Jak se stát partnerem Twitche a vylepšit svou streamovací kariéru

Se správnými dovednostmi a nadšením pro vás nebude stát se streamerem Twitch velkým úkolem. Je to odrazový můstek při vytváření úžasné streamovací kariéry.

Věnovat spoustu času jako streamer na Twitchi na plný úvazek může být skličující. Ale výhody, které získáte jako partner, kromě možnosti zpeněžit svůj kanál, jsou velmi obohacující.

Streamovací platforma nabízí partnerské programy pouze těm jednotlivcům, kteří jsou odhodláni streamovat a vytvořili obrovskou komunitu.

Takže, pokud se chcete stát Twitch Affiliate a následně Twitch Partnerem, cesta nebude na růžích ustláno. Mělo by to i nějaké trny.

Neexistuje žádný zaručený způsob, jak se stát partnerem Twitch, i když budete dodržovat všechny pokyny.

Pojďme přijít na to, jak se stát Twitch Partnerem a vylepšit svou streamovací kariéru.

Co je partnerský program Twitch?

Twitch Partner Program je specializovaný program, kde vás streamovací společnost uznává jako nejlepšího streamera obsahu na jejich platformě.

Twitch partner je vysoce uznávaný status daný Twitchem, kde se nejen můžete stát oficiální součástí organizace, ale také získáte příležitost vydělat slušné peníze ze svých streamů. Kromě toho můžete získat lepší rozdělení příjmů než přidružení a vysoké možnosti inzerce.

Pokud jde o partnerský program, organizace je poměrně specifická a nabízí program pouze těm streamerům, kteří jsou přidruženými společnostmi a vytvářejí prémiový obsah. Kritéria, jak se stát partnerem, jsou poměrně složitá a specifická a ani mnoho populárních přidružených vysílatelů Twitch je nedokázalo splnit.

I když jste slavný streamer a vysíláte pouze vysoce kvalitní obsah, pokud mají úředníci pocit, že váš obsah není hodný Twitche, můžete čelit neúspěchu. Pokud jste však dobře připraveni a máte potenciál a elán postoupit na vyšší úroveň, možná se vám podaří dostat se do programu a připojit se k elitní vrstvě streamerů.

V rámci Partnerského programu získáte přístup k některým prémiovým funkcím a nástrojům, které vám pomohou lépe rozvíjet váš kanál. Kromě toho získáte mnoho dalších příležitostí a výhod, které vám nakonec pomohou vylepšit vaši streamovací kariéru.

Výhody stát se partnerem Twitch

Tím, že se stanete partnerem Twitch, můžete získat významné postavení ve světě streamování a využívat další výhody, které má organizace jako výhradní rezervu pro partnery. Zde jsou výhody, které můžete využívat:

Vysoký zisk z kanálu

Když se stanete partnerem Twitch, otevře se vám mnoho dveří ke zpeněžení vašeho streamovaného obsahu. Získáváte možnost vydělávat peníze prostřednictvím odběrů, které si vaši diváci odeberou. Předplatné je nabízeno ve třech úrovních: úroveň 1, úroveň 2 a úroveň 3. Diváci mohou také využít předplatné Prime Gaming.

Bits: Další způsob, jak vydělat peníze, je povzbuzování diváků prostřednictvím Bits. Bity jsou obecně virtuální mince, kterými vás mohou diváci povzbudit, a za každý Bit vás Twitch odmění 1 centem. Jako partner můžete vydělávat spoustu příjmů z reklam přehrávaných na vašem kanálu.

Přizpůsobený kanál

Jakmile postoupíte do programu Twitch Partner, získáte možnost přizpůsobit kanál tak, aby se vaši diváci cítili výjimečně.

Prostřednictvím svého kanálu můžete vytvořit až 50 personalizovaných emotikonů v závislosti na vašich odběratelských bodech a také mít přizpůsobitelný předponu emotikonu. Aby se váš odběratel cítil výjimečně, máte možnost pro své odběratele vymyslet jedinečné odznaky v závislosti na jejich odběrech a příspěvcích.

Doživotní předplatné

Jako Twitch Partner získáte pro členy své rodiny a přátele předplatné na tři doživotní. Jakmile toto předplatné přiřadíte členům své rodiny, nelze jej zrušit ani převést. Navíc také získáte doživotní předplatné kanálu pro vašeho chatbota.

Vyhrazená podpora

Jednou z nejvýznamnějších výhod, které můžete z Partnerského programu získat, je specializovaný tým podpory. Twitch všem svým partnerům přidělil vyhrazený tým podpory, který dokáže efektivně vyřešit jakýkoli z problémů, se kterými se můžete setkat. Tým podpory se opravdu hodí, když narazíte na zádrhel uprostřed streamování.

