Jak rychlý je hosting Kinsta WordPress (výsledky testu)?

Nemohu dostatečně zdůraznit, jak důležité je vybrat si správného poskytovatele hostingu pro váš web.

Chtěli byste jít po něčem, co má vynikající podporu, zabezpečení, výkon a rozhraní, které vás nestaví do problémů. Naštěstí existuje poměrně velké množství takových poskytovatelů hostingu a jeden z nich je Kinsta.

Jsou výkonné a přitom velmi uživatelsky přívětivé. A protože si myslím, že stojí za to o nich mluvit, budu dnes testovat malou část jejich výkonu, zejména dobu načítání stránky a TTFB. Budu k tomu používat různé nástroje az různých míst.

Pokud to zní zajímavě, vydržte až do konce.

Přehled představení Kinsta

Špičkový výkon je nezbytný pro jakýkoli web, pokud si chcete udržet uživatele a umístit se výše ve vyhledávačích. Je to chytrý tah, jak zkontrolovat, jak si poskytovatel hostingu vede, pokud jde o výkon, a chápu, že proto jste zde, abyste si přečetli tento článek.

Naštěstí je Kinsta známá tím, že je skvělá z hlediska výkonu, a proč by tomu tak nebylo, vždyť její základní infrastrukturou je Google Cloud Platform. Poskytuje vám extra spolehlivost a tlačí k působivému výkonu.

  NEJLEPŠÍ opravy pro stabilní stream

S tím, co bylo řečeno, to opravdu není jediný důvod, proč si Kinsta vede tak dobře. Je to vlastně jejich nabídka, která zahrnuje:

  • Úložiště SSD (Solid State Drive).
  • Ukládání do mezipaměti na úrovni serveru (což eliminuje potřebu dalšího modulu pro ukládání do mezipaměti)
  • Integrovaná síť pro doručování obsahu (CDN)
  • Servery, které běží na moderních technologiích, jako je Linux, NGINX, MariaDB a další
  • Pravidelná optimalizace serveru a databáze na míru konkrétním potřebám WordPressu

Skutečnost, že Kinsta má 24 různých umístění datových center, vám dává svobodu vybrat si server, který je vašim uživatelům nejblíže. To pomáhá při poskytování lepší rychlosti a celkového výkonu.

Můj test výkonnosti Kinsta

Poté, co jsem viděl všechen ten humbuk a tvrzení kolem výkonu Kinsta, rozhodl jsem se vzít věc do vlastních rukou a šel jsem to otestovat na vlastní kůži.

Pro tento test použiji geekflarelab.com. Protože Kinsta má servery na mnoha místech, rozhodl jsem se hostit tento konkrétní web na serveru v Los Angeles. Také na něm nejsou nainstalovány žádné pluginy pro ukládání do mezipaměti a používá populární Téma Astra na to.

Mějte na paměti; Na web jsem zahrnul falešný obsah, který napodobuje skutečně fungující web, aby byly výsledky testů spravedlivé.

Když je vše vyčištěno, pojďme nejprve přejít na dobu načítání stránky pomocí různých nástrojů.

  Kterou z vlajkových lodí Applu byste si měli koupit?

Pingdom

Začněme tím oblíbeným – Test rychlosti Pingdom.

1,29 sekundy, docela v pohodě. ne?

GTmetrix

GTmetrix ukazuje 1,4 sekundy na kartě „doba plného načtení“. Toto je z místa Vancouver, Kanada. Také stojí za to podívat se na TTFB (Time to First Byte), takže zde je výsledek:

Řekl bych, že 188 ms pro první bajt je docela úžasných.

Bylo by nespravedlivé testovat rychlost stránky pouze z jednoho místa, tak jsem pokračoval a použil Dotcom-tools které testují načítání stránky z 25 různých míst. Jak vidíte, z většiny míst byl načten za méně než 2 sekundy.

Jedna věc, kterou si všimnete, je, že protože moje demo stránka je hostována v Los Angeles, dostává mnohem vyšší rychlost z blízkých míst ve srovnání s těmi, která jsou daleko.

Bod učení?

Vždy hostujte svůj web co nejblíže vašemu publiku.

etechblog.cz Audit

Zkusme to s etechblog.cz Website Audit, který využívá Google Lighthouse.

To bylo působivé!

Podívejme se, jak to funguje na mobilním zařízení.

Za méně než 1 sekundu byl plně načten na mobilu. A čas do prvního bajtu je 118 ms na počítači a 119 ms na mobilu.

BlazeMeter

Co takhle provést zátěžové testy, abyste viděli, jak se chová při provozu?

  Získejte dokonalá skladová videa pro vaši propagaci produktu

používám BlazeMeter, což je výkon zátěžového testování založený na cloudu. Testuji s 50 souběžnými uživateli po dobu 5 minut.

No a výsledek mě překvapil.

Jak můžete vidět, fungoval konzistentně s dobou odezvy kolem 700 ms, což je fantastické.

Závěr

Kinsta je rozhodně jedním z poskytovatelů hostingu založených na výkonu a výše uvedený test rychlosti to zcela odhaluje. Opravdu to vyvažuje věci, na rozdíl od toho, aby byl těžký pouze na jednu oblast. Poskytuje skvělou rychlost, podporu, bezpečnost a také dostupnou cenu.

Můžete si užít každý aspekt a zároveň nespálit svou peněženku.

Doufám, že vám tento test výkonu pomůže při rozhodování, zda je pro vás tato hostingová společnost dobrá nebo ne. Když se mě zeptáte, řekl bych, že je to docela dobrý balíček.

x