Jak provést test webové kamery ve Windows 10/11

S přibývajícími společnostmi, které pracují na dálku, se online schůzky staly normou a dobrá webová kamera se stala nutností.

Co však můžete dělat, když máte schůzku za pět minut a kamera nefunguje správně? Co se stane, když vás jiný program vyzve k provedení testu webové kamery ve Windows 11 nebo 10?

Našli jste to správné místo k nalezení řešení.

Fotoaparát můžete rychle otestovat v systému Windows 10 nebo 11 podle metod popsaných v tomto článku. Upozorňujeme, že toto vyšetření není určeno pro zařízení Mac nebo Linux.

Kontrolu webové kamery lze provést pomocí těchto tří hlavních metod:

 • Proveďte testy s webovou kamerou pomocí Windows Camera.
 • Proveďte test webové kamery pomocí dodaného softwaru.
 • Proveďte test webové kamery pomocí jakéhokoli softwaru pro schůzky

Test webové kamery pomocí vestavěné kamery

Využití možnosti vestavěné kamery na vašem notebooku je nejrychlejší a nejpřímější metoda pro určení stavu vaší webové kamery. Pojďme se podívat.

Po stisknutí tlačítka Start zadejte do vyhledávacího pole „Camera“. Když se zobrazí v seznamu, vyberte jej kliknutím.

Poté, co udělíte potřebná oprávnění, byste měli být schopni vidět stream, tedy sami sebe. To znamená, že kamera funguje tak, jak má.

Pokud zjistíte, že kamera nefunguje, můžete zvážit nákup externí webové kamery. Níže v tomto článku jsme uvedli seznam webových kamer.

Test webové kamery pomocí vhodného softwaru

#1. Test pomocí Online Mic

Online test mikrofonu je jedním z primárních a bezplatných webových stránek pro testování webových kamer a mikrofonů. Pomocí tohoto online diagnostického nástroje se ujistěte, že vaše webová kamera funguje správně.

 • Chcete-li začít, vyberte možnost „hrát“.
 • Pokud vás prohlížeč vyzve s otázkou, vyberte možnost „povolit“.
 • Nyní se podívejte na obrazovku, abyste se viděli.

Pokud váš fotoaparát testem neprošel, postupujte podle těchto pokynů:

 • Krok 1: Pokud máte potíže s absolvováním testu v jednom prohlížeči, zopakujte test s jiným prohlížečem nebo s jiným testem.
 • Krok 2: Ověřte, zda je kamera zapojena do portu USB na vašem počítači. Po opětovném připojení fotoaparátu byste měli slyšet zvuk nebo vidět, že se něco objeví na obrazovce počítače.

 • Krok 3: Některé verze webových kamer mají přepínač „ON/OFF“. Zkontrolujte, zda ano; pokud ano, ujistěte se, že je nastaven do polohy „ON“.
 • Krok 4: Pokuste se najít nejnovější ovladače pro váš fotoaparát a stáhnout je. Najděte název modelu a číslo modelu na obalu fotoaparátu nebo na samotném fotoaparátu a poté vyhledejte na Googlu pomocí fráze „NAME OF MODEL driver“. Pokud vše půjde dobře, měli byste být přesměrováni na webovou stránku, ze které si pak můžete stáhnout a nainstalovat aktualizované ovladače.

#2. Testy webové kamery

Funkčnost své kamery můžete ověřit online pomocí bezplatného diagnostického nástroje, který poskytuje Webové stránky webcamtestů. Jinak řečeno, nebudete muset stahovat a instalovat žádný další software, protože jej můžete rovnou vyzkoušet ve svém prohlížeči.

Fotoaparát můžete začít testovat „jedním kliknutím“ na různých zařízeních, včetně počítačů, chytrých telefonů, televizorů, tabletů atd. Toto je další jednoduchá metoda. V důsledku testování nejenom zjistíte, zda vaše webová kamera funguje či nikoliv, ale také se o ní dozvíte mnoho důležitých a užitečných informací.

