Jak se stát Millwrightem v roce 2022: The Ultimate Guide

Máte rádi práci se stroji, nástroji a přesnými přístroji? Máte bystré oko pro výrobu dokonalé práce? Pak se musíte vydat na kariéru, která vám bude trvat celý život. Mluvíme o kariéře mlynáře nebo průmyslového mechanika, jednoho z nejuznávanějších řemesel v Kanadě a Spojených státech.

Vysoce kvalifikovaná profesní dráha řemeslníka začala stavbou mlýnů na dřevo v dávných dobách. Profese moderního mlynáře nebo tovaryše zahrnuje konstrukci a údržbu kovových a přesných strojních nástrojů, továren na obráběcích strojích atd.

Naleznete obchodníky ve vodních elektrárnách, jaderných elektrárnách, továrnách na zpracování potravin a kdekoli jinde, kde podnik potřebuje zvládnout dodávky energie, dopravníkové systémy, potrubí, opravy strojů a tak dále.

Připojte se k nám ještě dnes na této cestě, abyste pochopili profesní dráhu mlynáře a jak se jím stát. Tento kariérní segment je plný příležitostí; můžete je získat, aniž byste investovali tolik peněz a času do prezenčního inženýrského studia.

Jaká je kariéra Millwrighta?

Průmyslový mechanik instaluje, montuje, přemisťuje a demontuje stroje téměř všech typů. Tato zařízení mohou sahat od turbínových generátorů po dopravníkové systémy a vše mezi tím.

Údržba, seřizování a opravy jemných a nejemných obráběcích strojů je velmi složitá práce. Role práce je také kritická, protože výkon výrobního zařízení bude záviset na frézařích, pokud by došlo k selhání systému.

Dokončení těchto složitých projektů proto snadno trvá dny, týdny a měsíce. Protože průmysloví mechanici pracují s vyspělými a přesnými obráběcími stroji, absolutní odpovědnost a opatrnost jsou nezbytné.

Vlády a průmyslová odvětví si profese průmyslových mechaniků velmi cení, protože jsou to příhodně kvalifikovaní odborníci, kteří udržují kolo průmyslu v pohybu. Termín mlynář je populární v Kanadě, Jižní Africe a USA. Ve zbytku světa budete tyto profesionály znát jako průmyslové techniky, mechaniky nebo strojní inženýry.

Pracovní sektory pro mlynáře

Jakékoli průmyslové odvětví, které potřebuje automatizované stroje a energetické systémy, musí najmout řemeslníky, kteří budou nastavovat, udržovat a opravovat tovární instalaci nebo díly. Proto, jako tovaryš mlynář, můžete najít renomovaná a vysoce placená zaměstnání v:

 • Kamenivo a těžba
 • Tepelné elektrárny
 • Jaderné elektrárny
 • Ropné rafinerie
 • Továrny na zpracování potravin
 • Slévárny
 • Konstrukce
 • Vodní elektrárny
 • Pivovary

Pracovní povinnosti Millwrighta

#1. Tlumočení a čtení diagramů, plánů, schémat a servisních příruček zařízení a strojů.

#2. Kategorizace, demontáž a skladování zařízení a částí strojů, když již nejsou potřeba nebo jsou zastaralé.

  Jak povolit a používat sdílení schránky v prohlížeči Google Chrome

#3. Průmysloví mechanici také montují, vyvažují a kalibrují nové tovární stroje pro bezpečný provoz při výrobě zboží.

#4. Střední a malá průmyslová odvětví spojená s výrobou mohou také potřebovat mlynáře, aby dohlíželi na inventář nových strojů, náhradních dílů, elektrického nářadí a příslušenství potřebného pro výrobní procesy.

#5. Mlynáři Journeyman musí provádět preventivní údržbu a kontrolu strojů, aby udrželi všechna zařízení online a vyráběli zboží, místo aby seděli nečinní kvůli závadám.

#6. Obchodníci také opravují výrobní stroje, pokud by selhaly.

