Jak stahovat aplikace, které již nejsou v App Store vašeho telefonu

Obchody s aplikacemi pro chytré telefony jsou v tuto chvíli dobře zavedené a i když rádi vidíme, že jsou k dispozici nové aplikace, znamená to také nevyhnutelné: někdy aplikace zmizí. Zde je to, co můžete udělat, pokud vaše oblíbené položky zmizí.

Proč aplikace mizí?

Než budeme mluvit o tom, jak můžete získat aplikace, které již nejsou k dispozici ke stažení z příslušného obchodu s aplikacemi pro váš telefon, promluvme si nejprve o tom, proč jsou aplikace vůbec odstraněny.

Obecně se jedná o volání vývojáře; aplikace bude stažena, protože ji již nepodporují. Příklad: Epic Games nedávno stáhl všechny verze Infinity Blade z iOS App Store přesně z toho důvodu. Společnost tvrdila, že nemá dostatek zdrojů na podporu her „na úrovni, která odpovídá [their] současné normy.“ Dává to smysl – pokud se chystáte něco udělat, můžete to koneckonců udělat dobře.

  Jak blokovat webové stránky v prohlížeči Google Chrome

Častěji to tak chodí. Aplikace se stává větším problémem, než by stálo za to ji nadále podporovat, její funkce se přesunou do jiné aplikace od stejného vývojáře (a není potřeba redundance) nebo je vývojář zcela rozpuštěn.

Dobrou zprávou je, že pokud aplikace, kterou hledáte, není z některého z těchto důvodů dostupná, měli byste mít možnost si ji znovu stáhnout, pokud jste si ji stáhli již dříve (to platí zejména pro placené aplikace) .

To znamená, že stojí za zmínku, že pokud byla aplikace odstraněna samotnou společností obchodu s aplikacemi – Apple v případě iOS App Store nebo Google pro Play Store – pak je s největší pravděpodobností navždy pryč. Pokud to vytáhli, má to dobrý důvod, takže nemůžete očekávat, že to snadno dostanete zpět.

Pokud však aplikace již není v obchodě s aplikacemi, zde je nejjednodušší způsob, jak ji získat zpět pro zařízení Android nebo iOS.

Jak stahovat aplikace, které již nejsou v iOS App Store

Pokud jste uživatelem iOS, vaše možnosti jsou značně omezené – musíte si aplikace stáhnout z App Store. Naštěstí, pokud jste si koupili nebo stáhli aplikaci, která již není dostupná, pravděpodobně ji stále můžete získat.

  Jak posílat vánoční dárky ve filmu „Animal Crossing: New Horizons“

Nejprve spusťte App Store a poté klepněte na ikonu účtu v pravém horním rohu.

Odtud klepněte na „Zakoupeno“.

Chcete-li zobrazit všechny aplikace, které ještě nejsou na vašem telefonu nebo iPadu (což je pravděpodobný scénář, pokud se pokoušíte stáhnout něco, co již není v App Store), klepněte na „Ne na tomto iPhonu/iPadu“.

Odtud můžete procházet seznamem a najít aplikaci, kterou chcete nainstalovat, a poté klepnutím na ikonu malého obláčku napravo ji stáhnout. Snadno peasy.

Jak stahovat aplikace, které již nejsou na Google Play

Zatímco v systému iOS máte pouze jednu možnost stáhnout si zastaralé aplikace, v systému Android to lze provést několika způsoby: stáhněte si je z Obchodu Google Play nebo si stáhněte soubor APK a stáhněte si aplikaci. Zatímco první je nejpřímější způsob, druhý nabízí způsob, jak nainstalovat aplikace, které byly z Google Play zcela odstraněny.

Jak nainstalovat odebrané aplikace z Google Play

Nejprve otevřete Obchod Play a poté klepnutím na tři řádky vlevo nahoře (uvnitř vyhledávacího pole) otevřete nabídku.

Odtud vyberte „Moje aplikace a hry“.

Jakmile se tato nabídka otevře, vyberte „Knihovna“. Zobrazí se seznam všech aplikací, které jste si kdy stáhli z Google Play.

  Rychle ovládněte rychlost čtení pomocí webové aplikace Readsy

Bohužel neexistuje snadný způsob, jak tento seznam prohledávat, takže pokud hledáte starší aplikaci, může chvíli trvat, než ji najdete procházením.

Dobrou zprávou je, že máte další možnost: boční načtení souboru APK.

Jak načíst aplikace, které již nejsou na Google Play

Řazení v šíleném seznamu aplikací může být obrovská bolest, takže v takovém případě může být snazší aplikaci načíst stranou.

Pokud jste si ještě nikdy žádnou aplikaci nestahovali, pravděpodobně se budete chtít podívat na náš úplný tutoriál. Není to složitý proces, ale jak to uděláte, bude záviset na tom, jakou verzi Androidu váš telefon používá.

Pokud jste již dříve stahovali aplikace a potřebujete dobré místo k nalezení něčeho, co již není v Obchodě Play, APK Mirror je vaše odpověď. Je to nejlepší místo na internetu, kde můžete stáhnout aplikace pro Android a načíst je. Je to důvěryhodný zdroj, který obsahuje pouze bezplatné aplikace (na APK Mirror nejsou žádné pirátské aplikace) a každá aplikace je legitimní. Za zmínku také stojí, že existuje několik verzí některých aplikací v závislosti na modelu vašeho telefonu a hardwarových detailech. Pokud si nejste jisti, který APK byste měli nainstalovat, podívejte se na tento základ.

Pokud tedy například chcete nainstalovat Skitch (dnes již neexistující aplikace Evernote). Prostě bys chytil APK z APK Mirror a nainstalujte jej do zařízení podle výše uvedených pokynů. Nic proti tomu!