Jak rychle vyhledávat na Disku Google

Pokud jste se nedostali k uspořádání svého Disku Google a potřebujete něco ve spěchu najít, můžete mít potíže s nalezením konkrétního souboru. Zde je návod, jak rychle vyhledávat na Disku Google.

Rychlý přístup k Disku Google

Disk Google má funkci, která se nachází v horní části domovské stránky s návrhy nedávno otevřených nebo upravených a potenciálně relevantních souborů. Tato funkce se nazývá Rychlý přístup a je to jeden z nejjednodušších způsobů, jak najít soubor, který pravidelně otevíráte. Rychlý přístup můžete kdykoli povolit v Nastavení.

z Domovská stránka Disku, klikněte na ozubené kolečko Nastavení v pravém horním rohu a poté klikněte na „Nastavení“.

Klikněte na ozubené kolečko Nastavení a poté klikněte

Přejděte dolů do části „Návrhy“, zaškrtněte políčko vedle položky „Udělejte relevantní soubory po ruce, když je potřebujete v rychlém přístupu“ a poté klikněte na „Hotovo“.

Povolte Rychlý přístup zaškrtnutím políčka vedle

Po povolení Rychlého přístupu se při příštím otevření Disku v horní části stránky zobrazí sekce s několika návrhy relevantních souborů.

Prohledejte svůj disk

Pokud se váš soubor nezobrazil v části Rychlý přístup, pak jednou z dalších věcí, které můžete zkusit, je vyhledat na Disku konkrétní položku. Můžete to udělat přímo z vyhledávacího pole v horní části stránky.

Z vyhledávacího pole začněte psát název souboru a Disk začne dynamicky analyzovat všechny vaše soubory, aby se shodovaly. Kliknutím na soubor, když jej uvidíte uvedený ve výsledcích, jej otevřete.

Filtrovat výsledky hledání

Od února 2019 Google implementoval pokročilejší způsob filtrování souborů na vašem Disku. Používá seznam typů souborů, které můžete izolovat z celého svého Disku, a poté procházet výsledky, dokud nenajdete soubor, který jste hledali.

Na domovské stránce Disku Google klikněte na vyhledávací panel a zobrazí se seznam typů souborů. Můžete si vybrat ze souborů PDF, dokumentů, tabulek, prezentací, fotografií a obrázků a videí.

Klikněte na typ, který chcete odfiltrovat.

Jakmile kliknete na typ souboru, zobrazí se všechny odpovídající soubory. Chcete-li soubor otevřít, stačí na něj dvakrát kliknout.

Rozšířené výsledky filtrování

Pokud stále nemůžete najít soubor, který jste hledali, můžete použít filtr pokročilého vyhledávání k ještě většímu zúžení.

Tentokrát, když kliknete na vyhledávací lištu, klikněte na „Další vyhledávací nástroje“ v dolní části seznamu.

Klikněte na vyhledávací pole a poté klikněte na

Když kliknete na „Další vyhledávací nástroje“, otevře se nový panel s podrobnějším způsobem, jak najít přesně ten soubor, který jste hledali. Další pole k vyplnění jsou:

Typ: Typy souborů, jako jsou dokumenty, obrázky, PDF, zvuk, složky nebo komprimované soubory.
Vlastník: Osoba, které soubor patří. Můžete si vybrat kohokoli, mě, ne já, nebo zadat jméno nebo e-mailovou adresu konkrétní osoby.
Umístění: Zda je soubor v konkrétní složce, „Koš“ nebo „S hvězdičkou“. Můžete také vyhledávat soubory dostupné lidem ve vaší organizaci.
Datum úpravy: Datum, kdy byl soubor naposledy upraven.
Název položky: Název nebo výraz, který odpovídá části názvu souboru.
Obsahuje slova: Hledá slova a fráze nalezené v souboru.
Shared with: Jméno nebo e-mail osoby, se kterou je soubor sdílen.
Následná akce: Pokud má soubor přiřazené úkoly nebo návrhy v souborech, které vlastníte.

Vyplňte všechna pole, která by mohla pomoci získat přesnější výsledky, a poté klikněte na „Hledat“.

Vyberte a vyplňte kteroukoli z níže uvedených možností a poté klikněte

Stejně jako dříve jsou všechny soubory, které odpovídají hledanému výrazu, uvedeny pod vyhledávacím polem. Chcete-li soubor otevřít, dvakrát na něj klikněte a Disk se postará o zbytek.

Vyhledejte soubor podle velikosti

Pokud potřebujete na Disku něco najít podle velikosti souboru, můžete soubory seřadit podle toho, jak jsou velké. Položky můžete zobrazit od největší po nejmenší nebo od nejmenší po největší, podle toho, co hledáte.

V levém podokně v části Úložiště klikněte na velikost úložiště – využito 1,6 GB ze 17 GB – a všechny vaše soubory budou uvedeny v hlavní části vašeho Disku. Ve výchozím nastavení je zobrazeno vše od největšího po nejmenší.

Chcete-li vše seřadit od nejmenšího po největší, klikněte na „Využité úložiště“. Šipka vedle textu změní směr, což znamená, že pořadí řazení bylo obrácené.

Chcete-li obrátit pořadí řazení, klepněte na