Jak stáhnout Windows 7 oficiálně a legálně

Microsoft již nepodporuje Windows 7, ale několik uživatelů stále šílí po kdysi populárním OS. Po svém uvedení Microsoft vydal Windows 8, 8.1, 10 a dokonce i Windows 11, ale Windows 7 si stále drží nejvyšší pozici jako nejoblíbenější OS pro mnohé. Pokud si tedy stále chcete stáhnout Windows 7 oficiálně a legálně, postupujte podle našeho návodu níže. Přidali jsme oficiální odkazy ke stažení obrazů ISO systému Windows 7 a všechny jsou legální a legitimní. V této souvislosti pojďme do toho a najděte funkční odkazy pro Windows 7.

Stáhnout Windows 7 ISO oficiálně od společnosti Microsoft (2023)

Společnost Microsoft oficiálně ukončila podporu pro Windows 7 již v roce 2020 a poté přestala nabízet možnost stažení Windows 7 ISO. Přestože uživatelům umožňovalo stahovat soubory ISO systému Windows 7 ze stránky pro obnovení až do roku 2021, tato možnost byla nyní také odstraněna. Naštěstí jsou některé oficiální odkazy ke stažení stále aktivní a můžete je použít ke stažení souborů ISO. Odkazy jsou přímo ze serverů společnosti Microsoft a jsou naprosto legitimní. Zkontrolovali jsme odkazy na VirusTotal a žádný z dodavatelů zabezpečení to nenahlásil. Podívejte se na výsledek testu právě tady.

  Chybí ikony na hlavním panelu ve Windows 11? Zde je 6 snadných oprav!

Pro vaši informaci, Windows 7 ISO jsou k dispozici pro 32bitové i 64bitové počítače a jsou k dispozici v angličtině (US). Legálně můžete získat Windows 7 Service Pack 1 (SPI1) ISO pro edice Home Premium, Ultimate a Professional. Se vším, co bylo řečeno, přejděme nyní k odkazům ke stažení.

Poznámka: Protože Windows 7 dosáhl konce životnosti, nedoporučujeme používat Windows 7 pro každodenní úkoly. Pokud chcete Windows 7 používat pro nějaký speciální datovaný software, můžete jej použít, ale dělejte to s mírou. Doporučujeme však používat Windows 10/11 a starší software můžete spustit na Windows 10/11 pomocí zde odkazovaného návodu.

1. Kliknutím na přímé odkazy níže stáhnete obraz ISO systému Windows 7 do svého počítače.

  Jak zprůhlednit hlavní panel ve Windows 10

2. Velikost souboru je přibližně 3,8 GB pro 32bitové obrázky a 5,5 GB pro 64bitové obrázky.

3. Po stažení můžete použít Rufus k vytvoření zaváděcího USB pro Windows 7 na vašem PC. Pro ty, kteří to nevědí, Windows 7 podporuje styly oddílů GPT i MBR. Pokud spouštíte duální systém Windows 7 s jiným OS, nezapomeňte vybrat GPT, což je moderní standard a podporuje také režim UEFI. Na starších počítačích zvolte „MBR“.

4. Abych otestoval bitovou kopii operačního systému Windows 7, nainstaloval jsem ji do počítače a vše proběhlo v pořádku bez jakýchkoliv chyb. Takže pokračujte a podívejte se na obraz ISO systému Windows 7 a nainstalujte jej do počítače pro svůj speciální případ použití.

  Jak opravit chybu zabezpečení Microsoft „Follina“ MSDT Windows Zero-Day

Nainstalujte a spusťte Windows 7 na vašem PC

Takto si tedy můžete stáhnout a nainstalovat Windows 7 oficiálně a legálně v roce 2023. Poskytl jsem pouze funkční odkazy ze serveru společnosti Microsoft a jak jsem to otestoval, jsou zcela legitimní. Každopádně je to tak docela všechno. Pokud si chcete stáhnout Windows 11 ISO oficiálně, postupujte podle našeho odkazovaného průvodce, kde najdete podrobný návod. A chcete-li najít seznam nejlepších aplikací pro Windows 11, postupujte podle našeho vybraného článku. Nakonec, pokud máte nějaké dotazy, dejte nám vědět v sekci komentářů níže.

x