VOD

Twitch také uchovává VOD partnerů na platformě po dobu 60 dnů. Je výhodné, když provozujete velkou komunitu, kde si vaši odběratelé mohou užívat obsah, kdykoli chtějí.

Prostřednictvím tohoto programu můžete také znovu vysílat starý obsah a pořádat premiéry v konkrétních časech, abyste odhalili svůj nový obsah.

Příležitosti pouze pro partnery

V rámci programu pro partnery budete zvažováni pro mnoho speciálních akcí, jako jsou Partnerské reflektory, Meets & Greets, Streamer Zones, Partnerské panely a další. Budete mít možnost odložit vysílání o 15 minut, abyste získali přehled o soutěžních hrách.

Překódování videa

Možnost kvality svého kanálu můžete snadno přizpůsobit. To znamená, že vaši diváci mohou upravit kvalitu streamu a nastavit kvalitu, která jim nejvíce vyhovuje. Je velmi vhodný pro diváky, kteří čelí náhlé ztrátě šířky internetového pásma, protože mohou odpovídajícím způsobem upravit kvalitu streamu.

Jak se stát partnerem Twitche

Stát se Twitch Partnerem je náročný úkol a do hry vstupuje spousta faktorů. Než se vydáte na cestu k tomu, abyste se stali partnerem Twitch, musíte být pro začátek přidruženým partnerem Twitche.

Streamovací gigant Twitch propaguje přidruženého partnera k partnerovi pouze tehdy, když má pocit, že můžete být vzorem pro rozsáhlou komunitu a zapojit velké množství diváků, kdykoli streamujete. Budete muset být při vysílání kreativní, aby mohlo zaujmout mnoho diváků.

Pokud jste oblíbeným vysílatelem na Twitchi, cesta k partnerskému programu se může zdát jednodušší, protože budete muset dodržovat konkrétní pokyny, ale stále neexistuje žádná záruka.

Jako tvůrci budete muset být oddaní a streamovat spoustu vysoce kvalitního obsahu, který splňuje očekávání standardů Twitche. Navíc si budete muset udržet slušný průměr souběžné sledovanosti během 30 dnů, abyste získali kvalifikaci pro žádost o přihlášku do programu Partnerství.

V zásadě by vaším primárním cílem mělo být splnění minimálního požadavku Twitche. Kromě toho můžete soutěžit v soutěži Path of Partner a získat solidní náskok před ostatními při vstupu do partnerského programu.

Když dokončíte cestu k partnerovi, tlačítko pro podání žádosti o partnera se odemkne na panelu Achievement Dashboard a také získáte prioritu v procesu kontroly žádosti.

Minimální požadavky na partnera Twitch

Program Twitch Partner vyžaduje, abyste splnili spoustu požadavků, pokud se chcete připojit k elitnímu panelu.

Abyste byli kvalifikováni k vyplnění přihlášky do partnerského programu, musíte splnit následující minimální požadavky:

  • Minimální souběžná průměrná sledovanost 75 v časovém období 30 dnů. Sledovanost se nezapočítává, pokud pochází z nájezdů, přední stránky Spotlight, odběratelských streamů, premiér, moderátorů a repríz.
  • Budete muset streamovat vysoce kvalitní obsah ve 12 různých dnech v časovém období 30 dnů.
  • Je vyžadováno 25 hodin streamování za posledních 30 dní.
  • Před podáním žádosti o členství v programu musíte být partnerem Twitche.
  • Veškerý obsah musí odpovídat standardům kvality Twitche, pokynům komunity, pokynům DMCA a podmínkám služby.
  • Abyste se mohli zapojit do programu, musíte být starší 18 let.

Neměli byste se však omezovat na tyto minimální požadavky, protože tato kritéria slouží pouze jako základní požadavky. Budete muset dělat lépe a dosáhnout více, než je naprosté minimum, abyste měli vyšší šanci na přijetí jako Twitch Partner.

Nejlepší postupy, jak se stát partnerem Twitche

Stát se partnerem Twitche je velká výzva, ale dosažení statusu partnera je úplně jiná překážka.

Twitch udržoval standardy vysoko na úrovni partnerského programu, takže když získáte status, jste schopni organizaci náležitě reprezentovat a také rozvíjet její komunitu. Zde je několik osvědčených postupů, které můžete dodržovat a které zvýší vaši šanci stát se partnerem Twitch:

Vybudujte pevnou, oddanou komunitu

Jedním z primárních aspektů, kterým se Twitch zabývá ve všech svých partnerech, je komunita, kterou vytvořili. Silná a oddaná komunita vám pomůže získat lepší šanci dosáhnout výjimečného stavu streamování z Twitche.

