Jak přizpůsobit novou aplikaci Windows Terminal App

s nová aplikace Windows TerminalWindows má nyní konečně terminál s kartami, který může spouštět výzvy Cmd, PowerShell a Bash ve stejném okně. Je také hluboce přizpůsobitelný – můžete jej dokonce nastavit animované GIFy jako pozadí.

Kromě pozadí můžete také změnit téma terminálu. Ať už jde o barvy textu nebo pozadí nebo styl písma, Windows Terminal si můžete přizpůsobit. Microsoft dokonce zahrnul několik přednastavených témat. Vše, co potřebujete, je textový editor a základní znalost JSON. Pokud neznáte JSON, pravděpodobně stále můžete provádět změny; my vás tím provedeme.

Jak přizpůsobit terminál Windows

Prvním krokem k přizpůsobení Windows Terminal je zajistit, aby Windows měl výchozí aplikaci spojenou s typem souboru JSON. Nejlepší způsob, jak to udělat, je z Průzkumníka souborů.

Spusťte Průzkumníka souborů a najděte soubor JSON. Pokud žádný nemáte, vytvořte si ho. Klikněte pravým tlačítkem na Průzkumník souborů a „Nový“ a poté klikněte na „Textový dokument“.

Přejmenujte soubor na test.json (přitom smažete příponu .txt) a potvrďte, že chcete příponu změnit. Pokud nevidíte příponu souboru .txt, řekněte Průzkumníkovi souborů, aby zobrazoval přípony souborů.

Dále klikněte pravým tlačítkem myši na nový soubor JSON a vyberte možnost „Otevřít v programu“. Vyberte si preferovaný textový editor, ať už je to takový Poznámkový blok++ nebo Poznámkový blok.

  Stáhněte si a hrajte Classic Chess Titans na Windows 10 (NÁVOD)

Nyní, když máte nastavený textový editor pro soubory JSON, je čas provést změny v nastavení Windows Terminal. Otevřete Windows Terminal a klikněte na šipku dolů v záhlaví (napravo od symbolu plus) a poté vyberte „Nastavení“.

Soubor JSON se spustí v editoru, který zvolíte dříve. Zde můžete provést všechny změny.

Jak změnit pozadí

Pozadí můžete změnit na libovolný typ souboru obrázku, který se vám líbí – PNG, JPEG nebo dokonce animovaný GIF.

Chcete-li změnit pozadí některého z shellů, musíte nejprve umístit soubor obrázku na místo, které může aplikace Terminal číst. Windows Terminal je aplikace Universal Windows Platform (UWP), takže upřednostňuje použití vlastní složky AppData. AppData je složka, kterou obvykle najdete v uživatelském profilu a slouží k ukládání nastavení programu. Aplikace UWP vytvoří vlastní složku AppData a místo toho ji použijí. Složka AppData Windows Terminal se nachází v:

%LOCALAPPDATA%PackagesMicrosoft.WindowsTerminal_8wekyb3d8bbweRoamingState

Stačí to zkopírovat do cesty Průzkumníka a stisknout Enter; budete přesměrováni na správné místo. Sem umístěte soubory obrázků a Windows Terminal je může použít jako pozadí.

Otevřete Nastavení ve Windows Terminal a přejděte na profil, který chcete změnit. V sekci ” “profily” : ” je několik profilů. Každá z nich odpovídá možnosti v nabídce: Cmd, PowerShell, distribuce Linuxu a tak dále. Můžete zjistit, která je která, prozkoumáním řádku „příkazový řádek“ nebo „jméno“ v každé sekci.

  Jak se automaticky připojit k VPN pro konkrétní aplikace ve Windows 10

Chcete-li změnit obrázek na pozadí pro jednu z těchto částí, pod řádek „ikony“ přidejte následující řádky:

"backgroundImage" : "ms-appdata:///roaming/yourimage.jpg",
"backgroundImageOpacity" : 0.75,
"backgroundImageStretchMode" : "fill",

Kde „yourimage.jpg“ je název vašeho obrázku nebo souboru GIF. Ujistěte se, že každý řádek v sekci – kromě posledního – končí čárkou.

Pokud používáte soubor GIF, možná budete chtít místo toho změnit „výplň“ na „uniformToFill“. Skončili jsme s černým rámečkem kolem našeho GIF s „fill“, ale bylo to v pořádku s „uniformToFill“.

Uložte soubor a vaše změny by se měly okamžitě zobrazit, i když je otevřený Windows Terminal.

Jak změnit výchozí vazby kláves

První část se týká klávesových zkratek, pokud se vám nelíbí konkrétní klávesová zkratka, můžete je zde změnit. Pokud například chcete, aby Ctrl+e zavírala karty, najdete tuto sekci:

{
 "command" : "closeTab",
 "keys" : 
 [
 "ctrl+w"
 ]
 },


Změňte „ctrl+w“ na „ctrl+e“ (nezapomeňte zachovat uvozovky) a poté soubor uložte. Pokud chcete vše zarovnat tak, aby odpovídalo existujícímu odsazení, uvědomte si, že soubor používá mezery místo tabulátorů. A jak je vidět na našich snímcích, soubor používá Unix Line Endings, ale většina textových editorů (dokonce i Notepad) zvládne Unix Line Endings bez problémů.

Jak přepnout výchozí barevné schéma

Windows Terminal je dodáván s několika barevnými schématy, která mění barvu písma, barvu pozadí, tvar kurzoru a tak dále. Motivy si můžete vybrat jednotlivě pro příkazový řádek, Bash a PowerShell.

  Proč můj Netflix zaostává? Opravte zpoždění Netflixu ve Windows 10

Chcete-li přepnout výchozí motiv, nejprve najděte požadovaný profil prostředí tím, že se posunete dolů do sekce ” “profily” : ” a podíváte se na položku příkazového řádku v každé podsekci.

Příkazový řádek najdete například pod: „commandline“: „cmd.exe“. Poté změňte „colorScheme“ : „Campbell“ na barvu dle vašeho výběru. Můžete si vybrat z Campbell, One Half Dark, One Half Light, Solarized Dark a Solarized Light. Pokud byste chtěli například Solarizované světlo, změnili byste řádek barevného schématu na „colorScheme“ : „Solarizované světlo. Jedná se o stejná barevná schémata, která používá nástroj colortool společnosti Microsoft.

Windows Terminal je docela zajímavý a dává vám malou ochutnávku dřívější funkce Microsoft Windows Sets. Funkce s kartami zde není tak robustní, ale je to náznak toho, co by mohlo být. Přinejmenším nyní nebudete muset přepínat programy, abyste mohli přecházet mezi příkazovým řádkem, Powershell a Bash.

x