Jak upravit umístění softwarových kláves v systému Android

Praváci tvoří větší část světové populace. Je nás tolik, že téměř každé vyvinuté zařízení a gadget nás má jako cílový trh. Většina notebooků má trackpad umístěn tak, aby jej mohl pohodlně používat i pravák. Posuvník je na pravé straně oken. Většina věcí má za cíl usnadnit život pravákům. Je to zjevně nespravedlivé a existuje jen málo dostupných alternativ. Android umožňuje uživatelům povolit režim pro levou ruku prostřednictvím nastavení vývojáře. Další verze Androidu, Android O, přidává další skvělou funkci usnadnění, která vám umožní upravit umístění softkláves.

Zařízení Android mají notoricky velké obrazovky. Pokud je porovnáte s řadou iOS, Android má více velikostí, pokud jde o telefony i tablety. Vycentrovaná softwarová tlačítka se na velkých zařízeních nepoužívají nejsnáze. V systému Android O můžete upravit umístění softwarových kláves, aby bylo snazší je používat na velkém zařízení. Klávesy mohou být zarovnány na střed, doleva nebo doprava.

  Jak opravit, že se notebook nepřipojuje k hotspotu Android

Možnost upravit umístění softwarových kláves v systému Android je experimentální funkce v tuneru uživatelského rozhraní systému. Než budete moci upravovat softwarová tlačítka, musíte jej povolit. Jakmile povolíte System UI Tuner, můžete upravovat softwarová tlačítka na vašem zařízení.

Otevřete aplikaci Nastavení. Přejděte do nabídky Systém>Tuner uživatelského rozhraní systému.

Na obrazovce tuneru uživatelského rozhraní systému přejděte na Navigační panel > Rozvržení. Na obrazovce Rozvržení máte na výběr ze čtyř možností. Možnost Normální je aktuální konfigurace softkláves. Softwarová tlačítka jsou rovnoměrně rozmístěna po navigační liště.

Kompaktní rozvržení vycentruje softwarová tlačítka, takže zabírají více místa uprostřed navigační lišty. Rozložení naklánějící se doleva tlačí klávesy k levému okraji obrazovky. Vyberte toto rozložení pro softwarová tlačítka, pokud je vaší dominantní rukou levá ruka. Rozložení s nakloněním doprava tlačí klávesy směrem k pravému okraji. Toto rozložení zvolte, pokud je vaše pravá ruka vaší dominantní rukou.

  Bezpečné procházení webu bez omezení regionu v systému Android

Tato funkce je určena pro lidi, kteří mají velká zařízení. Google nemůže omezovat výrobce ve výrobě zařízení s velkými obrazovkami a ani by neměl. To je přesně důvod, proč přidává možnosti v systému Android, aby bylo používání jakéhokoli zařízení snadné.

iOS má něco takového ve formě Reachability, kterou přidal v iOS 8, když byly uvedeny na trh iPhone 6 a 6 Plus. Google musí k problému přistupovat jinak, protože u většiny zařízení Android neřídí návrh hardwaru. Je to rozumný způsob, jak usnadnit používání větších zařízení.

x