Jak udělat dokonalé posuny perspektivy ve Photoshopu pro obrázky a loga

Vložit logo na něco ve Photoshopu je dost snadné. Ale co když vaše základní fotografie není hlava na hlavě, takže čtvercové logo (nebo jakýkoli jiný obrázek) bude vypadat zkresleně? Zde je návod, jak zarovnat horní obrázek se správnou perspektivou.

Použití nástroje Transform pro dokonalé shody

Použijme jako základ obrázek na obrazovce gadgetu: běžná potřeba obchodníků (nebo tvůrců webu, jako jsem já). Náš zdrojový obrázek je zde Nintendo Switch s běžnou obrazovkou 16:9, ale musíme dát screenshot něčeho jiného – řekněme obrázek od Zeldy místo Maria. Zde jsou obrázky, které použiji, takže si je můžete vzít a cvičit sami:

Zvýrazněte snímek obrazovky v nástroji Vrstvy a poté aktivujte nástroj Transformace pomocí zkratky Ctrl+T v systému Windows nebo Command+T v systému macOS.

Pokud jste Photoshop používali nějakou dobu, pravděpodobně vám již vyhovuje nástroj Free Transform: měli byste vědět, jak s obrázkem pohybovat, zmenšovat nebo roztahovat nebo otáčet. Můžete jej ale také značně zkosit, a to natolik, že vám umožní změnit perspektivu a přizpůsobit ji obrázku níže. Toto je docela přímočarý příklad: tento obdélníkový snímek obrazovky Zeldy přiřadíme k obdélníkové obrazovce na Switch, jednoduchým pohybem z rohu do rohu.

Podržte tlačítko Ctrl v systému Windows nebo tlačítko Command v systému Mac a poté klikněte na jeden z bílých čtverců v rohu snímku obrazovky, které jsou součástí nástroje Transform. Podržte Ctrl a levé tlačítko myši a přetáhněte jeden z rohů horního snímku obrazovky do odpovídajícího rohu na obrazovce přepínače na obrázku pod ním. Přibližte zobrazení pixelů, pokud jej potřebujete dokonale sladit.

Všimnete si, že namísto normální akce změny velikosti vám modifikátor Ctrl nebo Command umožňuje uchopit jeden roh obrázku a přesunout jej, zatímco ostatní čtyři rohy zůstanou na místě.

Opakujte tento krok pro další čtyři rohy a přesuňte snímek obrazovky přes obrazovku přepínače pod ním. Neaplikujte transformaci, dokud nebudete hotovi, jinak nebudete moci znovu uchopit všechny čtyři rohy – budou vyplněny průhledností. Horní vrstvu můžete o jeden nebo dva pixely rozšířit za spodní, abyste se ujistili, že zcela zakrývá obrazovku pod ní. Stisknutím klávesy Enter zavřete nástroj Transform.

Vzhledem k tomu, že obrazovka telefonu i snímek obrazovky mají stejný poměr stran, tento malý kryt perfektně sedí a nepotřebuje žádné další úpravy. Pojďme k něčemu trochu složitějšímu.

Použití nástroje Transform na obrázcích podivné velikosti

Řekněme, že máte tento obrázek notebooku Mac a nechcete v reklamě použít logo Apple. Raději se pochlubte logem vaší společnosti. Použiji kruhový Recenze loga Geek jako příklad – oba zdrojové obrázky jsou uvedeny níže.

Takže chcete zakrýt logo Apple stejně jako předtím obrazovku telefonu, ale nyní rovina zdrojového obrázku (víko notebooku) neodpovídá vrstvě, kterou chcete přidat (kulaté logo), a stále musíte zachovejte správnou perspektivu. V tomto případě použijeme jako vodítko něco jiného na fotografii: zhruba obdélníkové víko notebooku. Přizpůsobíme perspektivu loga víku notebooku, poté jej zmenšíme na velikost, kterou potřebujeme, přičemž perspektivu ponecháme uzamčenou.

