Jak seškrábat text z obrázku v Chrome

K extrahování textu z obrázku obvykle používáte software pro optické rozpoznávání znaků (OCR). Od verze Google Chrome 76 však můžete použít experimentální funkci k odstranění textu z obrázků bez dalšího softwaru.

Když používáte OCR k detekci textu, je to výpočetně nákladné. Výrobci hardwaru však detekci tvaru podporují již poměrně dlouho.

zadejte, Rozhraní API pro detekci tvaru. Spoléhá na hardwarovou akceleraci ze zařízení, na kterém běží. API je schopno detekce čárových kódů, jako jsou QR kódy, a detekce obličeje a textu. Více o projektu si můžete přečíst na webové stránky vývojáře, kde se podrobně věnuje tomu, jak API funguje. Další informace o detekci textu naleznete na Webová stránka komunity Web Incubator Group.

Chcete-li tuto funkci používat, musíte v prohlížeči Chrome povolit experimentální příznak. Když povolíte cokoli z chrome://flags, použijete nedokončené funkce, které nebyly testovány na všech zařízeních a mohly by se chovat špatně. Potenciálně narazíte na několik chyb, takže buďte opatrní, když si budete hrát s některými dostupnými vlajkami.

V této příručce používáme počítač se systémem Windows, ale vše by mělo fungovat identicky na všech ostatních platformách, včetně mobilních zařízení.

Chcete-li začít, spusťte Chrome, do omniboxu zadejte chrome://flags, stiskněte Enter a do vyhledávacího pole zadejte „Experimentální webová platforma“.

Typ

Případně můžete do omniboxu vložit chrome://flags/#enable-experimental-web-platform-features a poté stisknutím klávesy Enter přejít přímo na příznak.

Dále klikněte na rozevírací pole vedle příznaku „Experimental Web Platform“ a poté klikněte na „Povoleno“.

Aby se změny projevily, musíte restartovat Chrome. Klikněte na modré tlačítko „Restartovat nyní“ v dolní části stránky.

Klikněte

Až se Chrome znovu spustí, přejděte na https://copy-image-text.glitch.me/ pro nahrání obrázku s textem, který chcete extrahovat. Klikněte na „Vybrat soubor“.

Klikněte

Vyberte soubor obrázku z počítače a klikněte na „Otevřít“.

Klikněte

Přestože na web „nahráváte“ obrázek, můžete tento nástroj používat i offline. Jakmile přejdete na web, všechny zdroje se uloží do mezipaměti.

Po nahrání souboru klikněte na „Odeslat“.

Klikněte

Stránka se znovu načte extrahovaným textem. Nyní můžete zkopírovat text z webové stránky a vložit jej do libovolného textového editoru nebo textového procesoru.

Tato funkce je při tomto psaní mírně chybná. Jak můžete vidět na obrázku výše, byla nahrána a naskenována pouze polovina dokumentu. Tyto problémy by však měly být vyřešeny včas.