Jak připojit ovladače GameCube k Nintendo Switch

Pokud chcete nostalgický pocit z klasického ovladače GameCube, můžete místo Joy-Cons Nintendo Switch použít starý ovladač GameCube. Je to perfektní doplněk pro Super Smash Bros. Ultimate Edition, ale můžete je použít téměř v jakékoli hře.

Aktualizujte Nintendo Switch

Ovladač GameCube je podporován na konzolách Nintendo Switch se systémem alespoň verze 5.0.0, vydané v březnu 2018.

Abyste se ujistili, že váš Nintendo Switch je aktuální s nejnovější verzí systému, znovu zkontrolujte, zda je váš systém připojen k Wi-Fi, a přejděte na „Nastavení systému“ z nabídky Home.

Jakmile jste v Nastavení systému, přejděte na „Systém“ a vaše aktuální verze bude uvedena pod „Aktualizace systému“ vpravo.

  Disney Plus se nenačítá? Zde je návod, jak opravit problémy s ukládáním do vyrovnávací paměti Disney Plus

Ovladače GameCube a Nintendo Switch

Na podzim 2017, kdy Nintendo vydalo aktualizaci softwaru 5.0 pro Nintendo Switch, společnost v tichosti zahrnula novou funkci: možnost používat staré ovladače GameCube se systémem Nintendo Switch.

Svůj starý ovladač GameCube můžete připojit pomocí adaptéru ovladače Wii U GameCube, např Oficiální adaptér ovladače GameCube společnosti Nintendo. Oficiální adaptér GameCube Controller stojí v maloobchodě kolem 20 $.

Umístěte konzolu Nintendo Switch do režimu TV a připojte oba USB konektory z adaptéru GameCube Controller Adapter k doku Nintendo Switch.

Na modelu Nintendo Switch jsou dva USB porty na straně doku Nintendo Switch, kam připojíte adaptér GameCube Controller.

Poté, co připojíte adaptér Gamecube Controller k USB portům, stačí připojit váš GameCube ovladač k adaptéru a stisknout tlačítko na GameCube ovladači se zapnutým Nintendo Switch.

  Jak přizpůsobit domovskou obrazovku Nintendo Switch

Na konzole Nintendo Switch přejděte pomocí ovladačů Nintendo Switch do nabídky „Nastavení ovladače“ na domovské obrazovce.

V nabídce „Controllers“ vyberte „Pairing New Controllers“ a Nintendo Switch začne hledat kompatibilní ovladač Nintendo Switch.

Budete vyzváni k výběru tlačítek L a R Trigger na ovladači GameCube, stejně jako byste to normálně udělali s Nintendo Switch Joy-Cons, a to je vše.

Nabídka „Ovladače“ Nintendo Switch zobrazí náhled připojeného USB řadiče.

Ovladače GameCube a Nintendo Switch Lite

S Nintendo Switch Lite můžete také použít ovladač GameCube, ale je to trochu komplikované. Nintendo Switch Lite nemá dokovací systém, takže je potřeba další kabel.

Budete potřebovat ovladač GameCube, a Wii U adaptér, černý kabel USB kabel dodávaný s Wii U adaptérem a a Adaptér USB C na USB 3.

  Jak nastavit různá časová pásma v Kalendáři Google

To vám umožní zapojit se do jediného portu USB-C Switch Lite a připojit kabelový ovladač k zařízení. Jak je uvedeno výše, budete muset nakonfigurovat ovladač GameCube prostřednictvím nabídky „Ovladač“.

Ve srovnání s používáním Nintendo Switch v dokovaném režimu se Nintendo Switch Lite nepřipojuje k TV displeji, takže možná budete chtít najít alternativní způsob, jak zařízení při hraní podepřít. Samozřejmě ho můžete vždy položit rovně na podlahu. Nebudeme tě soudit.

x