Jak stáhnout původní Microsoft FreeCell na Windows 10

Microsoft míval na starší verzi Windows několik her nainstalovaných přímo z krabice. Tyto hry byly jednoduché karetní hry, ale staly se výjimečně populárními.

S Windows 10 Microsoft vyřadil své oblíbené hry. Místo toho měl Windows 10 Candy Crash, což je hra třetí strany a nikdo ji nemá rád. Nechybí karetní hry třetích stran, které si uživatelé mohou nainstalovat do Windows 10, ale pokud máte nostalgii po původní hře Microsoft FreeCell, stále si ji můžete stáhnout.

Originální Microsoft FreeCell pro Windows 10

FreeCell byla jednou z karetních her, které byly předinstalované na Windows 7. Pokud vám někdy vypadl internet, byla to hra, kterou si můžete zahrát, abyste ukrátili čas.

Stáhněte si Microsoft FreeCell pro Windows 10

Microsoft si je vědom toho, že FreeCell byla velmi oblíbená hra, a proto ji společnost znovu vydala jako aplikaci UWP. Tím se změnilo uživatelské rozhraní natolik, že aplikaci nelze rozpoznat. Chcete-li získat původní hru, musíte se obrátit na softwarová úložiště třetích stran.

Stáhněte si Microsoft FreeCell z Archive.org.
Rozbalte soubor ZIP.
Spusťte EXE s právy správce.
Vyberte jazyk.
Zrušte zaškrtnutí všech her kromě FreeCell (můžete nainstalovat i ostatní hry, když je necháte zaškrtnuté).
Klikněte na Instalovat.
Spusťte hru z nabídky Start.

Kompatibilita

Tyto hry měly původně běžet na Windows 7, ale mnoho aplikací pro Windows 7, které nebyly upgradovány, stále běží docela dobře na Windows 10. Tyto konkrétní hry jsou kompatibilní s nejnovější verzí Windows 10. Uživatelské rozhraní je stejné a nedošlo k žádným změnám byly provedeny do hry pod kapotou.

Pokud se obáváte, že hry nebo soubor EXE nejsou bezpečné, můžete je spustit pomocí kontroly VirustTotal. V době psaní tohoto příspěvku jsme naskenovali soubor EXE a zjistili jsme, že je bezpečný.

Mezi další herní tituly, které si můžete nainstalovat z balíčku dostupného na Archive.org, patří Hledání min, Šachy, Mahjong, Solitaire a Spider Solitaire.

Závěr

Pro každou z nich existuje spousta her třetích stran, které Microsoft vyvinul a standardně zahrnul do Windows 7. Většina z nich je zdarma a malá část je placená. Jediným problémem je, že málokdo, pokud vůbec nějaký, nabízí uživatelům stejné čisté uživatelské rozhraní bez rozptylování, jaké měla původní hra FreeCell od Microsoftu.

Uživatelé, kteří chtějí spustit starší hru, to nedělají vždy, protože jsou nostalgičtí. Hry byly skvělé pro příležitostnou zábavu a je škoda, že je Microsoft opustil ve prospěch her třetích stran, které by si uživatelé raději nechali na svých systémech.