etechblog

Jak přidat poznámku do souboru skici


Sketch je populární a výkonná aplikace pro úpravu obrázků, ale moc vám nepomůže zorganizovat práci, kterou musíte udělat na konkrétním projektu. Poznámky je plugin Sketch, který umožňuje vytvářet poznámky v souboru Sketch. Cílem je umět zaznamenat zpětnou vazbu nebo změny, které potřebujete provést v souboru uvnitř, a usnadnit tak nalezení, když se pustíte do práce.

Nainstalujte Poznámky a otevřete Sketch. Přejděte na Zásuvné moduly a v nabídce se zobrazí ‚Poznámky‘. Kliknutím na něj přidáte poznámku.

Poznámka je navržena tak, aby vypadala jako lepicí papír; je to žlutý čtverec s přidaným textovým polem. Když přidáte poznámku, textové pole je aktivní, takže poznámku můžete začít hned psát. Na poznámku můžete použít styly textu. Ke stylizaci textu v poznámce lze použít každý textový styl podporovaný aplikací Sketch.

  Jak používat aplikaci Shutter screenshot v Linuxu

Notes v podstatě přidá do vašeho souboru tvar a textové pole. Plugin shrnuje celý proces přidání tvaru a textového pole jedním kliknutím. Můžete to replikovat bez pluginu; jednoduše přidejte do souboru žluté pole a na něj textové pole a máte svou poznámku.

Poznámky přidá poznámku nad aktuální vrstvu. Seskupuje tvar a textové pole do složky. Automaticky také přesune vrstvu, do které jste poznámku přidali, do stejné složky. Díky tomu budete snáze sledovat, do které vrstvy jste chtěli implementovat změny v poznámce.

Plugin má své nedostatky; poznámka je v podstatě tvar a pokud poznámku po jejím vytvoření neskryjete, bude překážet ostatním vrstvám. U poznámek, jako je tato, existuje možnost, že poznámku omylem smažete, protože se ve skutečnosti jedná pouze o textovou vrstvu a textové vrstvy v aplikaci Sketch lze smazat pomocí klávesy Delete.

  Máte problémy s instalací Paint.net? (VYŘEŠENO)

To znamená, že poznámky jsou stále rozumným způsobem, jak přidat poznámku do souboru. Před sdílením souboru se ujistěte, že jste ze souboru odstranili všechny poznámky.

Stáhněte si poznámky

x