Windows

Jak úplně odebrat Norton nebo McAfee ze systému Windows

Odebrání produktů Norton a McAfee má tendenci zanechávat za sebou spoustu svinstva, i když projdete správnými kanály nabízenými v ovládacím panelu. Obě společnosti to uznávají a nabízejí nástroje pro odstranění pro kompletní odinstalaci. Pokud se chcete dozvědět, jak odstranit Norton nebo McAfee a nahradit je něčím bezplatným a účinným, našli jste správný článek.

Jak odebrat Norton nebo McAfee z počítače

Vzhledem k tomu, že Norton a McAfee jsou docela lepkavé – někteří lidé jdou tak daleko, že jim říkají bloatware – jeden způsob jejich odstranění nemusí fungovat pro každého. Naštěstí existuje více než jeden způsob, jak toho dosáhnout. Pokryli jsme tedy řadu různých způsobů, jak si věci nastavit. Pojďme rovnou do toho.

  Jak zaznamenat obrazovku v systému Windows 11 (4 metody)

1. Odinstalujte McAfee nebo Norton Through Windows Settings

Odebrání aplikací třetích stran ze systému Windows prostřednictvím nabídky Nastavení je samozřejmě nejosvědčenější metodou pro jakoukoli odinstalaci. To platí i pro McAfee. Chcete-li odinstalovat McAfee z počítače se systémem Windows, postupujte podle následujících kroků:

 • Přejděte do vyhledávacího pole nabídky Start, zadejte „nastavení“ a vyberte nejlepší shodu.
 • Odtud vyberte Aplikace a najděte aplikaci McAfee nebo Norton.
 • Nyní klikněte na svou aplikaci a vyberte Odinstalovat.
 • Jakmile dokončíte výše uvedené kroky, spustí se průvodce odinstalací. Postupujte podle pokynů průvodce krok za krokem a můžete začít. Navíc stejná metoda bude platit i pro Norton; stačí přejít do aplikace Nastavení a odebrat aplikaci.

  2. Použijte odinstalační nástroj třetí strany

  Zatímco přístup pomocí nabídky Nastavení bude ve většině případů fungovat, McAfee je nechvalně známý tím, že je lepkavý, a tak rychle nezmizí. Neberte nás za slovo; zakladatel společnosti, John McAfeecharakterizoval antivirus jako bloatware v jeho pozdějších letech.

    Jak pořizovat časově zpožděné snímky obrazovky pomocí Snip and Sketch ve Windows 10

  Možná budete potřebovat také speciální pomoc od zdrojů třetích stran. Jedním z takových nástrojů je MCPR. Začít můžete takto:

 • Stáhněte a nainstalujte nástroj MCPR.
 • Spusťte nástroj a postupujte podle pokynů na obrazovce z průvodce odinstalací, dokud se nedostanete k procesu odinstalace.
 • Nakonec, když je odinstalace dokončena, klikněte na Restartovat, aby se změny projevily.
 • Ve většině případů budou všechny vaše soubory McAfee po restartu odstraněny.

  Podobně jako u odinstalačního programu McAfee můžete použít odinstalační program Norton a navždy se zbavit lepivých souborů z Nortonu. Zde je postup:

 • Stáhněte si zdarma Nástroj pro odinstalaci antivirového programu Norton a nainstalujte jej.
 • Až budete hotovi, klikněte na tlačítko Odebrat a znovu nainstalovat.
 • Odtud klikněte na Pokročilé možnosti a vyberte Pouze odebrat.
 • Poté klikněte na Pokračovat a vyberte Restartovat nyní.
 • Váš antivirový balík Norton a všechny jeho staré soubory by měly být při příštím spuštění odstraněny.

  3. Obnovení továrního nastavení

  V některých případech může být vaším jediným řešením tovární nastavení. I když to bude zbytečně zdlouhavé, pravděpodobně neexistuje žádný jiný způsob, jak dostat vaše Windows zpět do čistého stavu jinak.

    11 způsobů, jak opravit chybějící tlačítko Bluetooth v Centru akcí systému Windows 10

  Je to nepochybně bolest hlavy, ale můžete to vzít jako lekci, abyste se v budoucnu vyhnuli možnému bloatwaru.

  Po příchodu do továrního nastavení máte řadu možností, jak to provést. Ve skutečnosti jsme pokryli čtyři různé způsoby resetování systému Windows. V závislosti na tom, co je pro vás vhodnější – například úplný nebo částečný reset – si můžete vybrat metodu, která vám bude nejvíce vyhovovat. Obnovení továrního nastavení může úspěšně odstranit McAfee nebo Norton z vašeho počítače poměrně snadno.

  Odebrání McAfee Antivirus pro váš počítač se systémem Windows

  Odstranění antiviru třetí strany nemusí být bolestí hlavy. Zatímco McAfee a Norton jsou nechvalně známé svým chováním podobným bloatwaru, výše uvedené metody vám mohou pomoci odstranit je z počítače navždy. Vyzkoušejte je tedy a uvidíte, který vám nejlépe vyhovuje.

  x