Jak rychle a snadno zkopírovat formátování v Dokumentech Google

Pokud potřebujete použít stejný styl v různých částech dokumentu, Dokumenty Google vám umožňují kopírovat formátování z textu, buněk nebo objektu pomocí nástroje Formát malování. Zde je návod, jak zkopírovat a vložit formátování v Dokumentech.

Použijte formát malování v Dokumentech

Spusťte prohlížeč, přejděte na Google dokumentya otevřete dokument.

Zvýrazněte text, jehož formát chcete zkopírovat, a poté klikněte na ikonu „Formát malování“ na panelu nástrojů.

Zvýrazněte text, jehož formát chcete zkopírovat, a poté klepněte na

Po jeho aktivaci se kurzor změní na malířský váleček, který vám ukáže, že formát byl zkopírován. Zvýrazněte text, na který chcete formát použít, a sledujte, jak se kouzlo stane.

Pokud máte více než jednu sekci, do které chcete vložit formát, poklepáním na ikonu „Formát malování“ ji uzamknete. Poté můžete nástroj používat opakovaně, aniž byste na něj znovu klikali.

Formát malování můžete také použít s klávesovými zkratkami. Chcete-li zkopírovat formát, stiskněte Ctrl+Alt+C (Windows nebo Chrome OS) nebo Command+Option+C (Mac). Chcete-li vložit, stiskněte Ctrl+Alt+V (Windows nebo Chrome OS) nebo Command+Option+V (Mac).

Použít Formát malování v Prezentacích

Nástroj Formát malování lze v Prezentacích Google použít ke zkopírování formátu obrázků na více snímků.

Spusťte prohlížeč a otevřete a Prezentace Google dokument. Klikněte na obrázek ve formátu, který chcete vložit na obrázky z jiných snímků, a poté klikněte na ikonu „Formát malování“.

Klikněte na obrázek ve formátu, který chcete zkopírovat, a poté klikněte na

Poté, co je nástroj povolen a uvidíte kurzor myši malířského válečku, klepněte na jiný obrázek, abyste získali stejné formátování jako původní obrázek.

Stejně jako dříve, pokud chcete tento formát použít na více cílů, aniž byste museli nejprve kliknout na úvodní obrázek, poklepejte na ikonu „Formát malování“, abyste jej uzamkli.

The

Použijte Formát malování v Tabulkách

Nástroj Formát malování v Tabulkách umožňuje kopírovat formátování použité na text v buňkách, stejně jako v Dokumentech. Ačkoli nemůžete zkopírovat vzorec do jiných oblastí buněk, je to extrémně výkonný nástroj při formátování tabulek v tabulkách.

Otevřete prohlížeč a poté otevřete a Tabulky Google tabulkový procesor. Klikněte na formátovanou buňku, zvýrazněte ji a poté klikněte na ikonu „Formát malování“.

Klikněte na a zvýrazněte buňku, ze které chcete zkopírovat formát, a poté klikněte na

Kurzor myši se změní na malířský váleček a ukáže, že formát je zkopírován. Kliknutím na buňku do ní vložíte formát.

Pokud chcete použít stejný formát na více buněk, Tabulky nepodporují uzamčení nástroje poklepáním na něj. Místo toho klikněte na buňku, jejíž formát chcete zkopírovat, klikněte na ikonu „Formát malování“ a poté kliknutím a tažením zvýrazněte všechny buňky, na které chcete formát použít.

The