Diagnostický nástroj vám navíc poskytne některá doporučení, jak opravit jakékoli problémy, které s vaší webovou kamerou najde. Po dokončení testování fotoaparátu budete mimo jiné moci používat webovou kameru k pořizování snímků a jejich stahování. Můžete jej také vidět v režimu celé obrazovky a poskytnout zpětnou vazbu na svůj fotoaparát.

  Jak nainstalovat balíčky vzhledů a textur na Minecraft Windows 10 UWP

#3. Test mikrofonu webové kamery

Nyní přecházíme na náš třetí software, test mikrofonu webové kamery je také jedním z nejlepších nástrojů pro testování webových kamer. Pokud vše s vaší webovou kamerou funguje dobře, měli byste být schopni vidět sami sebe na obrazovce hned po stisknutí tlačítka ‚Test Webcam‘ na webu. Poté budete moci zhodnotit celkovou kvalitu obrázku.

Chcete-li určit, kde je kamera umístěna, buď ji nasměrujte do příslušného směru, nebo ji vycentrujte. S jeho pomocí můžete také zjistit, kde se nacházejí čtyři čtvrtiny a dvě poloviny obrazovky. Můžete například změnit úroveň jasu nebo upravit kontrast, abyste viděli, jak byste vypadali, kdyby bylo osvětlení v místnosti vyšší nebo nižší. To vám dá představu o tom, jak byste vypadali v jednotlivých scénářích.

#4. Video formulář

The Video formulář vám může pomoci s testy webové kamery i mikrofonu. Většina kamer se automaticky nakonfiguruje, jakmile budete mít vestavěnou kameru nebo k počítači připojíte jakoukoli kameru třetí strany. Pokud vaše webová kamera tuto akci sama o sobě neprovedla, budete muset navštívit webovou stránku výrobce webové kamery a získat a nainstalovat příslušné ovladače webové kamery pro vaši kameru.

Po instalaci nezbytných ovladačů pro vaši kameru byste měli být schopni vidět video zachycené vaší webovou kamerou pomocí tohoto testu. Dodržováním těchto jednoduchých postupů budete moci svůj fotoaparát otestovat v naprostém utajení.

 • Krok 1: Chcete-li zahájit test, najděte ikonu fotoaparátu na levé straně obrazovky a klikněte na ni.
 • Krok 2: Pokud vás webový prohlížeč vyzve k povolení přístupu ke kameře, vyberte z rozbalovací nabídky „Povolit“.
 • Krok 3: Během několika sekund byste měli vidět živé video streamování z vaší webové kamery.

Pokud vidíte živý video stream přicházející z vaší kamery, zařízení funguje tak, jak má. Před použitím kamery na schůzce nebo přednášce je životně důležité otestovat, zda webová kamera funguje správně, a zkontrolovat, jak na videu zachyceném webovou kamerou vypadáte vy a vaše okolí.

#5. Testy zařízení

Testy zařízení má na svých webových stránkách prohlášení, že nikdy nenahrává žádné video ani nezachycuje obrázky, ani je neukládá na server. To může být velmi závažný důvod pro jeho použití. Webovou kameru můžete jednoduše otestovat podle níže uvedených jednoduchých kroků.

 • Krok 1: Zkontrolujte, zda je fotoaparát připojen k počítači a zda je zapnutý.
 • Krok 2: Chcete-li zahájit test, přejděte na levou stranu stránky a vyberte ikonu webové kamery.
 • Krok 3: Pokud vás webový prohlížeč požádá o povolení přístupu ke kameře, vyberte možnost „Povolit“, když budete mít na výběr.
 • Krok 4: Během několika sekund byste měli být schopni sledovat, jak se váš obličej živě zobrazuje z webové kamery.

Pokud vidíte živý video stream přicházející z vaší kamery, zařízení funguje tak, jak má.

