etechblog

Jak přidat vodoznak do Dokumentů Google

Přidání vodoznaku do dokumentu může být dobrým způsobem, jak jej přizpůsobit nebo označit jako svůj vlastní. Dokumenty Google bohužel nenabízejí vestavěný způsob, jak toho dosáhnout, ale existuje řešení, které můžete místo toho vyzkoušet.

Pokud chcete vestavěný způsob přidávání vodoznaků do dokumentů, můžete použít Microsoft Word a přidat vodoznaky do dokumentů Wordu.

Vytvořte obrázek vodoznaku pomocí Nákresů Google

Protože Dokumenty Google neumožňují vytvářet nebo přidávat vodoznak přímo, budete jej muset vytvořit. Můžete to udělat vytvořením obrázku na pozadí obsahujícího váš vodoznak a jeho umístěním za text.

Poté můžete obrázek vodoznaku použít na každou stránku dokumentu Dokumenty Google tak, že jej přidáte do záhlaví nebo zápatí dokumentu.

I když je možné vytvořit obrázek vodoznaku pomocí libovolného dostupného nástroje pro úpravu obrázků, nejjednodušší metodou je použít kresby Google.

  Jak zkontrolovat stav reklamace FedEx

K omezené verzi tohoto nástroje se obvykle dostanete stisknutím Vložit > Kresba > Nový nákres v Dokumentech Google, ale neumožní vám to změnit průhlednost obrázku. Místo toho jej budete muset vytvořit pomocí úplného nástroje Nákresy Google.

Vložte obrázek vodoznaku

Nástroj Nákresy Google vám umožňuje vytvářet grafy, diagramy a základní obrázky, které můžete použít v jiných aplikacích Google. Vytvořit nová kresba Google Drawings začít.

Pokud máte logo nebo jiný obrázek, který byste chtěli použít jako vodoznak, klikněte na ikonu „Obrázek“ v pruhu nabídky nebo místo toho stiskněte Vložit > Obrázek.

Obrázek vložte obrázek do Nákresů Google” width=”459″ height=”287″ onload=”pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);” onerror=”this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);”>

Chcete-li nahrát obrázek z počítače, vyberte možnost „Nahrát z počítače“.

Můžete také vkládat obrázky z vašeho Disku Google nebo úložiště Fotek Google, z webu nebo je vyhledat pomocí integrovaného vyhledávání obrázků Google. Pokračujte výběrem jedné z těchto možností.

Můžete změnit písmo, velikost textu, zvýraznění textu, mezery, zarovnání a další – k dispozici jsou všechny typické možnosti formátování textu.

Protože v Nákresech Google nejsou pro text k dispozici žádné možnosti průhlednosti, budete muset pro použití podobného efektu zvolit světlejší barvu textu (například šedou).

  Proč byste neměli používat výchozí server DNS vašeho ISP

Změňte průhlednost vodoznaku v Nákresech Google

Než uložíte obrázek Nákresů Google, budete muset změnit průhlednost. Obrázek vodoznaku má obvykle sníženou průhlednost, aby mohl sedět za textem v dokumentu, aniž by jej blokoval.

Můžete to však udělat pouze pro obrázky nebo objekty, které vložíte do kresby Google Drawings. U obrázků a objektů klikněte pravým tlačítkem a vyberte tlačítko „Možnosti formátu“.

Chcete-li naformátovat obrázek v Nákresech Google, klikněte pravým tlačítkem na > Možnosti formátu” width=”432″ height=”403″ onload=”pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);”  onerror=”this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);”></p>
<p>Tímto se zobrazí postranní nabídka Možnosti formátu vpravo.  Na kartě Úpravy posuňte posuvník „Průhlednost“ nahoru, abyste snížili průhlednost.</p>
<p>Měla by být přijatelná úroveň 50 procent nebo vyšší.</p>
<p><img class=

Váš nákres bude automaticky uložen do vašeho úložiště Disku Google, takže se v tomto okamžiku vraťte ke svému dokumentu Dokumenty Google.

Vložte obrázek vodoznaku do Dokumentů Google

Dokumenty Google bohužel neumožňují umístit kresbu za jakýkoli text. Pokud chcete, aby text překrýval kresbu, musíte jej přidat do kresby pomocí textového pole přímo před vložením.

Pokud chcete, aby se kresba vodoznaku vztahovala na všechny vaše stránky, aniž by došlo k narušení textu, budete ji muset přidat do záhlaví nebo zápatí.

  4 aplikace, které poskytují komplexní sadu pro úpravu fotografií

Chcete-li to provést, otevřete dokument Dokumenty Google a stiskněte Vložit > Záhlaví a zápatí a vyberte buď možnosti „Záhlaví“ nebo „Zápatí“.

Chcete-li přidat záhlaví nebo zápatí do Dokumentů Google, stiskněte Vložit > Záhlaví a zápatí a klikněte na Záhlaví nebo zápatí” width=”535″ height=”419″ onload=”pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);”  onerror=”this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);”></p>
<p>S možností záhlaví nebo zápatí přidejte kresbu stisknutím Vložit > Kresba > Z Disku.</p>
<p><img class=

Můžete zvolit „Link to Source“, abyste povolili uložení odkazu na obrázek s vaším dokumentem, nebo „Link Unsourced“ pro přidání obrázku bez odkazu.

Obě možnosti jsou v pořádku, ale pokud plánujete sdílet dokument bez zpětného propojení s výkresem, vyberte možnost „Nezdrojově propojit“. Jakmile budete připraveni, stiskněte „Vložit“ pro vložení výkresu.

V tomto okamžiku bude kresba vložena do záhlaví nebo zápatí. Změňte velikost obrázku pomocí možností změny velikosti ohraničení a poté přesuňte obrázek pomocí myši nebo trackpadu do vhodné polohy.

Pokud kresbu nemůžete přesunout, budete ji muset vybrat a kliknout na možnost „Zalomit text“.

Vložený výkres bude nyní viditelný v celém dokumentu na každé z vašich stránek.

Můžete jej také vložit do

x