Pro vytvoření komunity můžete udělat spoustu věcí:

  • Můžete založit komunitu Discord a tam můžete komunikovat se svými diváky o různých aspektech života. Během streamů můžete komunikovat se svými diváky v chatu, což vám pomůže udržet se ve streamu.
  • Můžete dokonce pořádat komunitní herní večery hraním her jako Fortnite, CS: GO nebo Minecraft se svými diváky, abyste si s nimi vybudovali silný vztah. Vaší hlavní snahou by mělo být převést vaše diváky na odběratele.

Zaměřte se na menší cíle

Je dobrým zvykem překonat své velké milníky Twitch a zaměřit se na menší cíle, které se vám budou zdát dosažitelné za kratší dobu. Je to velmi užitečné, protože můžete zůstat motivovaní při dosahování malých cílů, které si stanovíte. Když dosáhnete svých malých cílů, měli byste je oslavit se svou komunitou a poděkovat jim za pomoc.

Udržujte vysokou kvalitu streamu

I když má Twitch vysoké požadavky na počet diváků a čas streamování, měli byste se vždy snažit udržet vysokou kvalitu streamu. Kvalita vašeho obsahu hraje pro představitele partnerů Twitch při ruční kontrole vaší partnerské žádosti rozhodující faktor.

Ujistěte se, že se vždy soustředíte na kvalitu před kvantitou a investujte do překryvných vrstev Twitch a další grafiky, abyste zlepšili kvalitu streamu. Vytváření vlastních emocí pro vaši komunitu a přidávání zvukového upozornění je dalším dobrým postupem pro zlepšení kvality.

Vysílejte zábavné streamy

Pokud vaše streamy nejsou zábavné, nebudete moci zaujmout své diváky ani přilákat nové. Měli byste pokračovat v interakci se svými streamy, aby vaši předplatitelé mohli zůstat zapojeni po celou dobu vysílání.

U streamů vždy zkoušejte něco nového, zvláště u niche, aby to přilákalo diváky z jiných podobných kategorií. Můžete zkusit hrát hry se svými diváky a přidat do hry skiny nebo mody, aby se vaši diváci bavili. Postupem času byste měli zlepšit své dovednosti ve hrách a rozhodně to na vaše diváky udělá dojem.

Vyberte si oblíbenou hru s menší konkurencí

Většina populárních her v různých kategoriích má vysokou konkurenci a je příliš obtížné získat velkou sledovanost během streamování.

Hledejte tedy hry, které streamuje málokdo, ale mezi herními nadšenci jsou velmi oblíbené. Své streamy můžete kombinovat se všemi druhy her, což vám pomůže zaujmout různorodé spektrum diváků.

Vybudujte silnou síť

Nemusí se to zdát každému užitečné, ale důležitým aspektem je vybudování kanálu s vaším manažerem partnerského účtu. Když to víte, lidé, kteří jsou zodpovědní za schválení partnerské žádosti, vám mohou pomoci se zvážením vaší žádosti.

Vysoká frekvence streamování

Pokud se chcete stát Twitch Partnerem, je nutné udržovat vysokou frekvenci streamování. Čím kvalitnější streamy budete odvysílat, tím větší bude vaše šance na uznání od správců partnerských účtů.

Navíc, pokud budete udržovat vysokou frekvenci streamování, můžete přilákat mnoho diváků, což vám pomůže rozšířit vaši komunitu. To je důležitý požadavek pro partnerský program Twitch.

Využívejte jiné platformy

Využití jiných streamovacích platforem je výhodná strategie pro růst vaší komunity a splnění požadavků Twitche. Svůj obsah můžete zveřejňovat na YouTube, TikTok, Instagram, Twitter atd. a vybudovat si velké množství fanoušků, které můžete nasměrovat na svůj kanál Twitch.

Měli byste také zjistit trendy způsoby, jak ke svému obsahu přilákat nové diváky, což vám v konečném důsledku pomůže rychleji vybudovat komunitu Twitch.

Závěr

Zapojit se do partnerského programu Twitch je snem mnoha streamerů, kteří věnují hodně času a úsilí schválení své partnerské žádosti. I když se stanete partnerem Twitche, stát se partnerem je složité a závisí to na mnoha faktorech.

Pokud však máte motivaci, kreativitu, čas a dobrou strategii, můžete se stát Twitch Partnerem. Vaši streamovací kariéru to posune na novou úroveň. Nejen, že to bude obrovský milník ve vaší kariéře, ale také to nabízí řadu výhod a umožní vám růst a rozšiřovat váš kanál.

Můžete také prozkoumat některé nejlepší nástroje pro vlákna Twitteru, aby se staly virálními.