Jak spustit svůj vlastní herní server

I když můžete na svém PC hostovat herní server, někdy je výhodnější mít cloudový server běžící 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Hosting herního serveru může být překvapivě levný, zvláště pokud si jen chcete zahrát s několika přáteli.

Dedikovaný vs. sdílený hosting

Dedikovaný hosting je, když si pronajmete celý rack serveru – nebo často část zdrojů tohoto racku. Často dostanete podrobné specifikace o tom, co přesně kupujete, a obecně si připlatíte ve srovnání se sdíleným hostingem.

Sdílený hosting provozuje více instancí herního serveru na více serverových stojanech, což umožňuje poskytovateli hostingu ušetřit peníze a poskytnout nízkou cenu. Není však vždy jasné, jaké specifikace získáváte, a pokud váš server trpí velkým zatížením, můžete narazit na problémy s přetížením.

Pokud chcete nastavit server pro vás a pár přátel, doporučujeme vám ušetřit nějaké peníze a získat sdílený hosting. Pokud chcete, aby na vašem serveru hrálo hodně lidí, měli byste nejprve zkusit sdílený hosting a v případě potřeby upgradovat na vyhrazený hosting.

V závislosti na poskytovateli, od kterého si server zakoupíte, můžete také získat spravovaný hosting, což znamená, že poskytovatel vytváří nástroje pro automatické nastavení, konfiguraci a správu vašeho serveru, jako jsou automatické restarty a snadná instalace modu.

Možnosti sdíleného hostingu

Všechny zde uvedené možnosti jsou také spravovaným hostingem. S nastavením si nebudete muset příliš lámat hlavu, protože by mělo být relativně jednoduché nebo by mělo být kompletně zpracováno za vás.

Gamesservers.com: Velmi levné servery pro malé případy použití, protože jsou účtovány podle požadovaného počtu hráčských slotů. Slušný ovládací panel, ale žádná DDOS ochrana.
Nízká.ms: Kompromis mezi vyhrazeným a sdíleným hostingem, přičemž stále poskytuje spravovaný ovládací panel pro většinu her. Budete znát specifikace, které dostáváte, ale budete si muset připlatit za vyhrazené vlákno. Do názvu vašeho serveru také vložili branding, jehož odstranění stojí 2 $, ale pokud se snažíte ušetřit nějaké peníze, může vám to stačit.
Nodecraft: Poskytovatel sdíleného hostingu, který neúčtuje poplatky za slot. Mají různé úrovně, segmentované podle RAM a počtu instancí, které můžete spustit. Ve skutečnosti můžete hostovat více serverů na jedné vrstvě, pokud to RAM dovolí.

Ať už zvolíte jakoukoli možnost, ujistěte se, že má spravovaný ovládací panel a podporuje hru, kterou chcete.

Možnosti vyhrazeného hostingu

Dedikovaný hosting vám umožňuje mnohem více svobody a kontroly. V jednom boxu můžete hostovat více herních serverů, stejně jako více různých her, a protože máte plný přístup k boxu, můžete dokonce hostovat webový server pro provozování webové stránky mimo server nebo čehokoli jiného, ​​co nesouvisí s hrou.

OVH: Pouze dvě místa, Kanada a Francie, ale nabízí velmi výkonné servery za cenu. Pokud vám nezáleží na hardwaru nejnovější generace, můžete si pronajmout jejich staré vybavení od jejich sesterské společnosti SYS. Oba budou zcela nové servery a vše si budete muset nastavit sami.
Gamesservers.com: Ačkoli se tato společnost zaměřuje na sdílený hosting, nabízí jako možnost také dedikované servery. Získáte dokonce spravovaný ovládací panel, i když je volitelný a omezí váš přístup pouze k ovládacímu panelu.
Webové služby Amazon: Spíše prémiová, podniková varianta. Pokud jste vývojář her a chcete hostit servery, AWS GameLift stojí za to se podívat. Pokud hledáte jeden generický server, EC2 bude vhodnější. A pokud jste student, můžete získat 100 $ v bezplatném kreditu s e-mailem .EDU.

Nastavení dedikovaného serveru

Většina her Steam bude používat SteamCMD stáhnout a spustit server, ačkoli obvykle budete muset nakonfigurovat soubor .bat se všemi počátečními pokyny. Jiné hry mohou mít svůj vlastní serverový program, který si můžete stáhnout – další informace naleznete v oficiální dokumentaci hry. Odkazujeme zde na několik průvodců, ale pokud chcete spustit něco, co není na tomto seznamu, rychlé vyhledávání názvu hry na webu plus „nastavení dedikovaného serveru“ obvykle přinese užitečné výsledky.

Minecraft
Rez
Factorio
Garryho mod
Pevnost týmu 2
CSGO
DOTA 2
ARK: Survival Evolved

Poté, co je server nastaven a spuštěn, budete chtít zajistit, aby byly porty na serveru otevřené, aby k němu lidé měli přístup. Tento krok se bude u každého hostitele lišit, ale pokud v ovládacím panelu vašeho poskytovatele nic nevidíte, budete pravděpodobně muset změnit nastavení brány Windows Firewall a přidat serverovou aplikaci na seznam povolených.

Po otevření portů by se lidé měli mít možnost připojit k vašemu serveru pomocí IP adresy, případně pouze prostřednictvím prohlížeče serveru ve hře. V závislosti na hře možná budete chtít získat název domény pro váš server, abyste si snadno zapamatovali IP adresu.