Test webové kamery pomocí jakéhokoli softwaru Meeting Software

Pro testování vaší webové kamery se softwarem pro schůzky můžete použít Google Meet, Zoom nebo jiné možnosti, o kterých budeme dále diskutovat. Stačí si je stáhnout, nebo pokud už jsou na notebooku, můžete k nim přistupovat klepnutím na oblast „nová schůzka“, výběrem „vytvořit okamžitou schůzku“, poté „otevřete kameru i mikrofon a zaškrtnete obojí z nich.

Protože funkce Zoom se poněkud liší od funkcí Zoom Google Meet, jeho použití může být pro začínající uživatele náročné. Pokud tedy po otevření schůzky Google Meet na webu najdete černou obrazovku, je s vaší webovou kamerou něco problematické. Jinak je vše v pořádku a vaše webová kamera funguje správně.

Nastavení ochrany osobních údajů systému Windows

Máte kontrolu nad informacemi, které sdílíte se společností Microsoft, a nad přístupem jednotlivých aplikací k vaší poloze, kameře a mikrofonu. Díky tomu, že operační systém od společnosti Microsoft přichází s řadou ovládacích prvků a možností, které si můžete přizpůsobit a omezit tak využití vašich dat.

Kamera někdy nemusí fungovat ve službě Google meet nebo Zoom nebo v jakékoli jiné aplikaci, protože pro tuto konkrétní aplikaci máte omezený přístup k fotoaparátu.

  Jak opravit, že se síťová zařízení nezobrazují v Průzkumníku souborů v systému Windows 10

Zkontrolujte tato nastavení týkající se ochrany osobních údajů, jakmile budete mít počítač se systémem Windows nastaven.

Povolení nebo odebrání přístupu fotoaparátu k určitým aplikacím

Chcete-li udělit nebo zrušit povolení fotoaparátu od jiného vestavěného softwaru nebo softwaru třetích stran, musíte postupovat podle níže uvedených kroků.

 • Ve vyhledávacím panelu vyhledejte „Soukromí a zabezpečení“.
 • Přejděte dolů do sekce Oprávnění aplikací
 • Klikněte na ‚Fotoaparát‘
 • Pokud chcete zrušit přístup k veškerému softwaru, stačí stisknout tlačítko ‚Camera Access‘.
 • Pokud však chcete zrušit nebo udělit oprávnění fotoaparátu ke konkrétní aplikaci, přejděte a najděte tento software v tomto seznamu a pak můžete snadno zapnout nebo vypnout jeho přístup ke kameře.

Povolení nebo zrušení přístupu mikrofonu nebo polohy k aplikaci Fotoaparát

V mnoha případech jste ochotni zrušit přístup k poloze z fotoaparátu, protože když kliknete na libovolnou fotografii, aplikace fotoaparátu uloží také místo, kde jste na tuto fotografii klikli. Chcete-li tedy udělit nebo zrušit povolení pro mikrofon nebo umístění, musíte postupovat podle níže uvedených kroků.

 • Ve vyhledávacím panelu vyhledejte „Soukromí a zabezpečení“.
 • Přejděte dolů do sekce Oprávnění aplikací
 • Klikněte na ‚Umístění‘
 • V části „Umožnit aplikacím přístup k vaší poloze“ můžete kameru snadno najít a poté ji vypnout, abyste odebrali oprávnění k poloze v aplikaci fotoaparátu.
 • Podobně to můžete udělat pro povolení nebo zrušení přístupu k mikrofonu kliknutím na „Mikrofon“ místo „Umístění“ v Nastavení soukromí a zabezpečení.

Bylo to všechno o manipulaci se vším ve vašem systému, abyste zachovali soukromí vaší kamery a mikrofonu.

