Jak rootovat Android TV Box

Podívejme se, zda jste člověk, který miluje experimentování s technologiemi, než budeme pokračovat v tématu. Odpovězte na otázky, které následují pro analýzu, pokud patříte do kategorie. Přejete si předělat obyčejnou LCD nebo LED televizi na Smart TV, která poslouchá vaše příkazy? Pokud existuje řešení předchozí otázky, chtěli byste v ní provést změny? Pokud jsou odpovědi na otázky ano, zkuste si článek přečíst až do konce. No, odpověď na první otázku je ve zkratce Android TV box. Podrobnou odpověď uvidíte v sekci nejlepší nerootovaný Android TV box. Odpověď na druhou otázku je Root Android TV box nebo Jailbreak Android TV box. Termíny root nebo jailbreak jsou technicky stejné, takže článek by se zaměřil na téma jailbreak Android box. Může se jednat o široce přijímanou praxi, která vyžaduje přijetí určitých preventivních kroků, proto si pro lepší pochopení přečtěte všechny části tohoto článku.

Jak rootovat Android TV Box

V této části jsou vysvětleny výhody rootování boxu Android TV.

 • Úplný přístup k systémovému adresáři Android TV box: Zakořeněním Android TV boxu získáte úplný přístup ke všem systémovým souborům a můžete upravovat soubory v systémovém adresáři.

 • Proveďte změny v operačním systému: Rootování vašeho Android TV boxu vám umožňuje provádět změny operačního systému vašeho boxu. Můžete změnit obsah a specifikace operačního systému, protože deaktivuje vestavěnou bezpečnostní funkci operačního systému.

 • Přizpůsobení a stahování nekompatibilních aplikací: Rootováním vašeho Android TV boxu můžete nainstalovat aplikace, které jsou jinak nekompatibilní s vaším zařízením. Kromě toho si můžete přizpůsobit aplikace na vašem Android TV boxu rootováním zařízení.

 • Přidejte další nepodporované aplikace: Možná jste si všimli, že možná nebudete moci do svého zařízení přidávat aplikace, jako je Kodi, protože je to v konfliktu s funkcí zabezpečení zařízení. Po zakořenění Android TV boxu můžete aplikace snadno přidávat.

 • Odstraňte nechtěné vestavěné aplikace: Pokud jste příliš otráveni vestavěnými aplikacemi a chtěli byste je změnit, můžete své zařízení rootovat a nechtěné aplikace snadno odstranit.

 • Přidat službu VPN: Většina televizních boxů Android vám neumožňuje přidávat speciální funkce, jako je služba VPN. Pokud je váš Android TV box rootovaný, můžete přidat službu VPN.

 • Přizpůsobte si vizuální rozvržení: Většina Android TV boxů vám neumožňuje přizpůsobit a měnit vizuální rozvržení na vašem zařízení. Zakořeněním zařízení můžete přizpůsobit vizuální rozvržení a změnit rozhraní podle svých požadavků.

 • Instalace vlastních ROM: Pokud máte kódy a chtěli byste je spustit na svém Android TV boxu, můžete si vlastní ROM nainstalovat rootnutím zařízení.

 • Lepší výdrž baterie: Rootováním vašeho Android TV boxu můžete prodloužit výdrž baterie vašeho zařízení tím, že hibernujete nepoužívané aplikace v zařízení. To by vám umožnilo používat konkrétní aplikace, které se vám líbí, s vysokým výkonem a s dobrou úsporou energie i lepší výdrží baterie.

 • Přetaktování rychlosti zařízení: Pokud jste příliš unaveni používáním pomalého Android TV boxu, můžete zvýšit rychlost hodin rootováním zařízení. To vám umožní používat zařízení vyšší rychlostí bez jakéhokoli přerušení a rušení.

Nevýhody Rooting Android TV Box

Následuje několik nevýhod rootování Android TV Box.

 • Žádné záruční krytí výrobce nebo operátora: Pokud jste zakořenili svůj Android TV box, nemusí se na něj vztahovat záruční krytí poskytnuté výrobcem ani operátorem a můžete skončit tak, že své zařízení zablokujete.

 • Aplikace chráněné autorskými právy nemusí fungovat: Pokud máte některé aplikace, které vyžadují, abyste přijali licenční smlouvu na autorská práva, pravděpodobně nebudete mít k těmto aplikacím přístup, pokud jste zakořenili svůj Android TV box.

