Jak rychle najít soubor EXE programu v systému Windows 10

Pokud provádíte pokročilé odstraňování problémů nebo konfiguraci aplikace Windows 10 a potřebujete najít soubor EXE programu v Průzkumníkovi souborů, existuje rychlý způsob, jak to udělat, pokud máte přístup ke zkratce. Zde je návod.

Nejprve najděte zástupce, který ukazuje na aplikaci, jejíž EXE potřebujete najít, protože budete muset otevřít její okno vlastností. Pokud je zástupce na ploše, klikněte na něj pravým tlačítkem a vyberte „Vlastnosti“.

Pokud je zástupce připnutý na hlavním panelu, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a poté znovu klikněte pravým tlačítkem na jeho název v nabídce, která se objeví přímo nad ním. V zobrazené nabídce klikněte na „Vlastnosti“.

  10 úžasných tipů a triků pro stolní počítač s Windows 10

Ve Windows 10 klikněte pravým tlačítkem na ikonu na hlavním panelu, poté klikněte pravým tlačítkem na zástupce a vyberte

Pokud je zkratka v nabídce „Start“, máte k dispozici více obručí (a tato metoda funguje pouze s tradičními aplikacemi pro stolní počítače Windows, nikoli aplikacemi UWP). Klepněte pravým tlačítkem myši na zástupce nabídky „Start“ pro aplikaci a vyberte Více > Otevřít umístění souboru.

Tím se otevře okno Průzkumníka souborů, které ukazuje na skutečný soubor zástupce aplikace. Klikněte pravým tlačítkem na tuto zkratku a vyberte „Vlastnosti“.

Bez ohledu na to, jak jste zástupce umístili, zobrazí se okno vlastností. Ujistěte se, že jste na kartě „Zástupce“ a poté klikněte na „Otevřít umístění souboru“.

Budete přesměrováni přímo na umístění EXE v Průzkumníku souborů.

Co uděláte dále, závisí na tom, čeho se snažíte dosáhnout. Buďte opatrní – úprava nebo přesun souborů programu může způsobit, že nebude správně fungovat.

  Jak kontrolovat a monitorovat teplotu počítače se systémem Windows

Pokud nemůžete najít zkratku k použití

Pokud zástupce programu, jehož EXE chcete najít, není snadno dostupný, můžete na svém počítači procházet soubory C:Program Files nebo C:Program Files (x86) a najít hlavní složku programu aplikace. Hledejte složku s názvem podobným vydavateli programu nebo názvu samotné aplikace. Otevřete jej a možná uvnitř najdete EXE, který hledáte. Hodně štěstí!

x