Nejlepší webové kamery, které si můžete koupit

Někdy může být problém s kamerou způsoben vadnou vestavěnou webovou kamerou. V takovém případě si můžete do počítače zakoupit externí webovou kameru. Pojďme se nyní podívat na některé špičkové webové kamery, které si můžete zakoupit na trhu.

#1. Webová kamera Logitech C270 HD

Webová kamera Logitech C270 HD nabízí videohovory v rozlišení HD 720p a nahrávání HD videa s procesorem Intel Core2 Duo 2,4 GHz. Je také vybaven pevným zaostřením s 3megapixelovými fotografiemi s ostrými technologiemi a vysokorychlostním USB 2.0.

Vestavěný mikrofon filtruje hluk na pozadí. Systémové požadavky zahrnují Windows 7, Windows 8 nebo Windows 10 nebo novější verzi, mac OS 10.10 nebo novější verzi, chrome OS, Android 5.0 nebo novější verzi a je vyžadováno připojení k internetu přes USB port.

#2. Webová kamera Logitech C920x HD Pro

Webová kamera Logitech C920x nemá uzávěrku soukromí a je dodávána s tříměsíční licencí pro XSplit VCam. Bez nutnosti zelené obrazovky vám licence XSplit VCam umožňuje mazat, měnit a rozmazávat pozadí.

Má funkci Full High Definition 1080p Videohovory a nahrávání při 30 snímcích za sekundu. Uděláte silný dojem, když na tom záleží, s ostrým, krásně definovaným a živě barevným videem.

Stereofonní zvuk a dva mikrofony umožňují přirozený záznam zvuku pro telefonní rozhovory a video. Logitech Capture je sofistikovaný program pro zachytávání videa, který usnadňuje vytváření a distribuci video obsahu.

Má také HD nastavení osvětlení a automatické ostření. C920x automaticky dolaďuje světelné podmínky tak, aby generoval jasný, jako břitva ostrý obraz, i když se nacházíte ve špatném osvětlení. Tato funkce vám umožní zachytit explicitní, detailní videa a fotografie i ve špatně osvětlených prostředích.

#3. Web NexiGo N60 1080P

Webová kamera s rozlišením Full HD 1080P je vybavena dvoumegapixelovým snímačem CMOS s rozlišením Full HD. Webová kamera NexiGo N60 dokáže produkovat filmy s pozoruhodnými detaily a ostrostí v rozlišení až 1920 x 1080 pixelů při 30 snímcích za sekundu.

Protože 3,6mm skleněná čočka vytváří čistý obraz na všechny vzdálenosti a je vhodná pro použití mezi 19,6 palce a 13 stopami, je vhodná pro téměř jakoukoli aplikaci, která se odehrává v interiéru.

Když se fotoaparát nepoužívá, ochranný kryt zabrání pronikání světla do objektivu. Je to ideální řešení pro zajištění bezpečí a klidu pro každého, ať už se jedná o jednotlivce nebo velké korporace.

Pomáhá také chránit objektiv před nečistotami a nečistotami a zajišťuje, že vaše video zůstane čisté i po použití fotoaparátu po celou dobu jeho životnosti.

Vzhledem k tomu, že objektiv má pevnou ohniskovou vzdálenost, dokáže zaznamenat video ve vysokém rozlišení ze širokých úhlů, což z něj činí vynikající volbu pro prezentace. Jednoduše zasuňte USB do počítače a ihned jej budete moci používat. Protože je dodáván s praktickou montážní sponou, lze kameru připevnit na téměř jakýkoli monitor, notebook, televizi nebo stativ.

  Oprava nefunkčních pluginů Chrome ve Windows 10

#4. Webová kamera Sony Sensor s mikrofonem a automatickým ostřením, 2K/1080P HD

Fotoaparátem CASE CUBE KU-04 lze zachytit ostřejší filmy než 1080p, protože podporuje rozlišení 2560 x 1440p při 30 snímcích za sekundu. Díky technologii automatického ostření jste středem pozornosti a zbytek světa kolem vás víří.