 • Nebudou dostupné žádné aktualizace: Protože rootování vašeho Android TV boxu vám umožňuje instalovat vlastní ROM; nemůžete očekávat žádné aktualizační zprávy z oficiálních stránek. V nejhorším případě se může stát, že nebudete moci nainstalovat aktualizace pro zařízení dále.

 • Riziko virové hrozby pro váš Android TV box: Vzhledem k tomu, že rootovaný Android TV box je otevřený pro instalaci jakéhokoli softwaru, můžete být vystaveni instalaci jakýchkoli souborů malwaru do vašeho zařízení. Riziko virové hrozby pro vaše zařízení tedy může skončit ohrožením funkčnosti zařízení.

Preventivní kroky

Nezbytné preventivní kroky, které je třeba provést před rootnutím boxu Android TV, jsou uvedeny níže.

 • Nainstalujte antivirový software: Protože je zakořeněný Android TV box otevřený pro jakýkoli software, doporučujeme vám nainstalovat do zařízení antivirový software, abyste zabránili vstupu škodlivých souborů. To může fungovat jako ochranná vrstva pro používání aplikací a dalších funkcí.

 • Zálohujte data svého Android TV boxu: Pokud jste zakořenili Android TV box, můžete přijít o všechny podrobnosti, jako jsou důležité soubory a přihlašovací údaje pro aplikace. Před rootováním zařízení se ujistěte, že máte zálohu všech dat z vašeho Android TV boxu.

 • Povolení služby VPN na vašem Android TV boxu: Pokud používáte jakoukoli službu Torrent, musíte povolit službu VPN, abyste chránili svůj Android TV box před problémy s autorskými právy a z jiných bezpečnostních důvodů.

Nakonfigurujte nastavení Android TV Box

Prvním předběžným krokem k útěku z vězení Android box je konfigurace nastavení vašeho zařízení. Vzhledem k tomu, že budete muset přidat aplikace ze softwaru třetích stran, které vám pomohou rootovat zařízení, musíte nakonfigurovat nastavení, aby takové aplikace povolovaly.

1. Připojte Android TV box k televizi a zapněte Android TV Box.

2. V nabídce, která je k dispozici, klikněte na tlačítko Nastavení pro spuštění aplikace Nastavení na vašem televizoru.

3. V části Osobní kliknutím na tlačítko Zabezpečení a omezení otevřete obrazovku Nastavení zabezpečení.

4. V části Správa zařízení zapněte nastavení Neznámé zdroje, abyste povolili instalaci aplikací třetích stran.

5. Klepnutím na tlačítko OK v potvrzovacím vyskakovacím okně dokončete proces konfigurace.

Aplikace třetích stran pro rootování Android TV Boxu

Tato část se bude zabývat aplikacemi třetích stran, které lze použít k útěku z vězení Android TV box.

Aplikace vysvětlené níže je třeba nainstalovat pomocí další aplikace do televizoru. Ujistěte se, že postupujete podle kroků v uvedeném pořadí, aby nedošlo k narušení procesu.

1. KingRoot

KingRoot je bezplatná aplikace a nemusíte mít placené předplatné, abyste mohli používat službu a útěk z vězení Android box. Postup instalace není složitý a Android TV box můžete snadno rootnout.

1. Připojte Android TV box k televizoru pomocí kabelu USB.

2. Otevřete oficiální stránky KingRoot a stáhněte si instalační soubor do svého televizoru.

3. Klikněte na tlačítko Nejnovější verze a podle pokynů na obrazovce dokončete instalaci souboru .apk.

4. Nyní spusťte na televizoru aplikaci Obchod Google Play a nainstalujte do televizoru aplikaci Downloader.

5. Po instalaci spusťte aplikaci Downloader a nainstalujte aplikaci KingRoot.

6. Spusťte aplikaci KingRoot z nabídky a kliknutím na tlačítko TRY TO ROOT na stránce rootněte svůj Android TV box.

7. Po zakořenění zařízení Android TV se aplikace KingRoot vrátí na svou domovskou stránku.

2. Framaroot

Framaroot je další taková aplikace, kterou je třeba nainstalovat do televizoru pomocí dálkového ovladače Android TV box ručně. Útěk z vězení Android box můžete provést pomocí následujících kroků:

1. Připojte Android TV box k televizoru pomocí kabelu USB.

2. Otevřete oficiální web Framaroot a stáhněte si instalační soubor do svého televizoru kliknutím na tlačítko Stáhnout APK.

