Jak udělat svá garážová vrata chytrými

Stalo se vám někdy, že jste opustili svůj domov nebo šli spát a přemýšleli jste, zda jste zavřeli garážová vrata? Otočit se nebo vstát z postele není legrace. Pokud uděláte svá garážová vrata chytrými, můžete je zavřít odkudkoli! Zde je návod.

Co pro vás mohou udělat chytrá garážová vrata

Chytré garážové otvírače vám mohou ušetřit spoustu starostí. Místo toho, abyste přemýšleli, jestli jste nezapomněli zavřít garáž, můžete to zkontrolovat z aplikace nebo se zeptat hlasového asistenta, jako je Google Assistant nebo Alexa. V kombinaci s kamerou můžete dokonce vidět, kdo přichází a kdo odchází, což se může hodit zejména v případě, že jste rodič. Můžete si dokonce naplánovat denní zavírací dobu na konci dne, takže se nemusíte bát, že byste zapomněli.

Nebojte se – nebudete muset vždy vytahovat telefon, abyste otevřeli nebo zavřeli garážová vrata. Tato zařízení se dodávají s tradičními dálkovými ovladači pro vaše auto a klávesnicemi i mimo vaši garáž – chytré funkce jsou jen bonusovou možností.

Aby chytrý otvírač garážových vrat dobře fungoval, potřebujete ve své garáži stabilní signál Wi-Fi. A možná budete muset vyměnit nebo přidat hardware.

Drahá možnost: Vyměňte svůj garážový otvírač

Pokud máte obzvlášť starý otvírač garážových vrat, možná je čas jej vyměnit. Pokud je to tak, můžete si ušetřit trochu úsilí a vybrat si takový, který je buď chytrý hned po vybalení, nebo ze kterého uděláte inteligentní pomocí mostu.

Chamberlain: Dobře známý, dobře pokládaný

Chamberlain je pravděpodobně nejoblíbenějším výrobcem otvírače garážových vrat pro spotřebitele. Společnost nabízí „tiché a tiché“ otvírače se spoustou senzorů, záložní baterie, tlačítka pro vaše auta, klávesnice a tak dále. Také otvírákům poskytuje chytré funkce, jako je např B970 nebo C870. Tyto jednotky mají vestavěnou funkci Wi-Fi a komunikují s aplikací Chamberlain MyQ (např Android a iOS). Rychlou kontrolou můžete zjistit, zda jste nechali garáž otevřenou a poté ji otevřete nebo zavřete na dálku.

Chamberlain se dokonce integruje s IFTT, Google Assistant a Amazon Key, ačkoli tyto integrace vyžadují předplatné 1 $ měsíčně. V době psaní tohoto článku společnost nabízela časově omezenou propagační akci, kdy jsou tyto integrace dočasně k dispozici zdarma, bez nutnosti kreditní karty. Asistent Google může pouze zavřít vaše garážová vrata, aby zabránil tomu, aby někdo zakřičel příkaz k otevření oknem. To je škoda, vzhledem k tomu, že mnoho inteligentních zámků umožňuje otevřené hlasové příkazy pomocí špendlíku.

Pokud máte otvírač garážových vrat Chamberlain s označením MyQ a Wi-Fi, chytrý otvírač garážových vrat již máte. Pokud vidíte pouze značky MyQ, potřebujete a Rozbočovač.

Modulární otvírák Ryobi

Další možností je Ryobi Smart otvírač garážových vrat. Obsahuje vestavěné Wi-Fi rádio a aplikaci, abyste mohli zkontrolovat stav dveří.

Modulární povaha tohoto otvíráku jej činí jedinečným. Můžete si zakoupit přídavné moduly, jako je ventilátor, laserová parkovací vodítka, vzduchový kompresor, kamera a další. Moduly se snadno připojují k otvírači garážových vrat a můžete je podle potřeby vyměňovat. Pokud již vlastníte vysokokapacitní akumulátory Ryobi do firemního nářadí, můžete je využít pro zálohování baterií při výpadcích proudu.

Hlavní nevýhodou otvírače garážových vrat Ryobi je nedostatek integrace Amazon a Google; musíte pomocí aplikace zkontrolovat, zda jste nechali dveře otevřené, a otevřít je.

Jak udělat svůj stávající otvírák chytrý

Váš současný otvírač garážových vrat může fungovat naprosto v pořádku, a pokud ano, pravděpodobně jej nebudete chtít vyměnit. V takovém případě byste jej mohli místo toho převést na chytrý otvírač garážových vrat. V některých případech můžete získat stejné funkce, jako kdybyste si koupili nový chytrý. Několik možností dokonce nabízí více možností, jako je integrace chytrého centra.

