Jak přidat tlačítko Shazam do ovládacího centra iPhone

Jablko získal Shazam, služba, která poslouchá a identifikuje hudbu, která se kolem vás hraje, v roce 2018. Přestože se stále jedná o samostatnou aplikaci, Apple integroval svou funkci rozpoznávání hudby do iPhonu a iPadu. Zde je návod, jak přidat tlačítko Shazam do Ovládacího centra vašeho zařízení.

Než začneme, všimněte si, že nepotřebujete Aplikace Shazam nainstalované na vašem iPhonu nebo iPadu. Co budete potřebovat, je aktualizovat iOS 14.2iPadOS 14.2 nebo vyšší.

Přidejte tlačítko Shazam do ovládacího centra iPhone a iPad

Tlačítko Shazam není ve výchozím nastavení umístěno v Ovládacím centru vašeho iPhonu nebo iPadu. Chcete-li aktivovat tlačítko pro rozpoznávání hudby, budete si muset upravit ovládací centrum.

  Jak přejít z Androidu na iPhone

Začněte otevřením aplikace „Nastavení“ na vašem iPhonu nebo iPadu. Pokud ji nemůžete najít, potáhněte prstem dolů na domovské obrazovce a vyhledejte aplikaci pomocí vestavěného vyhledávání Spotlight společnosti Apple.

Dále přejděte dolů a vyberte možnost „Ovládací centrum“.

Klepněte na

Nyní uvidíte seznam zkratek a ovládacích prvků dostupných v Ovládacím centru. Přejděte dolů do části „Další ovládací prvky“. Najděte a klepněte na tlačítko „+“ vedle položky „Rozpoznávání hudby“.

Vybrat

Tlačítko Shazam je nyní aktivní a bude přesunuto do sekce „Zahrnuté ovládací prvky“. Klepnutím a podržením příslušné třířádkové rukojeti změníte uspořádání umístění tlačítka „Rozpoznávání hudby“ v Ovládacím centru.

Použijte Shazam’s Music Recognition Button na iPhone a iPad

Nyní, s tlačítkem Shazam přidaným do vašeho iPhonu nebo iPadu, je čas použít funkci rozpoznávání hudby.

  Jak změnit tapetu Androidu podle denní doby

Otevřete Ovládací centrum přejetím prstem dolů z pravého horního rohu displeje telefonu nebo tabletu (nebo přejetím nahoru ze spodní části obrazovky na starších zařízeních). Odtud klepněte na zašedlé tlačítko Shazam.

Jakmile je tlačítko Shazam aktivní a posloucháte hudbu, rozsvítí se a pomalu pulzuje.

Když je skladba identifikována, v horní části displeje se zobrazí oznámení. Klepnutím na něj se dozvíte více o skladbě a interpretovi.

Pokud hudba není rozpoznána po 10 až 15 sekundách, zobrazí se upozornění, že se nepodařilo nic najít.

Oznámení „Rozpoznávání hudby“ se také zobrazí na obrazovce uzamčení a v Centru oznámení, pokud jste banner zmeškali.

Po klepnutí na oznámení „Rozpoznávání hudby“ budete přesměrováni na web Shazamu. Zde si můžete poslechnout ukázku písně, přidat si ji do knihovny Apple Music, přečíst si text písně a další.

  Jak převést prezentaci Google Slides na GIF

x