3. Podle pokynů na obrazovce dokončete instalaci souboru .apk.

4. Nyní spusťte na televizoru aplikaci Obchod Google Play a nainstalujte do televizoru aplikaci Downloader.

5. Po instalaci spusťte aplikaci Downloader a nainstalujte aplikaci Framaroot.

6. Spusťte aplikaci Framaroot a na obrazovce pro výběr zneužití vyberte možnost Install Superuser a klikněte na tlačítko Install.

7. Klepnutím na tlačítko OK ve zprávě s výzvou k potvrzení dokončete proces zakořenění.

Pokud vám nevyhovuje používání televizoru jako platformy pro rootování zařízení Android TV, můžete si nainstalovat níže uvedené aplikace pro rootování zařízení pomocí počítače.

3. One Click Root

Aplikace One Click Root je důvěryhodná aplikace pro útěk z vězení Android box a vyžaduje, abyste měli placené předplatné. Proces instalace je jednoduchý a lze jej provést rychle.

1. Otevřete oficiální webovou stránku aplikace One Click Root ve výchozím webovém prohlížeči v počítači.

2. Připojte svůj Android TV box k počítači pomocí USB kabelu a klikněte na tlačítko START ROOT NOW pro stažení aplikace pro vybrané zařízení.

3. Otevřete aplikaci Nastavení a v okně nastavení MOŽNOSTI PRO VÝVOJÁŘE zapněte možnosti ladění ADB a ladění USB, abyste nastavení aktivovali.

4. Spusťte stažený software One Click Root kliknutím na tlačítko ROOT NOW a budete moci rootovat svůj Android TV box.

4. Kingo ROOT

Aplikace Kingo ROOT vám umožní rootnout Android TV box pomocí několika kliknutí a můžete útěk z vězení Android box v několika krocích.

1. Připojte Android TV box k počítači pomocí kabelu USB.

2. Otevřete oficiální web Kingo ROOT a na domovské stránce klikněte na tlačítko Stáhnout pro Windows.

3. Spusťte stažený soubor android_root.exe tak, že na něj dvakrát kliknete.

4. Klepnutím na tlačítko Další v okně Nastavení spusťte instalaci.

5. Na obrazovce Licenční smlouva vyberte možnost Souhlasím s ujednáním a pokračujte kliknutím na tlačítko Další.

6. Kliknutím na tlačítko Dokončit v okně Kingo Android ROOT Setup Wizard dokončíte proces instalace.

7. V softwaru Kingo ROOT přejděte do okna Nastavení a klikněte na část MOŽNOSTI PRO VÝVOJÁŘE.

8. Povolte ladění ADB zapnutím nastavení v části.

9. Klepnutím na tlačítko One Click Root zahájíte rootování vašeho Android TV boxu a počkejte na dokončení procesu.

Jak ověřit kořen

Chcete-li zkontrolovat, zda je box Android TV zakořeněný nebo ne, můžete zkontrolovat stav pomocí jednoduché funkce spuštění v aplikaci Root Checker. Tato část vysvětluje způsob kontroly stavu zařízení pomocí televizoru.

1. Připojte svůj Android TV box k televizoru a spusťte na televizoru aplikaci Obchod Google Play.

2. Stáhněte si aplikaci Root Checker do svého televizoru, vyberte základní verzi aplikace a po instalaci spusťte aplikaci.

3. Klikněte na záložku VERIFY ROOT a klikněte na tlačítko VERIFY ROOT v části Verify Root Status s podrobnostmi o vašem Android TV boxu pro zahájení kontroly.

4. Přejděte na kartu VÝSLEDKY a zkontrolujte, zda je vaše zařízení Android TV úspěšně zakořeněné nebo ne.

8 nejlepších nerootovaných Android TV Box

Existuje mnoho Android TV boxů s různými faktory, jako je procesor, výrobce atd. Potřeba vybrat nejlepší nerootovaný Android TV box je přesvědčivým faktorem, pokud plánujete dobrou životnost. Uvedený Android TV box zahrnuje různé faktory, od vysoce výkonného zařízení na vrcholu až po nejlevnější a základní zařízení na konci řady. Přečtěte si všechny specifikace a vyberte nejvhodnější Android TV box. Mějte na paměti výsledky aplikace pro kořenovou otázku boxu Android TV a vyberte tu, která takové aplikace podporuje. Pro zvážení možností můžete vzít faktory, jako je RAM a úložný prostor.