Pokud máte Chamberlaina, získejte Chamberlain’s Hub

Možná už máte Chamberlain (nebo LiftMaster, který je ve vlastnictví Chamberlain) otvírač garážových vrat, ale prostě nemá povoleno Wi-Fi. V takovém případě byste měli zvážit, zda je Chamberlain Wi-Fi povolen Garážový rozbočovač. Za 45 USD nabízí Chamberlain jednu z nejlevnějších možností pro přidání funkcí smarthome do vašeho otvírače garážových vrat.

Měli byste zkontrolovat číslo svého modelu s číslem Chamberlain nástroj kompatibility. Pokud jste si jej zakoupili po roce 1993 a vaše bezpečnostní senzory fungují, můžete pravděpodobně přidat Hub. A pokud vaše bezpečnostní senzory nefungují, měli byste je okamžitě opravit.

Chamberlain’s Hub efektivně promění váš stávající otvírač garážových vrat na jeden z chytrých otvíračů garážových vrat společnosti. Získáte všechny stejné funkce a možnosti a přístup k aplikaci Chamberlain.

I když nemáte otvírač garážových vrat Chamberlain nebo LiftMaster, Garage Hub může fungovat s vaším vybavením. Můžete zkontrolovat nástroj kompatibility pro jistotu – po zobrazení výzvy vyberte „jinou značku“.

Instalace Garage Hub je jednoduchá. Bateriový senzor naklonění dveří namontujete přímo na garážová vrata a nasměrujete na otvírač garážových vrat. Spárujte hlavní můstek Wi-Fi se svou aplikací a poté můstek připevněte ke stropu poblíž otvírače garážových vrat a zdroje napájení.

Ke svému stávajícímu otvírači garážových vrat nemusíte připojovat žádné kabely z mostu, protože používá stejné rádiové signály jako stávající tlačítka.

Pro ostatní modely použijte Garadget

Pokud nemáte otvírač garážových vrat Chamberlain a chcete více funkcí, než poskytuje Garage Hub, Wi-Fi za 79 USD Garadget je dobrá volba.

Garadget zaměří laser na reflexní náplast na vašich garážových vratech, aby zjistil, zda jsou otevřená nebo ne. Pokud laser zasáhne náplast a odrazí se zpět, Garadget ví, že jste zavřeli dveře; pokud se laser neodrazí, musí být dveře otevřené.

Zařízení napodobuje hlavní tlačítko otevírání dveří ve vaší garáži. Garadget zapojíte do stejných svorek, které používá tlačítko, a ten vyšle signál k otevření a zavření dveří. Spáruje se také s mnoha službami a centry pro chytré domácnosti, včetně SmartThings, Vera, Home Seer, OpenHab a Alexa.

Pokud máte otvírač garážových vrat Chamberlain, můžete stále používat Garadget, ale jeho instalace může vyžadovat další kroky. Pokud má vaše zařízení žluté tlačítko pro učení, pak váš Chamberlain komunikuje pomocí proprietárního signálu, který Garagdget nedokáže napodobit.

Jako řešení můžete ke Garadget připájet náhradní dálkový ovladač, aby mohl „stisknout“ tlačítko dálkového ovladače. Společnost ví, že ne každému vyhovuje pájení, proto také prodává předpájené dálkové ovladače.

Vyprodáno

Původně jsme plánovali doporučit Garáž Nexx, Garageio 2, a Gogogate 2 chytré otvírače garážových vrat. Všechny tři jsou dobře hodnoceny a vysoce doporučeny jinými publikacemi, jako je Štípačky. Aktuálně však mají všechny tři něco společného: všude jsou vyprodané.

Technologie smarthome je bohužel stále rostoucí obor a ne vše přežije. Když se společnost složí, váš chytrý dům se může rozbít a kromě výměny kusů s tím můžete udělat jen málo. Přístup opatrovníka získala společnost Garageio 2 začátkem loňského roku a aktuálně přijímá předobjednávky na chytrý ovladač. Společnost zatím neslibuje datum odeslání, takže s jeho doporučením odkládáme.

Pokud chcete nejbezpečnější, nejlevnější a nejsnadněji instalovatelnou možnost, Chamberlain je vaše nejlepší sázka. Je to jeden z největších výrobců garážových vrat a – krátce po ukončení podpory technologie chytrých domácností – je nepravděpodobné, že by se společnost někam vydala.