Jak se přihlásit k odběru kalendářů na Macu

Pro kalendáře existuje otevřený standard zvaný Specifikace iCalendar který umožňuje programům, jako je aplikace Kalendář v systému macOS, přihlásit se k odběru online kalendářů a automaticky aktualizovat. Většina kalendářových aplikací bude podporovat tento formát, včetně Kalendáře Google.

Jak přidat nové předplatné kalendáře

Otevřete aplikaci Kalendář z Docku nebo složky Aplikace. Z hlavního okna můžete přidat nové předplatné kalendáře výběrem Soubor > Nové předplatné kalendáře z horní lišty nabídek nebo stisknutím Option+Command+S.

Tím se otevře okno s dotazem na URL, což by měl být odkaz na soubor končící příponou .ics. Způsob získání tohoto odkazu se může lišit v závislosti na tom, k jakému kalendáři se pokoušíte přihlásit. V tomto příkladu použijeme Kalendář Google.

  5 nejlepších alternativ Spiceworks pro ještě lepší monitorování

U Kalendáře Google najdete odkaz tak, že otevřete Nastavení, kliknete na kalendář v postranním panelu a posunete se úplně dolů, kde najdete pole s názvem „Tajná adresa ve formátu iCal“.

Zkopírujte tuto adresu a vložte ji do dialogového okna aplikace Kalendář. Pokud adresa URL nebyla odkazem na iCalendar, zobrazí se chybová zpráva, ale pokud to fungovalo, zobrazí se tato obrazovka s nastavením předplatného.

Hlavní věci, které je zde třeba poznamenat, jsou jméno, které chcete, aby se jmenovalo v aplikaci Kalendář, a jak rychle se bude synchronizovat s vaším Kalendářem Google. Výchozí nastavení je jednou týdně, ale můžete jej obnovit každých pět minut (nebo vůbec). Barvu událostí můžete také změnit pomocí rozevíracího seznamu vedle názvu.

  35+ klávesových zkratek pro úpravu textu pro Mac pro urychlení psaní

Po dokončení změn nastavení stiskněte „OK“. Pokud vše fungovalo, uvidíte nové zaškrtávací políčko na postranním panelu a nové události v kalendáři.

Toto můžete přepnout, chcete-li předplatné zobrazit nebo skrýt, a předplatné můžete zcela odstranit kliknutím pravým tlačítkem na postranní panel a výběrem možnosti „Odhlásit“. Nastavení můžete upravit ze stejné kontextové nabídky výběrem „Získat informace“, kde můžete změnit, jak často se aktualizuje.

x