1. Chromecast s Google TV

Chromecast s Google TV je perfektní volbou jako Android TV box.

 • Box vám poskytuje vynikající kvalitu obrazu s rozlišením 4K a umožňuje streamování HDR.
 • Podporuje jej také snadno použitelné, malé a dobře vyrobené dálkové ovládání s elegantním a kompaktním designem.
 • Významnou výhodou použití dálkového ovladače je, že podporuje Dolby Vision/Atmos.
 • Software Google TV nabízí nové funkce a vylepšené návrhy pro obraz, což vám umožňuje mít nový vzhled uživatelského rozhraní Google a rozhraní Google TV je vynikající.
 • Procesorem boxu je Amolgic S905X3, který umožňuje bezproblémový chod operací v boxu.
 • Krabice vám poskytne 2 GB místa RAM a pojme úložiště až 8 GB.
 • Cena boxu je v porovnání s trendy na trhu nejdostupnější.
 • Umožňuje vám snadný přístup k téměř každé streamovací službě.
 • Dálkové ovládání je však dodáváno s omezeným počtem tlačítek, takže může být obtížné snadno přistupovat k aplikacím.
 • Dalším omezením používání Chromecastu je, že existuje několik nevyřešených chyb a závad.

2. NVIDIA Shield TV

NVIDIA Shield TV je dobrou volbou, pokud hledáte dlouhodobé uchování Android TV boxu.

 • Krabice má elegantní a kompaktní design, který vypadá podobně jako malá tuba více než krabice.
 • Máte přístup ke cloudové herní službě NVIDIA nebo NVIDIA GeForce Now, která vám umožňuje hrát počítačové hry na televizi.
 • Nabízí 4K upscaling a poskytuje rozlišení HDR, které přichází s rychlejším procesorem nebo NVIDIA Tegra X1+.
 • Podporuje také Dolby Vision a Dolby Atmos a má upscaling AI, který převádí obsah HD do rozlišení 4K.
 • Velikost RAM boxu je 2 GB a může zabrat až 8 GB místa, protože má slot pro kartu microSD.
 • Pokud chcete mít kabelové připojení, je k dispozici konektor Ethernet.
 • Krabice je dodávána s prémiovým dálkovým ovladačem, což je pohodlné trojúhelníkové dálkové ovládání a na krabici je funkce dálkového hledání ztracených věcí.
 • Zařízení dostává časté aktualizace, takže je užitečnější než ostatní na seznamu.
 • Hlavní nevýhodou je, že cena krabice není dostupná, ale lze ji započítat s ohledem na výhody, které nabízí.

3. NVIDIA Shield TV Pro

NVIDIA Shield Pro je vylepšená verze NVIDIA Shield TV a má lepší funkce než předchozí verze.

 • Procesor je NVIDIA Tegra X1+ a poskytuje podobné základní funkce jako NVIDIA Shield TV.
 • Kvalita obrazu, kterou nabízí tento Android TV box, je k dispozici v rozlišení 4K a HDR.
 • Kromě upscalingu 4K a prémiového dálkového ovládání má navíc RAM nebo úložiště a je dodáván s porty USB plné velikosti.
 • Můžete také připojit externí úložná zařízení, bezdrátové antény a klávesnice jako periferie pomocí portů USB na zadní straně.
 • Tento Android TV box můžete považovat za centrum SmartThings, protože podporuje celou řadu funkcí.
 • Má 3 GB RAM a 16 GB úložného prostoru, který vám nabízí možnost používat Dolby Vision a Dolby Atmos.
 • Prémiové dálkové ovládání, které je součástí balení, má povolenou funkci hledání ztraceného dálkového ovladače.
 • Velikost krabice je však větší a o něco dražší než základní verze.
 • Jedná se o ideální volbu pro náročné uživatele, kteří milují mnohonásobné výhody používání Android TV boxu.

4. TiVo Stream 4K

TiVo Stream 4K je také jedním z nejlepších Android TV boxů.

