Jak stáhnout jakékoli video z internetu: 11 bezplatných metod

Chcete stahovat videa z internetu? Pokud vidíte video, které se vám líbí na Facebooku, YouTube, Vimeo nebo jiných předních videowebech, možná budete chtít vytvořit kopii, abyste si ho uchovali navždy.

Naštěstí je stahování videí z internetu překvapivě snadné. Téměř vždy vše, co musíte udělat, je zkopírovat a vložit adresu URL videa na vyhrazenou stránku pro stahování videa.

Níže se podíváme na nejlepší weby a aplikace, které vám umožňují stahovat videa zdarma. Pokrýváme programy pro stahování videa pro konkrétní stránky sociálních médií, flexibilní stahovače typu vše v jednom a rekordéry obrazovky, takže si můžete být jisti, že online získáte jakékoli video, které chcete.

Y2Mate je jedním z nejlepších stahovačů videa z YouTube. Stačí zkopírovat URL videa YouTube, vložit ji do pole URL Y2Mate a stisknout Enter. Na další stránce klikněte na zelené tlačítko Stáhnout video.

Poté si vyberte z dostupných rozlišení stahování (jako je 480p, 720p nebo 1080p) ve formátu MP4 nebo WebM. Zobrazí se také odhadovaná velikost souboru. Kliknutím na tlačítko Stáhnout vedle preferovaného rozlišení zahájíte stahování videa YouTube pro sledování offline.

Y2Mate můžete také použít ke stažení zvuku MP3 z videí YouTube.

SSSTik je populární stahovač videa TikTok. Tento nástroj vyniká tím, že vám umožňuje stahovat videa TikTok bez vodoznaku.

Stejně jako Y2Mate jsou kroky stahování v podstatě stejné. Stačí zkopírovat URL videa TikTok, vložit ji do pole URL SSSTik a kliknout na Stáhnout. Poté kliknutím na tlačítko Bez vodoznaku stáhněte video TikTok.

Můžete také použít SSSTik ke stažení zvuku MP3 použitého ve videu TikTok.

X, dříve známý jako Twitter, nemá tolik video příspěvků jako TikTok nebo Facebook, ale pokud si odtud chcete stáhnout nějaké video, Download Twitter Videos to udělá.

Zkopírujte adresu URL tweetu obsahující požadované video a vložte ji do složky Download Twitter Videos. Můžete si vybrat, zda jej chcete uložit jako MP4 nebo MP4 HD.

  Jak přidat větvení nebo vnořené otázky do Formulářů Google

Instagram si zpočátku vybudoval pověst služby pro sdílení fotografií, ale od té doby se také umístil jako video platforma. iGram vám pomůže stáhnout role a videa Instagramu jako soubory MP4.

Kromě videí můžete iGram použít také ke stažení fotografií z Instagramu. Můžete si vybrat tři různá rozlišení, ale jakákoli stažená fotografie bude dostupná pouze jako JPEG.

FDown je nástroj pro stahování veřejných videí nebo kotoučů z Facebooku. Stačí zkopírovat Facebook URL a vložit ji do FDown, abyste ji stáhli. Video z Facebooku si můžete stáhnout v normální nebo HD kvalitě.

Pokud si všimnete, že se zdá, že FDown poskytuje nepřesný odhad délky videa – například web může zjistit, že vaše 3minutové video má 180 hodin – jednoduše to ignorujte. Ujišťujeme vás, že váš stažený soubor bude mít správnou dobu trvání.

FDown má také rozšíření Chrome s názvem Video Downloader Plus. S rozšířením nemusíte opouštět domovskou stránku sociální sítě, pokud najdete něco, co chcete uložit. Rozšíření vám však umožní stahovat videa pouze v HD kvalitě, a proto bude velikost souboru větší.

Ačkoli FDown nyní může stahovat pouze veřejná a ne soukromá videa z Facebooku, stále existují alternativní způsoby stahování soukromých videí z Facebooku.

Pokopin je program pro stahování videí na Pinterestu. Pokud si prohlížíte téma, které vás zajímá, a narazíte na dobrý videonávod, nemusíte hledat jeho původní zdroj na YouTube nebo TikTok, abyste si jej mohli stáhnout. S Pokopinem si můžete stáhnout video přímo z Pinterestu.

Na Pinterestu klepněte na špendlík videa a otevřete jej na nové webové stránce. Poté zkopírujte jeho adresu URL a vložte ji do pole adresy URL Pokopina. Klikněte na červené tlačítko Stáhnout. Pokopin vygeneruje odkaz ke stažení videa z Pinterestu ve formátu MP4.

