Jak upravit citlivost myši ve Windows 10

Je nemožné používat počítač bez několika dalších komponentů připevněných k počítači. Monitor je nutností, protože bez prohlížení nabídek a programů nemůžete na svém počítači nic ovládat. Reproduktory jsou také důležité, zvláště pokud plánujete sledovat Netflix na svém novém počítači. Nesmíme zapomenout ani na myš a klávesnici, protože bez nich nebudete moci počítač vůbec používat.

I když notebooky mohou mít tyto komponenty zabudované ve svém šasi, pokud používáte stolní počítač, jsou to absolutní nezbytnosti, než budete moci se svým zařízením začít pracovat. I když používáte notebook, není špatné mít po ruce externí myš. Na rozdíl od touchpadu je myš mnohem přesnější a umožňuje vám provádět úkoly, pro které byste touchpad nechtěli. Od hraní her až po práci ve Photoshopu je myš velmi důležitým nástrojem pro každého, kdo se snaží zlepšit své zkušenosti s počítačem.

Pouhý nákup myši samozřejmě nestačí. Myši jsou choulostivé nástroje a je třeba upravit nastavení v počítači, aby fungovaly správně. Pokud je váš počítač pomalý kvůli citlivosti myši, úprava nastavení myši je skvělý způsob, jak zrychlit a zrychlit Windows 10 než dříve. Podívejme se, jak upravit citlivost myši v systému Windows 10.

Metoda 1 – Upravte citlivost myši pomocí ovládacího panelu

Většinu funkcí, které můžete použít, najdete v Ovládacích panelech, stejně jako nastavení myši. Pomocí nativní funkce systému Windows můžete nastavit rychlost ukazatele, rychlost dvojitého kliknutí a dokonce změnit primární tlačítka myši. Zde je to, co musíte udělat:

 • Současným stisknutím kláves Win + R otevřete pole Spustit. Napište „Control“ a stiskněte Enter, když uvidíte vyskakovací okno Control Panel. K ovládacímu panelu se dostanete také z nabídky Start.
 • Když se otevře Ovládací panely, vyberte Hardware a zvuk. Poté vyberte Myš v části Zařízení a tiskárny.
 • Otevře se okno Vlastnosti myši. Karta Tlačítka umožňuje přepínat primární tlačítka myši a nastavit rychlost dvojitého kliknutí.
 • Klepnutím na kartu Možnosti ukazatele získáte přístup k nastavení citlivosti myši. Posuvník Pohyb umožňuje libovolně měnit rychlost ukazatele. Posuňte posuvník doleva nebo doprava, dokud nezískáte požadovanou citlivost. Můžete také zaškrtnout políčko Vylepšit přesnost ukazatele pro zlepšení přesnosti ukazatele.
 • Můžete si také přizpůsobit kolečko myši zvýšením nebo snížením počtu řádků, které při rolování přeskakujete. Otevřete sekci Kolečko a do pole Svislé posouvání zadejte, kolik řádků chcete přeskočit najednou.
 • Pokud stále nejste spokojeni s výsledným zvýšením citlivosti myši, můžete zkusit použít následující metodu.

  Metoda 2 – Upravte citlivost myši pomocí Editoru registru

  Editor registru vám také může pomoci zvýšit citlivost myši, ale je trochu techničtější a komplikovanější. Při provádění změn musíte být také velmi opatrní, protože byste mohli skončit poškozením systémových souborů, pokud změníte nesprávné soubory registru.

    Jak odebrat možnost sdílení z kontextové nabídky v systému Windows 10

  Musíte najít soubor, který zpracovává nastavení rychlosti myši a zvýšit citlivost, jak jen to jde. Pokud zvýšíte hodnotu nad doporučenou úroveň, vaše myš může být ve skutečnosti pomalejší než dříve.

  Zde je to, co musíte udělat:

 • Současným stisknutím kláves Win + R otevřete pole Spustit. Zadejte „regedit“ a stiskněte Enter. Když se zobrazí výzva Řízení uživatelských účtů, klikněte na Ano a otevře se Editor registru.
 • Vyberte Soubor v levém horním rohu okna a vyberte Exportovat, abyste vytvořili zálohu registru, pokud se něco poplete. Tímto způsobem můžete vždy obnovit registr do tohoto bodu a vrátit zpět všechny potenciální chyby, kterých byste se mohli dopustit.
 • V levém okně Editoru registru najděte tento řádek: Počítač > HKEY_CURRENT_USER > Ovládací panely > Myš.
 • Když se dostanete do souboru registru, přesuňte kurzor na pravou stranu a vyberte MouseSpeed. Když se okno otevře, napište číslo 2 tam, kde je uvedeno Údaj hodnoty, a kliknutím na OK uložte změny.
 • Dále najděte a vyberte MouseThreshold1, změňte Údaj hodnoty na 0 a klikněte na OK.
 • Poslední věc, kterou musíte udělat, je znovu vybrat MouseThreshold2, nastavit Údaj hodnoty na 0 a potom kliknout na OK.
 • Pokud jste dokončili každý krok, měla by být citlivost vaší myši nastavena na maximální hodnotu. Zavřete Editor registru a restartujte počítač, aby se změny projevily.
 •   Jak upravit GIF bez Photoshopu ve Windows

  Metoda 3 – Upravte citlivost myši pomocí tlačítka Mouse DPI

  Technicky vzato je tato metoda ze všech nejjednodušší, ale není možná, pokud na myši nemáte tlačítko DPI. Tato funkce se nachází na herních myších, ale většina kancelářských myší nemá tlačítko DPI.

  V závislosti na vaší myši má tlačítko DPI 3 až 7 různých režimů. Citlivost myši závisí na tom, kolik bodů na palec (DPI) vytvoří laser na vaší myši. Herní myši začínají na 700-800 DPI a mohou mít až 3000-4500 DPI. Stiskněte tlačítko DPI a přitom pohybujte ukazatelem, dokud nedosáhnete požadované rychlosti.

  Často kladené otázky

  Jak změníte velikost ukazatele myši?

  Existuje několik způsobů, jak změnit velikost ukazatele myši v počítači, začněme.

  1. Otevřete nabídku Start a kliknutím na Nastavení otevřete nabídku.

  2. Poté klikněte na Usnadnění přístupu.

  3. Nyní v nabídce na levé straně klikněte na Ukazatel myši.

  4. Odtud upravte ukazatel myši na požadovanou velikost pomocí posuvníku Změnit velikost ukazatele.

  Připravit pozor teď!

  Nyní, když znáte tři různé způsoby, jak změnit citlivost myši ve Windows 10, jste připraveni ukázat své schopnosti navigace a zaměřování. Při použití druhé metody se ujistěte, že jste vytvořili bod obnovení pro registr vašeho počítače pro případ, že byste si náhodou zaměnili soubory registru.

  Jakou metodu používáte ke změně citlivosti myši? Podělte se o své zkušenosti v sekci komentářů níže.

  x