S extra širokoúhlým objektivem, který pokryje 120 stupňů, budete moci zachytit více ze svého okolí. Díky její přizpůsobivosti můžete podpěru stativu pro webovou kameru umístit kamkoli na stůl. Základní klip navíc umožňuje otáčení v libovolném směru, až o 360 stupňů horizontálně a 90 stupňů vertikálně.

Díky vestavěnému mikrofonu s potlačením šumu získáte křišťálově čisté zvukové nahrávky. Viditelnost zobrazovaného zboží nebo věcí je vylepšena osvětlením v designu – ideální pro živé vysílání na platformách jako YouTube a Twitch.

Vestavěný kryt objektivu pomáhá chránit soukromí uživatelů. Chcete-li kameru deaktivovat, posuňte kryt doleva a nebudete se muset bát, že jej ztratíte. Díky jedinečné zasouvací konstrukci, která ještě ve větší míře zabrání odposlechu a voyeurismu, bude vaše soukromí chráněno.

#5. Firemní webová kamera NexiGo N660 1080P

Webová kamera NexiGo N660 má 1080p Full High Definition (FHD) dvoumegapixelový CMOS snímač pro vytváření mimořádně ostrých a jasných filmů. Protože 3,6mm skleněná čočka má čistý obraz i na předem určené vzdálenosti a je kalibrována pro rozsah od 19,6 palce do 13 stop, je vhodná i pro vnitřní použití.

Nejsou potřeba žádné další ovladače ani software. Jednoduše vložte USB do počítače a začne okamžitě fungovat! Když používáte Zoom, Skype, FaceTime, Teams nebo jakýkoli jiný nástroj pro videokonference, umožňuje vám změnit všechny možné možnosti vaší webové kamery.

Tato nastavení zahrnují dobu expozice, kontrast, sytost, vyvážení bílé atd. Aplikace podporuje Windows 7/8/10 i macOS. Stahování lze získat na webové stránce podpory.

#6. Webová kamera Argmao 1080P HD

Díky vestavěnému mikrofonu redukce šumu webové kamery Argmao bude vaše řeč přenášena čistěji. Má hloubku redukce šumu 35 decibelů a dokáže zachytit váš hlas a zároveň blokovat nějaký hluk na pozadí.

Tato webová kamera je ideální pro videokonference, videohovory, výuku webových stránek, videohry a další scénáře aplikací. Poskytuje vám jedinečnou a pohodlnější atmosféru pro komunikaci.

Tuto kameru můžete jednoduše použít pro online výuku nebo živé vysílání. Pokud je připojen k počítači, lze jej používat bez instalace dalších ovladačů. To se ukazuje jako šikovná funkce. Není potřeba žádný ovladač, což šetří vaše potíže; jednoduše připojte a hrajte.

Kdykoli si můžete vybrat, co váš fotoaparát zobrazí, a žít bezpečný digitální život, když se nepoužívá. Obsahuje ochranný kryt, který poskytuje bezpečnost pro jednotlivce i podniky. Kryt závěrky může také chránit webovou kameru vašeho počítače před poškrábáním, poškozením a šmouhami.

Závěr

Webové kamery se v této éře mileniálů a rostoucí epidemie staly nepostradatelnými. Ať už je to vaše první nebo miliontá online schůzka, kontrola kamery před zahájením živého vysílání je zásadní. Přáli byste si být naštvaní, protože něco, na co jste se těšili, nevyšlo podle plánu kvůli technickým problémům, kterým bylo možné se vyhnout? Chtěli byste neustále chodit tam a zpět uprostřed naplánované schůzky?

Nasaďte svůj nejuspokojivější úsměv, procvičte si sociální odstup a využijte testování webové kamery v celé jeho flexibilitě a snadnosti.

Můžete se také podívat na některé vertikální monitory, abyste zvýšili svou produktivitu.

x