 • TiVo Stream 4K má procesor Amolgic S905Y2 a je dobrou volbou pro úsporu peněz.
 • Podporuje obrázky v rozlišení 4K a HDR, ale postrádá funkci 4K upscaling.
 • Box také podporuje Dolby Vision a Dolby Atmos a je snadné nastavit tento box pro váš televizor.
 • Jedná se o Android TV box, který má 2 GB RAM a 8 GB úložného prostoru.
 • Můžete integrovat Sling TV kanály a můžete vyhledávat živé kanály na vašem televizoru pomocí numerické klávesnice na dálkovém ovladači.
 • Dálkové ovládání pro Android TV box je dodáváno s hlasovým ovládáním se snadným přístupem k Google Assistant.
 • Exkluzivní aplikace TiVo Stream vám umožňuje sledovat pořady a filmy na základě doporučení a vašich preferencí.
 • Aplikace také poskytuje přístup ke streamovacím službám, díky čemuž je aplikace další doplňkovou funkcí.

5. onn. Streamovací zařízení Android TV UHD

Onn. Android TV UHD Streaming Device je nejlevnější Android TV box na trhu.

 • Box má procesor Amlogic S905Y2 a podporuje obrázky v HDR a nabízená kvalita obrazu je 4K UHD.
 • Podporuje také Dolby Atmos a má 2 GB RAM a 8 GB nerozšiřitelné úložiště.
 • Dálkový ovladač, který je dodáván spolu s krabicí, má kromě běžných ovládacích prvků televizoru vyhrazené tlačítko asistenta pro Google Assistant.
 • Dálkové ovládání má čtyři zkratky pro nejlepší streamovací služby a můžete k nim snadno přistupovat stisknutím těchto tlačítek.
 • Hlavní nevýhodou je, že nepodporuje Dolby Vision a Wi-Fi připojení.

6. Xiaomi Mi Box S

Xiaomi Mi Box S je levný a výhodný typ Android TV boxu.

 • Má podporu 4K a HDR pro obraz, který je podobný NVIDIA Shield TV.
 • Nabízí také přehledný vzhled Android TV a najdete zde všechny doplňky podobné TiVo Stream 4K Android TV boxu.
 • Dálkové ovládání dodávané s krabicí má zjednodušený design a v rozložení tlačítek najdete Mi TV stick.
 • Zařízení nemusí zajistit nepřetržitý výkon a může docházet k občasným prodlevám při používání boxu.

7. Xiaomi Mi TV Stick

Xiaomi Mi TV Stick je ideální, pokud hledáte základní verzi Android TV boxu.

 • Nabízená kvalita obrazu je spíše 1080p než rozlišení 4K.
 • Krabice je vysoce dostupná díky omezeným funkcím a jednoduchému nízkoprofilovému designu.

8. Dynalink

Dynalink je další z nejlepších Android TV boxů.

 • Android TV box Dynalink má procesor Amolgic S905Y2.
 • Má 4K HDR streamování videa a poskytuje 2 GB místa RAM s 8 GB nerozšiřitelného úložného prostoru.
 • Box je lehký a přenosný, takže je dobrou volbou pro časté úpravy.
 • Někdy může umožňovat podporu Dolby Audio a není kompatibilní s Dolby Vision.
 • Dálkový ovladač k boxu má funkcionalitu, která umožňuje jeho ovládání hlasovými příkazy pomocí tlačítka asistenta uprostřed.
 • Některá tlačítka vás přesměrují na streamovací služby, jako je Netflix a YouTube, a je zde tlačítko pro přístup ke Google Play.
 • Na tomto boxu jsou dva porty, micro USB port pro napájení a druhý port HDMI.

***

Hlavním účelem článku je poskytnout aplikace, které vám pomohou rootovat Android TV box. Aplikace můžete použít k útěku z vězení Android box a používat jej podle svého výběru a pohodlí. Rootováním můžete útěk z vězení Android TV box a funkce, ke kterým získáte přístup po procesu, jsou popsány v článku. Navíc seznam nejlepších nerootovaných Android TV boxů, které si můžete koupit. Pokud máte nějaké návrhy nebo dotazy týkající se tohoto článku, použijte prosím sekci komentářů a dejte nám vědět, co si myslíte.

  Ovládejte přehrávání hudby přes jakoukoli aplikaci pomocí plovoucího hudebního widgetu [Android]
x