#7. Jako frézař také musíte dodržovat standardní bezpečnostní pokyny společnosti a vládních agentur, abyste byli vy a váš tým v bezpečí před pracovními riziky.

Požadavky na dovednosti, abyste se stali mlynářem

Pro úspěšnou kariéru průmyslového mechanika musíte získat následující základní dovednosti. Tyto dovednosti vám pomohou naučit se další dovednosti specifické pro obchod, přizpůsobit se pracovišti a rozvíjet svou kariéru prostřednictvím neustálého učení:

#1. Vzdělání

Minimálním požadavkem na vzdělání je středoškolský diplom nebo ekvivalent pro vstup do učňovského programu. Zde budete osobně absolvovat lekce, abyste se naučili techniky nastavování strojů, preventivní údržby, oprav, výměn atd. Můžete se také naučit dovednosti související s počítačem podporovaným projektováním a navrhováním (CAD), technickou matematikou, elektrickými principy a čtení modrotisku.

#2. Dovednosti specifické pro obchod

Musíte se naučit mlynářské dovednosti, které vám umožní dokončit vaše úkoly na pracovišti. Učňovská příprava a výuka ve škole vás během období školení vystaví následujícím dovednostem:

 • Montáž převodů, hřídelí, spojek, motorů a ložisek
 • Svařování kovových konstrukcí a zařízení
 • Vzdušné zvedání a lešení
 • Navrhování a čtení elektrických a mechanických plánů
 • Robotika, softwarové balíčky a programy automatizace strojů
 • Analýza vibrací
 • Automatizované skladovací a vyskladňovací systémy (ASRS) a dopravníky

#3. Učební obor

Většinou se řemeslu naučíte během 3 až 4 let vyučení. Na konci každého roku učňovského programu musíte nashromáždit:

 • 144 hodin nebo více technických instrukcí mlynářského řemesla od určené technické školy nebo samotného pracoviště.
 • 2 000 hodin placeného školení na pracovišti.

Na konci učňovského programu se naučíte instalovat, mazat, čistit, opravovat a obsluhovat stroje průmyslové výroby. Osvojíte si také odborné dovednosti mechanické matematiky, čtení plánů, používání pneumatických a elektronických zařízení atd.

Vzhledem k tomu, že většina továren prošla vysokým stupněm digitální transformace, můžete také absolvovat rozsáhlé školení v oblasti počítačů, databázového softwaru, návrhových aplikací atd.

#4. Institucionální akreditace

Některé vzdělávací instituce a zaměstnavatelé nabízejí certifikaci průmyslových mechaniků. Akreditace potvrzuje, že kandidát absolvoval požadované školení a teoretické vzdělání.

Některé z populárních certifikačních orgánů jsou Red Seal (Kanada), Národní centrum pro stavební vzdělávání a výzkum (NCCER, USA) a United Brotherhood of Carpenters/Millwrights (UBC, USA).

Platová očekávání pro Millwrightovu kariéru

Pokud se stanete obchodníkem, mohli byste být zvědaví na svůj výdělečný potenciál. Proto vám přinášíme ultimátní informace o platových očekáváních pro tuto profesní dráhu.

Podle nedávných údajů z Payscal.com je průměrná hodinová mzda mlynáře 25,94 USD za hodinu. Jedná se o průměr obchodníků, kteří se vyučili a tovaryšských mlynářů. Vaše skutečná platba však bude záviset na podmínkách pracovní smlouvy, jako jsou výhody, výhody, zdravotní pojištění, sociální zabezpečení, hodinové přesčasy atd.

  Co jsou to internetoví červi a proč jsou tak nebezpeční?

Pokud převedete hodinovou sazbu do ročního odhadu, díváte se na potenciál výdělku 74 240 $ ročně. Spodní část grafu začíná na 47 000 USD za rok a může se vyšplhat až na 140 000 USD za rok. Tento odhad platu nezahrnuje další potenciální příjmy z bonusů, podílů na zisku a provizí.

