Jak se připojit k VPN na iPhone 8 a iPhone 8 Plus

Upozornění: Některé stránky na tomto webu mohou obsahovat přidružený odkaz. Náš úvodník to nijak neovlivňuje.

Pokud chcete vědět, jak se připojit k VPN z iPhone 8 nebo iPhone 8 Plus, níže vysvětlíme, jak to můžete snadno udělat. Hlavním důvodem, proč byste se chtěli připojit k VPN nebo virtuální privátní síti na iPhone 8 nebo iPhone 8 Plus, je umožnit bezpečné a soukromé připojení při komunikaci namísto použití veřejné sítě, která ohrožuje data a informace při používání veřejná síť.

Dalším důvodem, proč se možná budete chtít připojit k VPN na iOS, je ten, že možná budete muset z bezpečnostních důvodů nakonfigurovat VPN pro přístup nebo odesílání pracovních e-mailů na vašem iOS iPhone 8 nebo iPhone 8 Plus. Budete muset nastavit virtuální privátní síť na iOS, aby byl veškerý obsah a data přicházející a odcházející z vašeho iOS zařízení v bezpečí. VPN funguje přes Wi-Fi a připojení k mobilní datové síti.

V dnešní době je k dispozici mnoho služeb VPN. Můžete použít bezplatný nebo placený. My zde v Alphr často používáme ExpressVPN, protože je spolehlivý, snadno použitelný a široce dostupný. I když se naše pokyny mohou mírně lišit v závislosti na tom, kterou VPN používáte, jsou všechny velmi podobné na iPhone 8 a 8 Plus.

  Kdo vlastní ExpressVPN?

Omezená nabídka: 3 měsíce ZDARMA!

Jak nastavit VPN na iPhone 8 nebo iPhone 8 Plus

Většina sítí VPN má vyhrazenou aplikaci dostupnou v Apple App Store. Pokud váš iPhone nepodporuje aplikaci služby VPN, kterou používáte, přeskočte dále a my vám ukážeme, jak nakonfigurovat VPN ručně.

Nastavte si VPN pomocí vyhrazené aplikace

Za předpokladu, že vaše VPN má určenou aplikaci, stáhněte si ji z App Store a postupujte takto:

 • Přihlaste se do své VPN a pokračujte kroky ověření.
 • Aplikace by vás měla provést řadou vyskakovacích oken. Až budete požádáni o nastavení VPN, klepněte na Povolit.
 • Po dokončení přijímání vyskakovacích oken s upozorněním; můžete snadno aktivovat VPN na vašem iPhone klepnutím na ikonu napájení.
 •   Jak nebezpečný je torrent bez VPN?

  Vaše VPN je nyní nastavena a připravena k použití na vašem iPhone.

  Omezená nabídka: 3 měsíce ZDARMA!

  Ručně nastavte VPN na iOS pro iPhone 8 a iPhone 8 Plus

  Pokud chcete na svém iPhonu nastavit VPN ručně,

 • Přejděte do Nastavení a poté do Obecné a nakonec přejděte do VPN.
 • Poté „Přidat konfiguraci VPN“
 • Zadejte informace o serveru VPN. Poznámka: Tyto informace můžete získat na stránce vašeho účtu VPN, na stránce ruční konfigurace nebo u správce systému.
 • Dále zadejte své uživatelské jméno a heslo. Poté nahoře klepněte na Hotovo.
 • Nyní uvidíte VPN v Nastavení vašeho zařízení. Zde můžete změnit umístění a server.
 • Můžete se také podívat na příručku Apple Support Page Manual, abyste viděli, jakou konfiguraci použít při nastavování VPN na iOS pro iPhone, iPad nebo iPod Touch.

  Zapněte nebo vypněte VPN

  Po nastavení virtuální privátní sítě na iOS máte možnost zapnout nebo vypnout VPN na stránce nastavení v zařízení Apple. Když se připojujete pomocí VPN, ve stavovém řádku se zobrazí ikona VPN.

    Jaká je nejlepší VPN v USA?

  Omezená nabídka: 3 měsíce ZDARMA!

  Pokud jste na iOS nastavili VPN s více konfiguracemi, můžete snadno přepínat konfigurace na svém iPhonu, iPadu nebo iPodu Touch tak, že přejdete do Nastavení > Obecné > VPN a přepnete mezi konfiguracemi VPN.

  Získejte nápovědu, jak nastavit VPN na iOS:

  Pokud máte problémy při nastavování virtuální privátní sítě v systému iOS nebo se nemůžete připojit k vaší VPN nebo pokud se zobrazuje upozornění „Chybí sdílené tajemství“, vaše nastavení VPN může být nesprávné nebo neúplné. Máte-li dotazy ohledně vašeho nastavení VPN nebo vašeho sdíleného tajného klíče, měli byste se obrátit na správce sítě nebo oddělení IT.

  Chcete-li se dozvědět více o VPN, kontaktujte iPhone Business Support, navštivte stránku iOS IT nebo Apple iOS Developer Library.

  x