  Jak vypnout vibrace na iPhone

Freemake Video Downloader je desktopová aplikace, která vám umožní stahovat videa z více než 10 000 webů. Seznam zahrnuje YouTube, Facebook, Vimeo, Dailymotion a další. Aplikace je dostupná pro Windows i Mac.

Freemake můžete použít k ukládání videí, seznamů stop a kanálů ve formátech jako MP4, MP3, AVI, WMV, MPEG, 3GP a FLV. Vše, co musíte udělat, je spustit Freemake, zkopírovat adresu URL videa z webového prohlížeče, vložit ji do aplikace a vybrat preferovaný formát.

Celkově je Freemake špičkovou aplikací typu vše v jednom. Upozorňujeme však, že nepodporuje stahování videí z YouTube Music ani jiných videí chráněných autorským právem.

Pokud se nechcete zdráhat instalovat aplikaci pro stahování videa do počítače, můžete zamířit do webového prohlížeče a vyzkoušet ClipConverter.

S ClipConverter si můžete snadno stáhnout jakékoli video z oblíbených stránek, jako je YouTube a Vimeo. Mezi další podporované platformy patří (ale nejsou omezeny na) Reddit, Tumblr, MySpace a Twitch.

Své video si můžete stáhnout ve formátech MP4, 3GP, AVI, MOV a MKV. Pokud chcete pouze zvuk, můžete si jej stáhnout ve formátu MP3, M4A nebo AAC. Vývojáři také nabízejí doplněk prohlížeče pro Chrome, Firefox a Safari.

Převaděč YouTube společnosti Zipza je alternativním stahovačem videa, který si můžete také vyzkoušet. Kromě běžných platforem, jako jsou YouTube, Vimeo, Facebook a Instagram, vám konvertor YouTube také umožňuje stahovat videa z webů, jako jsou 9GAG a Veojam.

Po vložení adresy URL videa vyberte MP4 a vyberte preferovanou kvalitu videa. Kliknutím na Převést u webu vygenerujete odkaz ke stažení videa.

VLC Media Player je jedním z nejlepších bezplatných přehrávačů médií. Je to program, který již mnoho uživatelů nainstalovalo do svých počítačů a neguje potřebu aplikací třetích stran.

Pokud již tuto aplikaci pro stolní počítače máte, můžete si okamžitě zdarma stáhnout online videa ze stránek jako Vimeo a Dailymotion. Stahování videí z YouTube bohužel zatím není podporováno.

  10 módních pouzder, kterými chlubíte svůj iPhone 13 Pro

Po spuštění VLC přejděte na Media > Open Network Stream in VLC. Vložte adresu URL do prázdného pole v části Zadejte adresu URL sítě a klikněte na Přehrát. Vaše video by se mělo začít přehrávat ve VLC.

Poté přejděte na Nástroje > Informace o médiích. Zkopírujte vše v poli Umístění, vložte to na novou webovou stránku a video se zobrazí ve vašem prohlížeči. Klikněte na ikonu se třemi tečkami a vyberte Stáhnout, abyste získali video ve formátu MP4.

Náš seznam uzavíráme jedním posledním tipem a doporučením softwaru. Když vyčerpáte všechny ostatní možnosti stahování, můžete místo toho přehrát video, nastavit jej na celou obrazovku a poté nahrát obrazovku zařízení. Ujistěte se, že jste také povolili systémové nahrávání zvuku pro záznam zvuku videa.

OBS Studio je jednou z nejlepších bezplatných aplikací pro nahrávání obrazovky na webu. Je k dispozici v systémech Windows, Mac a Linux a obsahuje také výkonný nástroj pro úpravy. Existují další podobné bezplatné rekordéry obrazovky pro Windows a Mac, ale měli byste začít s OBS Studio, protože je to jedna z lepších možností.

Případně jednoduše zkontrolujte, zda má vaše zařízení vestavěný záznamník obrazovky, takže nemusíte instalovat zařízení třetích stran. Nástroj Snipping Tool můžete použít k záznamu obrazovky počítače se systémem Windows pomocí výchozí herní lišty Xbox. Existuje také několik způsobů, jak zaznamenat obrazovku Macu.

Stahování videí z internetu? Varovné slovo…

Pamatujte, že všechny nástroje uvedené v tomto článku slouží k vytváření nahrávek bezplatných online videí pro osobní použití. Neměly by být používány k ukládání a distribuci materiálu chráněného autorským právem. Pokud tak učiníte, můžete se dostat do vážných problémů se zákonem.

Stahování videí je také v rozporu se smluvními podmínkami některých webů. Váš účet může být pozastaven nebo trvale zablokován. Mějte to na paměti, když uvažujete o stahování jakýchkoli videí z internetu.