet“ v nastavení aplikace Mail, nebo odebrat účet z panelu „Internetové účty“ v Předvolbách systému. Klikněte na účet a poté klikněte na tlačítko „-“ v dolní části seznamu, abyste jej odstranili ze seznamu účtů.