Jak reagovat na zprávy WhatsApp pomocí Emoji

Po několika měsících testování a testování funkce s uživateli beta verze WhatsApp nyní začal zavádět možnost reagovat na zprávy v konverzaci pomocí emotikonu. Ano, slyšeli jste dobře. Stejně jako na Instagramu a Messengeru se nyní můžete rozhodnout, že nebudete psát odpověď, ale budete na zprávy reagovat pomocí emotikonu, abyste vyjádřili, co k nim máte. Funkce reakce emotikonů se nyní dostává ke všem uživatelům iOS, Android a desktopům/webům WhatApp, pojďme se tedy naučit, jak tuto funkci používat. Zde je návod, jak můžete reagovat na zprávu pomocí emotikonu na WhatsApp.

Průvodce reakcemi na zprávy WhatsApp Emoji (2022)

Co jsou reakce na zprávy Emoji?

Jak název napovídá, funkce reakcí emotikonů vám umožňuje rychle reagovat na konkrétní zprávy pomocí emotikonů a sdílet svůj názor, aniž byste chat zahltili novými zprávami. To znamená, že můžete jednoduše použít obličej se slzami radosti emoji k reakci na vtipnou zprávu nebo palec nahoru k potvrzení zprávy odeslané ve skupinové konverzaci.

  Zámek chatu zabraňuje přístupu k Facebooku, Messengeru a Whatsapp [Android]

Jedná se o jednoduchou funkci, která existuje v aplikacích jako Instagram a Messenger již léta. Konečně dosáhl WhatsApp, aby zajistil paritu mezi aplikacemi pro zasílání zpráv vlastněnými Meta (dříve Facebook). Tato funkce nemá žádnou strmou křivku učení, takže se pojďme naučit, jak ji používat.

Dostupné reakce a význam emodži

WhatsApp aktuálně nabízí šest emotikonů, které můžete použít k reakci na zprávy v konverzaci, a jsou to:

  • Palec nahoru (?)
  • Srdce (❤️)
  • Tvář se slzami radosti (?)
  • Tvář s otevřenou pusou (?)
  • Plačící obličej (?)
  • Osoba se založenýma rukama (?)

Cílem aplikace pro zasílání zpráv je přidat podporu pro všechny emotikony a odstíny pleti, podobně jako Instagram, zmiňuje v oficiálním tweetu šéf WhatsApp Will Cathcart. Pokud se chcete dozvědět více o emotikonech a jejich významech, přejděte na našeho odkazovaného průvodce. Kromě toho jste si také mohli přečíst o významu různých emotikonů na Snapchat přímo zde.

Jak reagovat na zprávy WhatsApp pomocí Emoji (Android / iOS)

Vzhledem k tomu, že základy z cesty, je čas, abychom se naučili posílat reakce emodži v konverzacích WhatsApp. Funguje to stejně na zařízeních Android a iOS. Tuto funkci můžete používat takto:

1. Otevřete WhatsApp a přejděte ke konverzaci. Zde dlouze stiskněte zprávu, na kterou chcete reagovat, a na obrazovce se zobrazí panel reakcí emodži.

2. Vyberte emotikon, se kterým chcete reagovat, a zobrazí se na spodním okraji bubliny zprávy. Takto vypadá funkce reakce na zprávu:

  Jak vytvořit anketu v WhatsApp

3. Pokud chcete vidět, kolik lidí reagovalo na zprávu WhatsApp a jaké emotikony použili, klepněte na emotikony zobrazené v bublině zprávy.

Jak reagovat na zprávy WhatsApp pomocí emotikonů (web/počítač)

Způsob použití reakcí emotikonů na webu a v desktopové aplikaci pro WhatsApp vypadá trochu jinak, takže se podívejme, jak to funguje:

1. Otevřete konverzaci v WhatsApp ve webové aplikaci. Poté najeďte myší na zprávu, aby se vedle ní objevila nová ikona emotikonu.

2. Klepnutím na ikonu emoji zareagujete na zprávu některou ze šesti dostupných možností.

Jak změnit svou reakci na emotikony

WhatsApp také umožňuje snadno změnit reakci emotikonů na zprávu. V této části jsme popsali, jak můžete změnit reakci emotikonů pomocí mobilních a webových aplikací.

1. Na Androidu a iOS můžete znovu dlouze stisknout stejnou zprávu, abyste viděli panel reakcí emotikonů. Vaše stávající reakce bude zvýrazněna šedě. Nyní jednoduše vyberte jiné emotikony, abyste změnili svou reakci, a máte hotovo.

Poznámka: Když změníte reakci na emotikony a příjemce oznámení ještě neotevřel, změna se projeví i v oznámení. Děkuji mému kolegovi Udayovi za tuto malou informaci.

2. Na webových a desktopových aplikacích WhatsApp umístěte ukazatel myši na stejnou zprávu a znovu se zobrazí ikona emotikonu. Klikněte na emotikon a vyberte svou novou reakci. Jo, je to tak snadné.

  Jak hledat účastníky skupiny Whatsapp

Jak odstranit WhatsApp Emoji Reaction

Nakonec máte také možnost odstranit svou reakci emoji ze zpráv na WhatsApp. Funguje stejně na všech platformách, ať už jde o Android, iOS nebo webovou aplikaci. Postup odstranění reakce:

1. Můžete klepnout na svou reakci emodži, která se zobrazí ve spodní části bubliny chatu. Nyní uvidíte vyskakovací okno s vaší reakcí a totéž můžete snadno „Klepnutím odebrat“. Vaše reakce na tuto zprávu okamžitě zmizí.

2. Zde je návod, jak vypadá možnost odstranění reakce v WhatsApp na webu a v desktopové aplikaci Windows/macOS. Po kliknutí na reakci emotikonu v bublině chatu musíte vybrat možnost „Kliknutím odebrat“, abyste svou reakci upravili.

Poznámka: Funkce reakcí emotikonů není v současné době dostupná v aplikaci WhatsApp UWP Beta na zařízeních s Windows. Pravděpodobně bude přidán v nejbližších dnech.

Vyzkoušejte novou funkci WhatsApp Message Reactions

Takže ano, to je v podstatě vše, co potřebujete vědět o používání reakcí emotikonů na WhatsApp. Emojis jsou v současné době omezeny na šest výchozích možností, ale každému bude stát za to, když aplikace pro zasílání zpráv přidá podporu pro všechny emotikony. Kromě toho WhatsApp také oznámil zavedení komunit, které usnadní správu skupin, podporují až 32 uživatelů při skupinových hlasových hovorech a další. Nyní je také možné používat WhatsApp na více zařízeních, aniž by byl váš telefon připojen k internetu.

x