Jak si udržet vaše fotky budou v bezpečí, zatímco jste mimo Střelba

Jako fotograf není nic horšího, než přijít o své tvrdě pořízené fotografie, ať už v důsledku selhání pevného disku, krádeže nebo čehokoli jiného. Díky dobré strategii zálohování je snadné mít své fotografie v bezpečí doma, ale co když stále fotografujete? Co když na pár dní nebo dokonce na několik týdnů odpojíte notebook od sítě? Podívejme se.

Když jste na místě, nejvýznamnějšími riziky pro vaše fotografie jsou krádež, ztráta a ztráta dat. Řešení všech tří rizik je většinou stejné: ujistěte se, že nikdy nebudete mít pouze jednu kopii svých snímků na jedné SD kartě nebo pevném disku nebo všechny kopie na jednom místě. Je toho trochu víc, tak čtěte dál.

Používejte správné karty

Chcete-li minimalizovat možnost ztráty dat z vadné SD karty —což se může stát, i když je to velmi vzácné – ještě předtím, než vyrazíte střílet, se ujistěte, že používáte vysoce kvalitní karty, které jsou v dobrém stavu. Doporučujeme karty SanDisk a Lexar a opravdu neexistují žádné výmluvy, proč nepoužívat ty nejlepší: 32GB SanDisk Ultra SD karta stojí méně než 10 dolarů. Prostě buďte opatrní při nákupu padělků.

  Jak hrát staré flash hry v roce 2020 a dále

Pokud vaše SD karty už nějakou dobu leží v šuplíku a shromažďuje prach, stojí za to si je prohlédnout. Zkontrolujte, zda nejsou promáčknuté, poškrábané nebo jinak poškozené. Před každým focením byste je také měli naformátovat.

Pokud máte dva sloty pro karty, použijte je

Dva sloty na karty jsou profesionální funkcí a pokud je váš fotoaparát podporuje, bezpodmínečně je použijte. Pokud nefotíte hodně sérií, foťte RAW na obě karty. Tímto způsobem budete mít automaticky zálohu každého snímku, který pořídíte. Pravděpodobnost, že jedna karta selže, je malá; pravděpodobnost, že dvě karty selžou současně, než budete mít možnost zálohovat své snímky někde jinde, je v podstatě nulová.

I když fotíte na dvě karty, je špatný nápad nechat je obě ve fotoaparátu. Pokud vám někdo ukradne fotoaparát nebo spadne z útesu –což se také může stát—Nechcete, aby s tím byly obě karty. Když zrovna nestřílíte, vyndejte jeden a uložte si ho na sebe, s někým ve skupině nebo do tašky.

Použijte více SD karet

Šance, že se s vašimi SD kartami něco stane, se zvyšuje, čím déle je používáte. Vzhledem k tomu, že SD karty jsou tak levné, má smysl jich používat hodně. Na vícedenní cesty používám každý den dvě karty: jednu hlavní a jednu záložní. Na konci každého dne je ukládám samostatně – obvykle jednu v batohu a jednu v hotelovém pokoji nebo na AirBnB – a do fotoaparátu vložím dvě nové karty. Tímto způsobem, pokud se něco stane, přijdu pouze o snímky za jeden den, nikoli o cenu celého výletu. Nezáleží na tom, zda jsou karty plné nebo ne.

  Co je Spotify Kids? (a jak používat jeho rodičovskou kontrolu)

Pokud se vydáte touto cestou, je dobré si karty očíslovat, abyste věděli, jaké fotky jsou na každé. Můj fotoaparát natáčí na CF i SD karty, takže CF karty čísluji jako 1.1, 2.1, 3.1 atd. a SD karty jako 1.2, 2.2, 3.2 a tak dále. Postačí jakýkoli systém číslování, který vám vyhovuje.

Pokud můžete, zálohujte při natáčení

Rostoucí počet přenosných pevných disků, jako GNARBOX nebo Western Digital My Passport Wireless ProMají vestavěnou čtečkou paměťových karet. Pokud cestujete bez vašeho notebooku, je to stojí za to investovat v jednom. Ty pak mají způsob, jak zálohovat své fotky každou noc, nebo dokonce venku na místě. To je zvláště důležité, pokud natáčíte jen jedinou kartu SD.

Jedna věc k poznámce je, že některé kamery, jako je Nikon Z6 a Z7, střílet na různé formáty karet: ujistěte se, že bez ohledu na pevný disk můžete koupit podporuje tento formát karet nebo má USB port a podporuje pravidelné Card Reader.

  USB4: Čím se liší a proč na tom záleží

U záloh platí, že jedna je žádná a dvě jsou jedna, takže i po zálohování fotografií na pevný disk je dobré ponechat fotografie na paměťových kartách, dokud nebudete vědět, že jsou vaše obrázky bezpečně uloženy na více místech – nebo lépe. přesto v cloudu.

Importujte a zálohujte co nejdříve

Jakmile jste doma — nebo zpět, kde jste na delší cestě — vaším prvním úkolem, než se osprchujete nebo si dáte drink, by mělo být začít importovat a zálohovat snímky. Pokud to neuděláte jako první, je příliš snadné nechat se rozptýlit a prokrastinovat.

Importujte své obrázky do Lightroom nebo jakékoli jiné aplikace pro správu souborů, kterou používáte, nahrajte je do Dropboxu nebo jiného poskytovatele cloudového úložiště. Pokud jste nafotili více než hrstku snímků, celý proces bude nutné nechat běžet alespoň několik minut; déle, pokud jste na hotelové wifi. Pouze když jste si jisti, že jsou vaše snímky uloženy alespoň na dvou samostatných místech, je bezpečné přeformátovat karty SD a znovu je použít.

Pokud to všechno zní trochu paranoidně, máte pravdu. Ale ke ztrátě dat dochází. Vybavení fotoaparátu je ukradeno. A pokud nejste připraveni, můžete přijít o stovky nebo tisíce obrázků, jejichž vytvářením jste strávili čas, peníze a úsilí.

Kredit obrázku: Eddie Yip na Flickru.