Jak stáhnout a nastavit obraz Ubuntu Desktop VMware

Potřebujete nastavit virtuální počítač Ubuntu Desktop ve VMware Workstation na vašem počítači se systémem Windows, Mac nebo Linux? Nemůžete přijít na to, jak na to? Můžeme pomoct! Postupujte podle pokynů, jak nastavit virtuální počítač Ubuntu Desktop ve VMware Workstation.

Stažení obrazu VMware

Pokud potřebujete vytvořit obraz Ubuntu VMware pro použití na pracovní stanici VMware, existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout. Můžete přejít na Ubuntu.com, stáhnout ISO a ručně nainstalovat OS. Nebo si můžete stáhnout hotový obraz VMware z OSBoxů. V této části průvodce vám ukážeme, jak provést obojí.

Stahování z Ubuntu.com

Pokud dáváte přednost nastavení obrazu Ubuntu VMWare od začátku, budete si muset stáhnout soubor ISO z Ubuntu.com ručně. Přejděte na Ubuntu.com a najděte kartu „Stáhnout“.

Klikněte na „Stáhnout“. Jakmile tak učiníte, na obrazovce se objeví vyskakovací okno. V tomto okně vyhledejte sekci „Ubuntu Desktop“ a vyberte 20.04 LTS. Po výběru tohoto tlačítka budete provedeni procesem stahování.

  Zobrazení a porovnání verzí příloh ve vláknech Gmailu [Chrome]

Proces stahování by měl začít okamžitě. Soubor ISO Ubuntu má velikost asi 2,7 GB. V důsledku toho může stahování trvat několik minut. Po dokončení procesu přejděte k další části průvodce.

Získání obrazu OSBoxes VMWare

Pokud se vůbec nezajímáte o instalaci Ubuntu a soubory ISO, můžete si stáhnout předkonfigurované vydání Ubuntu přizpůsobené pro VMware. Jedinou nevýhodou této metody je, že si nemůžete přizpůsobit své heslo nebo uživatelské jméno.

Chcete-li zahájit stahování, přejděte na Stránka OSBoxů Ubuntu. Až tam budete, vyhledejte Ubuntu 20.04 LTS. Poté klikněte na kartu „VMware“. Po kliknutí na tuto kartu se zobrazí „VMware (VMDK) 64bit“ a poté odkaz ke stažení.

Kliknutím na odkaz ke stažení získáte komprimovaný soubor Ubuntu VMDK. Stahování by nemělo trvat dlouho, protože má velikost jen asi 1,9 GB. Po dokončení stahování otevřete správce souborů, vyberte „Stahování“, klikněte pravým tlačítkem na „64bit.7z“ a dekomprimujte jej, abyste jej mohli použít jako obraz VMware.

Po dekomprimaci souboru VMDK z archivu „64bit.7z“ jej přejmenujte z „Ubuntu 20.04.2 (64bit).vmdk“ na „Ubuntu.vmdk“.

Nastavení počítače Ubuntu VMware

Nyní, když je Ubuntu staženo (buď pomocí ISO nebo VMDK z OSBoxů), je čas nakonfigurovat VM ve VMware. Postupujte podle níže uvedených pokynů, které odpovídají vašemu případu použití.

  Jak vypnout FaceTime na iPhonu, iPadu a Macu

Nastavení Ubuntu ve VMware pomocí staženého obrazu ISO

Nejprve otevřete VMware Workstation 16 na Linuxu, Windows nebo jiném operačním systému, který používáte jako hostitelský OS. Jakmile je otevřen, vyhledejte tlačítko „Vytvořit nový virtuální počítač“ na kartě Domů ve VMWare. Nebo vyberte „Soubor“ a poté „Nový virtuální stroj“.

Po kliknutí na „Nový virtuální stroj“ se zobrazí průvodce. Tento průvodce vám má pomoci nakonfigurovat váš nový virtuální počítač. Vyberte možnost „Typické (doporučeno)“ a výběrem „Další“ pokračujte na další stránku.

Na další stránce vyhledejte „Použít obraz ISO“ a klikněte na něj myší. Poté vyberte „Procházet“ a vyhledejte soubor ISO Ubuntu v počítači.

Po načtení ISO do VMware Workstation uvidíte „Informace o snadné instalaci“. Na této stránce vyplňte své celé jméno, preferované uživatelské jméno Ubuntu a také heslo. Když jste dole, stiskněte „Další“.

Nyní musíte pojmenovat svůj virtuální počítač. Ve výchozím nastavení je nastaveno jako „Ubuntu 64-bit“. Nechte to a pokračujte stisknutím tlačítka „Další“. Nebo jej přejmenujte a stiskněte „Další“.

Na další stránce vyberte „Uložit virtuální disk jako jeden soubor“. Poté pokračujte kliknutím na tlačítko „Další“. Poté po přechodu na další stránku vyberte „Dokončit“ a průvodce zavřete.

  Jak zabránit Stravě ve zveřejňování vaší domácí adresy

Když kliknete na „Dokončit“, Ubuntu by se mělo okamžitě spustit a začít instalovat VM. Po dokončení instalace bude připraven k použití!

Nastavení Ubuntu ve VMware přes OSboxes VMDK

Chcete-li nastavit virtuální počítač Ubuntu se staženými OSBoxy VMDK, proveďte následující. Nejprve klikněte na kartu Domů a vyberte „Vytvořit nový virtuální počítač“. Poté vyberte „Typické (doporučeno)“.

Na další stránce vyberte „Nainstaluji operační systém později“. Nemusíme instalovat OS, protože je již nastaven na VMDK, který jsme stáhli z OSBoxů.

V části „Vyberte hostující operační systém“ vyberte „2. Linux“ a pokračujte stisknutím tlačítka „Další“.

Na další stránce nastavte název jako „Ubuntu“ a kliknutím na „Další“ přejděte na další stránku. Po výběru názvu vyberte „Uložit virtuální disk jako jeden soubor“.

Klepnutím na tlačítko „Dokončit“ zavřete instalační program. Po zavření instalačního programu přejděte na svůj virtuální počítač „Ubuntu“ na postranním panelu knihovny a klikněte na něj pravým tlačítkem. Poté vyberte možnost „Otevřít adresář virtuálního počítače“.

Po otevření adresáře VM odstraňte Ubuntu.vmdk. Poté otevřete druhé okno správce souborů a přetáhněte soubor Osboxes „Ubuntu.vmdk“ (který jste dříve přejmenovali z „Ubuntu 20.04.2 (64bit).vmdk“ na „Ubuntu.vmdk“) do adresáře VM.

Po výměně souboru VMDK se vraťte na virtuální počítač „Ubuntu“ v postranním panelu „Knihovna“ ve VMware a vyberte „Spustit tento hostující operační systém“, abyste jej zapnuli!