Rozsah ročního platu závisí také na organizaci, která vás najímá. Pokud je společnost velká a nadnárodní, můžete očekávat lepší platový balíček. Nejlepší jména, která často najímají vysoce kvalifikované průmyslové mechaniky, jsou:

 • Georgia-Pacific Corporation
 • International Paper Co
 • Tradesman International, INC.
 • Společnost Canfor Corporation
 • ArcelorMittal
 • Společnost Bechtel Corporation
 • General Motors Corporation
 • Sierra Pacific Industries
 • Roseburg Forest Products
 • Společnost Boise Cascade Corp
 • General Electric Co (GE)
 • Společnost WestRock

Profese průmyslového mechanika je kariéra založená na růstu. Výzkum amerického úřadu pro statistiku práce s názvem OES květen 2020očekává, že pracovní příležitosti v řemeslnících a příbuzných službách by měly od roku 2020 do roku 2030 vzrůst o 19 %.

Průběh kariéry pro Millwrighta

Tovaryšským řemeslníkem se můžete stát mnoha způsoby, například projít konvenčním vzděláním a poté pokračovat v učení nebo získat diplom. Formální vzdělání však není povinné, abyste byli průmyslovým mechanikem.

Přesto, že projdete dobrým vzdělávacím systémem, získáte náskok před ostatními uchazeči o zaměstnání. Strojům a jejich údržbě porozumíte snadno, pokud pocházíte ze spojeneckého vzdělání.

A konečně, učňovský program je povinný, protože poskytuje maximální vzdělávací a praktické dovednosti potřebné pro tuto kariéru. Pokud jste začátečník a chcete se stát frézou, můžete postupovat podle následujících kroků:

#1. Absolvujte výuku ve spojeneckém předmětu

Za prvé, musíte získat středoškolský diplom nebo podobné osvědčení o vzdělání prostřednictvím konvenčního vzdělávání. Po střední škole je moudré získat bakalářský titul nebo přidružený (AAS) titul v oboru Technologie průmyslové údržby. Toto množství vzdělání by vám mělo pomoci konkurovat na rostoucím trhu práce.

#2. Udržujte se fyzicky fit a aktivní

Počáteční dny kariéry mlynáře budou vyžadovat rozsáhlejší fyzickou aktivitu než jakákoli práce u stolu. Možná budete muset zvednout těžké stroje a nainstalovat je. Budete se také muset pohybovat po továrně kvůli kontrole, údržbě a opravám strojů.

Proto se řiďte nutričními dietními tabulkami, abyste byli zdraví. Také pravidelně cvičte, abyste udrželi své tělo aktivní a vybudovali si výdrž.

#3. Získejte certifikaci prostřednictvím učňovské přípravy

Vyučení vám poskytne praktické pracovní zkušenosti na pozici průmyslového technika na plný úvazek. Státní odbory práce, odbory a asociace dodavatelů nabízejí učňovské programy, pokud si zajistíte pracovní pozici v jakémkoli výrobním zařízení.

Pokud jste nováček, hledejte pracovní nabídky učňovského řemeslníka online a ve vaší oblasti. Pokud dostanete vhodnou nabídku, zapojte se do programu. Někdy podniky najímají praktikanty průmyslového mechanika a sponzorují jednotlivce, aby prošli certifikací a učňovskou přípravou.

  Připnout text, obrázky a stránky na stránku Nová karta [Chrome]

Pokud kandidát úspěšně absolvuje program, je velká šance, že vás poskytovatel školení na pracovišti zaměstná. Můžete se také podívat po jiných příležitostech pro tovaryše, protože to se vám vyplatí lépe.

#4. Vytvořte životopis

Nyní musíte sestavit životopis, který jasně ukazuje vaše úspěchy, vzdělání a certifikace. Pokud máte nějaké pracovní zkušenosti, můžete to také zdůraznit. Při vytváření životopisu zdůrazněte dovednosti obchodníka, jako jsou mechanické znalosti, pozornost k detailu, time management, mezilidská komunikace a technické řešení problémů.

