Jak třídit fotografie podle oblíbených položek v systému Windows 11

Jak třídit fotografie podle oblíbených položek v systému Windows 11

Fotografie jsou jednou z nejcennějších věcí, které máme. Zachycují vzpomínky na naše nejšťastnější okamžiky, naše nejbližší a nejdůležitější osoby a místa, která jsme měli tu čest navštívit. Ale s postupem času může být obtížné udržet všechny tyto fotografie uspořádané a najít ty, které hledáme.

Pokud používáte systém Windows 11, existuje několik způsobů, jak můžete své fotografie seřadit podle oblíbených položek. To vám pomůže rychle najít fotografie, které se vám nejvíce líbí, a usnadní vám sdílení s rodinou a přáteli.

Metoda 1: Použití aplikace Fotky

Aplikace Fotky je vestavěná aplikace systému Windows 11, která vám umožňuje prohlížet, upravovat a sdílet vaše fotografie. Můžete ji také použít k třídění fotografií podle oblíbených položek.

Chcete-li to provést, otevřete aplikaci Fotky a přejděte na kartu „Alba“. Poté klikněte na tlačítko „Vytvořit album“ a vyberte fotografie, které chcete přidat do svého nového alba. Jakmile vyberete fotografie, klikněte na tlačítko „Vytvořit“ a pojmenujte své album.

Nyní můžete své album seřadit podle oblíbených položek kliknutím na tlačítko „Seřadit podle“ a výběrem možnosti „Oblíbené“. Fotografie v albu se nyní zobrazí v sestupném pořadí podle toho, jak často jste je označili jako oblíbené.

Metoda 2: Použití Průzkumníka souborů

Průzkumník souborů je také vestavěná aplikace systému Windows 11, která vám umožňuje prohlížet, spravovat a upravovat soubory ve vašem počítači. Můžete ji také použít k třídění fotografií podle oblíbených položek.

Chcete-li to provést, otevřete Průzkumník souborů a přejděte do složky, která obsahuje vaše fotografie. Poté klikněte na kartu „Zobrazit“ a zaškrtněte políčko „Panely podrobností“. Tím přidáte na pravou stranu okna Průzkumníka souborů nový panel s názvem „Podrobnosti“.

Panel Podrobnosti obsahuje seznam všech vlastností fotografií ve složce, včetně data vytvoření, velikosti souboru a toho, zda je fotografie označena jako oblíbená. Chcete-li seřadit fotografie podle oblíbených položek, klikněte na záhlaví sloupce „Oblíbené“. Fotografie se nyní zobrazí v sestupném pořadí podle toho, jak často jste je označili jako oblíbené.

Metoda 3: Použití aplikace třetí strany

Kromě vestavěných aplikací systému Windows 11 existuje také řada aplikací třetích stran, které můžete použít k třídění fotografií podle oblíbených položek. Tyto aplikace často nabízejí další funkce, jako je například možnost označit fotografie klíčovými slovy nebo vytvářet vlastní alba.

Některé z nejoblíbenějších aplikací třetích stran pro třídění fotografií zahrnují:

* ACDSee Photo Studio
* Adobe Lightroom
* Corel PaintShop Pro
* DxO PhotoLab
* Magix Photo Manager

Závěr

Třídění fotografií podle oblíbených položek je skvělý způsob, jak uspořádat své fotografie a najít ty, které hledáte. Pokud používáte systém Windows 11, existuje několik způsobů, jak to můžete provést, včetně aplikace Fotky, Průzkumníka souborů a aplikací třetích stran.

Bez ohledu na to, kterou metodu si vyberete, je důležité být důslední při označování svých fotografií jako oblíbených. To vám pomůže udržet své fotografie uspořádané a najít ty nejlepší snímky ještě jednodušeji.

Často kladené dotazy

1. Jak označím fotografii jako oblíbenou v aplikaci Fotky?

Chcete-li označit fotografii jako oblíbenou v aplikaci Fotky, otevřete fotografii a klikněte na ikonu srdce v pravém horním rohu.

2. Jak odstraním fotografii ze svých oblíbených v aplikaci Fotky?

Chcete-li odstranit fotografii ze svých oblíbených v aplikaci Fotky, otevřete fotografii a klikněte znovu na ikonu srdce.

3. Jak seřadím fotografie v Průzkumníku souborů podle data?

Chcete-li seřadit fotografie v Průzkumníku souborů podle data, klikněte na záhlaví sloupce „Datum vytvoření“.

4. Mohu použít aplikaci Fotky k vytváření vlastních alb?

Ano, můžete použít aplikaci Fotky k vytváření vlastních alb. Chcete-li to provést, přejděte na kartu „Alba“ a klikněte na tlačítko „Vytvořit album“.

5. Jaká je nejlepší aplikace třetí strany pro třídění fotografií?

Neexistuje jedna nejlepší aplikace třetí strany pro třídění fotografií. Některé oblíbené možnosti zahrnují ACDSee Photo Studio, Adobe Lightroom, Corel PaintShop Pro, DxO PhotoLab a Magix Photo Manager.

6. Mohu označit fotografie klíčovými slovy pomocí aplikace třetí strany?

Ano, mnoho aplikací třetích stran vám umožňuje označit fotografie klíčovými slovy. To vám pomůže najít fotografie později hledáním klíčového slova.

7. Jaké jsou výhody třídění fotografií podle oblíbených položek?

Třídění fotografií podle oblíbených položek má řadu výhod, včetně:

* Pomáhá vám najít vaše nejoblíbenější fotografie rychleji a snadněji.

* Umožňuje vám sdílet své oblíbené fotografie s rodinou a přáteli.

* Pomáhá vám objevit nové fotografie, které se vám mohou líbit.

8. Jak často bych měl své fotografie třídit?

Doporučuje se třídit fotografie pravidelně, například měsíčně nebo týdně. Tím zajistíte, že vaše fotografie budou vždy uspořádané a snadno dostupné.