Jak procházet Reddit z plochy Linuxu s Giarou

Pokud máte rádi Reddit, ale dáváte přednost procházení z aplikace, Giara může být pro vás. Jedná se o aplikaci pro Linux, která uživatelům umožňuje konzumovat obsah Reddit z počítače. V této příručce vám ukážeme, jak jej nainstalovat a používat ve vašem systému.

Poznámka: Abyste mohli používat aplikaci Giara v systému Linux, musíte mít účet Reddit. Chcete-li vytvořit nový účet Reddit, přejděte na Reddit a klikněte na nové tlačítko „zaregistrovat se“.

Instalace Giara na Linux

Aplikace Giara je dostupná pro všechny uživatele Linuxu prostřednictvím obchodu s aplikacemi Flathub jako Flatpak. Kromě toho si uživatelé mohou nainstalovat aplikaci Giara prostřednictvím Arch Linux User Repository a zkompilovat zdrojový kód ručně.

Chcete-li zahájit instalaci Giary na vašem počítači se systémem Linux, otevřete okno terminálu na ploše systému Linux. Terminálové okno můžete otevřít stisknutím Ctrl + Alt + T na klávesnici. Nebo otevřete nabídku aplikace a vyhledejte „Terminál“, abyste ji spustili.

  Co je Google Meet a jak jej můžete používat zdarma?

Když je okno terminálu otevřené a připravené k použití, instalace Giary může začít. Pomocí níže uvedených pokynů k instalaci zprovozněte aplikaci Giara.

Flatpak

Primární distribuční metodou Giary na Linuxu je obchod s aplikacemi Flathub. Pokud chcete program nainstalovat prostřednictvím obchodu s aplikacemi Flathub, musíte si do počítače nainstalovat runtime Flatpak.

Nastavení běhového prostředí Flatpak na Linuxu je poměrně snadné. Chcete-li to provést, nainstalujte balíček „flatpak“ pomocí správce balíčků. Pokud máte problémy s nastavením běhového prostředí, postupujte podle našeho průvodce na toto téma.

S runtime nakonfigurovaným ve vašem systému je čas povolit obchod s aplikacemi Flathub. Pomocí příkazu flatpak remote-add přidejte Flathub do zdrojů aplikace Flatpak.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

Když do počítače přidáte obchod s aplikacemi Flathub, instalace Giary může začít. Pomocí příkazu flatpak install níže nastavte program.

flatpak install flatpak install flathub org.gabmus.giara

Arch Linux

Giara je k dispozici pro uživatele Arch Linuxu a také pro uživatele Manjaro prostřednictvím Arch Linux User Repository. Toto úložiště je zdroj komunity, který mohou uživatelé používat k nahrávání aplikací, které si ostatní mohou nainstalovat.

  Jaká nastavení fotoaparátu mám použít pro fotografie krajiny?

Chcete-li získat aplikaci Giara z AUR, musíte si nejprve nainstalovat pomocníka Trizen AUR. Tento program automatizuje instalaci aplikací AUR. Pomocí níže uvedených příkazů nastavte aplikaci Trizen.

sudo pacman -S git base-devel

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git

cd trizen/

makepkg -sri

S nastavenou aplikací Trizen lze instalaci Giary provést pomocí příkazu trizen -S níže.

trizen -S giara

Zdrojový kód

Pokud byste si chtěli nainstalovat aplikaci Giara do svého počítače vytvořením ze zdrojového kódu, můžete. Chcete-li získat kód, zamiřte k úředníkovi Stránka Giara Gitlab a postupujte podle pokynů ke kompilaci.

Jak používat Giara na Linuxu

Chcete-li používat Giara v systému Linux, postupujte podle níže uvedených pokynů krok za krokem.

Krok 1: Otevřete aplikaci Giara na svém počítači se systémem Linux tak, že ji vyhledáte v nabídce aplikace. Po otevření se zobrazí modré přihlašovací tlačítko. Výběrem tohoto tlačítka se přihlaste ke svému účtu Reddit.

Krok 2: Po výběru tlačítka přihlášení se ve vašem výchozím prohlížeči otevře okno Reddit „Connect“. Odtud si přečtěte prohlášení o vyloučení odpovědnosti na Redditu. Poté přejděte do dolní části stránky a kliknutím na tlačítko povolte Giaru komunikovat s vaším účtem Reddit.

  Recenze náhlavní soupravy pro virtuální realitu VR Shinecon

Krok 3: Když připojíte svůj účet Reddit k aplikaci Giara, načte se váš zpravodajský kanál Reddit. Ve výchozím nastavení se v sekci „Nejlepší“ budou zobrazovat příspěvky ze všech vašich odběrů.

Chcete-li ve své aplikaci vybrat jiný typ zobrazení pro Giara, klikněte na rozbalovací tlačítko vedle ikony rakety. Po výběru tohoto tlačítka se zobrazí nabídka. V této nabídce je na výběr několik možností kanálu. Vyberte možnost, která vám nejlépe vyhovuje.

Krok 4: Po výběru zdroje klikněte na tlačítko pro obnovení. Toto tlačítko načte nové položky do vašeho kanálu Reddit.

Odesílání

Giara nejenže umožňuje uživatelům prohlížet jejich Reddit feed na ploše Linuxu. S aplikací je také možné posílat příspěvky na jakýkoli subreddit. Chcete-li vytvořit příspěvek, najděte ikonu znaménka plus a klikněte na ni myší.

Po výběru znaménka plus se zobrazí vyskakovací okno. V tomto okně uvidíte „text“, „odkaz“ a „Média“. Vyberte typ příspěvku, který chcete vytvořit pomocí myši. Poté v uživatelském rozhraní vyberte svůj Subreddit a napište svůj příspěvek.

Po dokončení psaní příspěvku vyberte tlačítko „Odeslat“ a odešlete jej na Reddit přes Giara.