#5. Požádejte o otevřené pozice

Můžete procházet online trhy práce s pozicemi frézaře a přihlásit se na tyto pozice, jak uznáte za vhodné. Vysoce placené a lukrativní pracovní pozice jsou však většinou dostupné prostřednictvím odborných referencí. Proto se během učňovského programu spojte se zkušenými obchodníky a získejte od nich reference, abyste si zajistili práci ve špičkových společnostech.

Certifikace pro Millwright kariéru

#1. NCCER

NCCER nabízí různé programy rozvoje pracovní síly a certifikace ve stavebnictví a strojírenství. Jedním z takových kurzů je řemeslný výcvik pro průmyslové mechaniky. Má propracovaný pětistupňový program školení a akreditace obchodníků.

Program pokrývá zásadní témata, jako je výroba podložek, ruční nástroje Millwright atd. Můžete navštívit jeho oficiální webovou stránku, kde si můžete stáhnout celý sylabus, stránky katalogu řemesel a úplný katalog NCCER. Na webových stránkách NCCER můžete také najít školicí středisko dle vlastního výběru.

Pokud jste nashromáždili dostatek učebních hodin, můžete provést hodnocení od NCCER. Můžete se také zúčastnit testu, pokud již pracujete jako frézař a chcete získat certifikaci za lepší plat. NCCER konzultovalo s odborníky na předmět z praxe, aby vytvořili osnovu, která odpovídá oborovým zvyklostem.

#2. Školení UBC Millwright

Dalším zdrojem certifikace a hodnocení kvalifikace v USA je UBC. Funguje podle kvalifikačního programu NMAP/Millwright federální vlády USA.

Pro personalizované hodnocení kvalifikace se musíte zaregistrovat u UBC. Registrovat se můžete online. UBC každý rok školí tisíce průmyslových mechaniků, učňů prvního ročníku a superintendentů. Jedná se tedy o přední a nejspolehlivější platformu pro certifikaci.

Kvalifikaci můžete získat, pokud absolvujete učňovský program uznávaný UBC. Musíte také doložit 10 000 hodin praxe před 1. lednem 1996. Nakonec musíte projít manipulativním a písemným testem. Musíte projít testy a zajistit 80% a více bodů.

#3. Přečtěte si Seal RSOS

Pokud se chcete certifikovat jako zručný průmyslový mechanik nebo frézař, musíte složit certifikační test do Červená pečeť. Je velmi populární, široce přijímaný a nejdůvěryhodnější v celé Kanadě. K úspěšnému složení zkoušky potřebujete zvládnout devět základních dovedností a získat pracovní znalosti obchodníka. Sada devíti dovedností obsahuje:

 • Čtení
 • Použití dokumentu
 • Ústní komunikace
 • Psaní
 • Počítání
 • Digitální technologie
 • Myslící
 • Průběžné učení
 • Práce s ostatními

Zkouška průmyslové pracovní způsobilosti bude zahrnovat otázky týkající se lanoví, přemísťování, zvedání, zvedání, mechanického přenosu síly, manipulace s materiálem, kapalinových napájecích systémů a preventivní údržby.

#4. BCIT, Kanada

Můžete se také podívat na kurzy mlynáře, které nabízí BCIT. Vzdělávací kurz je prezenční program s výučním listem. Hlavním hostitelem programu je School of Energy, BCIT, Kanada. Kromě toho jsou materiály kurzu, učení a praktická cvičení předávány osobně. Musíte proto navštěvovat pravidelné kurzy.

Závěr

Dosud jste prošel podrobnou diskusí o profesní dráze mlynáře. Pokud vás stroje, elektrické nářadí, pokročilá matematika a precizní designové plány zaujaly, musíte se podívat na kariéru řemeslníka nebo tovaryše mlynáře.

Také by vás mohl zajímat nejlepší CAD software pro profesionály a studenty.