Chcete-li začít, znovu otevřete transformační nástroj stisknutím Ctrl+T nebo Command+T s vybranou horní vrstvou. Nyní stiskněte Ctrl+Click nebo Command+Click, vyberte vodicí čtverce v rozích vrstvy loga a srovnejte je s rohy víka notebooku. Rohy jsou zaoblené, ale k zarovnání můžete použít okraje víka a vodítko transformace.

Protože víko notebooku není čtvercové, je váš kruh příliš široký. Můžete jej upravit zpět na transformaci čtvercové velikosti. Můžete to okomentovat, pokud to nemusí být dokonalé, nebo otočit vrstvu pod ní a použít vodítka Photoshopu, pokud potřebujete větší přesnost. Až budete připraveni, stiskněte Enter pro použití transformace.

Nyní máte přes obrazovku notebooku čtvercový obrázek a je ve správné perspektivě, aby odpovídal logu Apple pod ním. Musíte to zmenšit, aby to nevypadalo nepatřičně. S aktivním nástrojem Transformace podržte Alt+Shift na Windows nebo Option+Shift na Macu, poté klikněte na jeden z rohů a přetáhněte jej dovnitř, abyste zmenšili obrázek loga, takže nebude o moc větší než logo Apple.

Zde je konečný výsledek:

Pokud je váš spodní obrázek poměrně pravidelný, s perspektivním zkosením, které je na jedné straně předvídatelné, můžete podržet Ctrl+Alt+Shift na Windows nebo Command+Option+Shift na Macu a použít nástroj Transform v režimu zkosení. Je však velmi vzácné, že se k tomu váš obrázek dokonale hodí.

Použití volné transformace na nepravidelných plochách

Dobře, takže nyní můžete přizpůsobit perspektivu a změnit velikost podle potřeby. Ale co když se snažíte dostat něco na povrch, který není rovný? Zkusme ještě jeden příklad: umístit logo Review Geek na kouli. Ještě jednou použijte obrázky níže ve vaší kopii Photoshopu k procvičení.

Pomocí nástrojů, které jste se naučili v předchozích částech, je snadné dostat obrázek loga na horní část míče a dokonce upravit jeho perspektivu tak, aby odpovídala orientaci samotného míče. Ale soubor s logem vypadá divně, protože je plochý a povrch míče není.

Chcete-li to opravit, aktivujte nástroj Transformace stisknutím Ctrl+T nebo Command+T a podívejte se na horní část okna aplikace Photoshop. Hledáte zakřivené obdélníkové tlačítko, které aktivuje Warp Mode. Klikněte na něj.

S nástrojem Transform v režimu Warp můžete obrazem pohybovat v libovolném místě uvnitř nebo vně, nejen v rozích. To vám umožní kliknout a přetáhnout různé části obrázku do nepravidelných pozic. Uvidíte, jak se devět vodítek pohybuje spolu s obrázkem, což vám pomůže vidět, jak jste věci změnili.

Efektivní používání nástroje Warp Tool vyžaduje určitý cvik. Možná budete muset svou práci několikrát vrátit a zopakovat. Ale během několika minut byste měli být schopni dobře přizpůsobit křivku míče. Stisknutím klávesy Enter použijete transformaci.

Pro povrchy, které jsou trochu předvídatelnější, ale stále příliš nepravidelné pro běžný nástroj Transform, můžete použít přednastavené nástroje Warp na pravé straně horní nabídky.

Výše uvedené techniky můžete kombinovat s jakýmikoli jinými nástroji ve Photoshopu, jako jsou korekce barev, křivky, filtry, rozostření atd., abyste dosáhli toho, že vaše horní vrstva bude odpovídat spodní vrstvě. Pohrajte si s těmito nástroji a brzy budete snadno sladit loga a snímky obrazovky.

Kredit obrázku: Shutterstock/Wachiwit, Shutterstock/Africké studio, Shutterstock/Ygor, Yiorgos GR/Shutterstock.com, Nintendo