Jak restartovat router správným způsobem

Restart je běžné řešení, které platí pro téměř každé jednotlivé technologické zařízení, které lze restartovat. Pokud váš počítač funguje, měli byste jej restartovat. Pokud váš telefon nereaguje, je pomalý nebo se některá část uživatelského rozhraní nenačetla, restartujte jej. Pokud zařízení nereaguje, odpojte jej a znovu připojte. Toto jednoduché řešení často vyřeší běžné problémy, které, jak se zdá, nemají žádnou skutečnou příčinu. Toto malé řešení platí i pro routery. Router můžete restartovat, pokud se k němu jedno nebo všechna vaše zařízení nemohou připojit, pokud nemáte žádné připojení nebo pokud se vaše síť nezobrazuje v seznamu dostupných sítí, a může to vše opravit.

Restartování je na většině zařízení dostatečně jednoduchý proces, ale ne tak přímočarý, pokud jde o router. K restartování routeru nepotřebujete speciální technické dovednosti, ale stále existuje správný a špatný způsob, jak to udělat.

Restartujte router

Restartování se liší od resetování routeru. Pokud chcete resetovat router, máme podrobný popis, jak to udělat. Restart je mnohem méně extrémní, ale vyřeší většinu problémů.

Krok 1: Vyhledejte na routeru vypínač. Může nebo nemusí mít jeden, ale většina ano. Pokud vidíte tlačítko označené Reset, není to totéž. Nechcete stisknout toto tlačítko. Pokud tam není žádné tlačítko napájení, nedělejte si starosti. Místo toho se ujistěte, že se dostanete k elektrické zásuvce, do které je router zapojen.

Krok 2: Pokud jste našli tlačítko napájení, použijte jej k vypnutí routeru. Dále odpojte router. Udělejte to, i když jste k vypnutí routeru použili tlačítko.

Krok 3: Pokud se váš router připojuje k modemu nebo existují jiné přístupové body, které tvoří síť, měli byste je také odpojit. Ne všechny routery se připojují k modemu, takže se nebojte, pokud máte pouze router. Zařízení přístupového bodu by měla být odpojena.

  Zkontrolujte, zda je váš profilový obrázek na LinkedIn dobrý nebo zda potřebuje vylepšení

Krok 4: Počkejte alespoň 30 sekund. Někteří výrobci routerů radí, abyste počkali 10 sekund, ale 30 je nejlepší, a dokonce čekat celou minutu není špatný nápad.

Krok 5: Zapojte vše zpět a zapněte jej pomocí tlačítka napájení. Znovu počkejte 30-60 sekund. Váš router potřebuje čas, aby navázal stabilní spojení s vaším ISP. Jakmile je připojení stabilní, vaše zařízení by se k němu měla připojit automaticky. Pokud ne, otevřete nastavení WiFi na svých zařízeních a spusťte připojení.

To je asi tak všechno. Rozhodující věcí v tomto procesu je čekání a ujištění se, že vše odpojíte.

Podržením vypínače

Někteří výrobci routerů doporučují, abyste na několik (10) sekund podrželi vypínač a poté jej uvolnili, aby se router restartoval. To nestačí. Směrovač můžete vypnout podržením tlačítka napájení po dobu deseti sekund a jeho uvolněním. Poté jej odpojte a proveďte zbytek výše uvedeného postupu.

Kdy restartovat router

Pokud nemáte přístup k webovým stránkám, které normálně máte, měli byste restartovat router. Náhodné chyby související s DNS nebo chybami vypršení časového limitu lze vyřešit restartováním routeru.

  Jak nastavit dvoufaktorové ověřování z vašeho iPhone

Pokud se váš počítač nebo telefon nemůže připojit k vaší WiFi síti, můžete restartovat zařízení a router. Jeden z těchto dvou nebo jejich kombinace problém vyřeší.

Pokud dochází k častému odpojování od sítě, restartování routeru to může v některých případech vyřešit. Pokud problém přetrvává, budete muset kontaktovat svého ISP.

x