Jak stáhnout .NET Framework 3.5 na Windows 10

Ke spouštění aplikací je v systémech Windows vyžadován framework .NET. Pokud aplikace vyžaduje framework .NET a není nainstalována ve vašem systému, budete ji muset nainstalovat, než bude možné aplikaci nainstalovat. Některé aplikace mohou nainstalovat rámec .NET za vás. Aplikace běžně používají nejnovější verzi rámce .NET, ale pokud instalujete starší aplikaci, která nebyla aktualizována, možná budete muset nainstalovat starší verzi rámce.

síťový rámec 3-5

.NET Framework 3.5

.NET framework má mnoho různých verzí a skvělé je, že si můžete do svého systému nainstalovat více verzí. Můžete mít nainstalovanou nejnovější verzi a starší verze vedle ní. Aplikace budou moci používat jakoukoli verzi, pro kterou jsou vytvořeny.

Stáhněte si .NET framework 3.5

.NET Framework je předinstalován ve Windows 10. Pokud jste jej odinstalovali nebo není z jakéhokoli důvodu k dispozici, můžete si jej stáhnout od společnosti Microsoft. Ke stažení .NET framework 3.5;

Navštivte oficiální stránka ke stažení pro .NET framework 3.5.
Vyberte jazyk, který používáte.
Klikněte na tlačítko Stáhnout.
Spuštěním souboru EXE nainstalujte framework.

Nainstalujte .NET framework 3.5 s NET 2.0 a 3.0

.NET Framework 3.5 je volitelná funkce v systému Windows 1o, která je dodávána s aktualizacemi Service Pack 2.0 a 3.0.

Otevřete Ovládací panely.
Přejděte na Programy.
Vyberte Zapnout nebo Vypnout funkce systému Windows.
Vyberte .NET Framework 3.5 a klikněte na OK.
Při instalaci postupujte podle pokynů na obrazovce.

Jakou verzi .NET frameworku potřebuji?

Obvykle je bezpečné nainstalovat nejnovější verzi rozhraní .NET. To znamená, že pokud nejnovější verze není to, co aplikace potřebuje, zkontrolujte požadavky aplikace. Konkrétně vám řekne, kterou verzi .NET frameworku musíte nainstalovat, aby aplikace fungovala.

Mám odinstalovat jiné verze .NET frameworku?

.NET framework nezabírá mnoho místa na disku a do systému lze nainstalovat několik jeho verzí. Starší verze není upgradována na novou verzi a nová verze není downgradována. Aplikace používají verzi, pro kterou byly vytvořeny. To znamená, že pokud nepotřebujete používat konkrétní verzi .NET frameworku, její odinstalování je neškodné.

Jak upgraduji verzi .NET frameworku?

Windows 10 automaticky nainstaluje novější verzi .NET frameworku, když ji budete potřebovat, tj. pokud si nainstalujete aplikaci, která to vyžaduje, Windows 10 ji nainstaluje za vás. Novější verze můžete nainstalovat také ručně. Všechny jsou k dispozici jako soubory EXE ke stažení od společnosti Microsoft.