Jak volat a přijímat hovory na iPadu

Uskutečňování a přijímání hovorů na vašem iPadu je málo známá funkce, jejíž použití může být úžasné, a vše, co potřebujete, je mít tablet a iPhone blízko sebe. Díky kouzlu funkcí Apple Continuity je vyřizování hovorů na iPadu jednou z funkcí, o kterých možná zapomenete, že existují, ale mohou se hodit, pokud už máte svůj tablet před sebou.

Než začnete

Pokud chcete iPad používat jako velký telefon, musíte mít zaškrtnuto několik předpokladů, než začnete. Budete potřebovat iPhone a iPad, které jsou:

  Jak přenést karty Chrome mezi iPhone, iPad a Mac

Připojeno ke stejné síti Wi-Fi.
Přihlášeni ke stejnému účtu iCloud v Nastavení.
Spuštění iOS 8.1 nebo novější, což by v tuto chvíli nemělo být příliš těžké.

Za předpokladu, že jsou všechna tato políčka zaškrtnutá, pojďme dál.

Jak říct svému iPhonu o iPadu

Pokud budete mít hovory směrovány do az iPadu, musíte se ujistit, že váš iPhone ví, že je to plán. Stačí stisknout několik přepínačů a oba je snadné najít. Začněte otevřením aplikace Nastavení a klepnutím na položku „Telefon“.

Dále klepněte na „Hovory na jiných zařízeních“ a zapněte přepínač „Povolit hovory na jiných zařízeních“. Zobrazí se seznam zařízení, která jsou přihlášena k vašemu Apple ID. Ujistěte se, že jste povolili jakékoli zařízení, na kterém chcete volat nebo přijímat hovory – například iPad.

  Jak nastavit virtuální stroje na Linuxu pomocí Gnome Boxů

Jakmile to uděláte, jste připraveni přejít na svůj iPad.

Jak povolit hovory na iPadu

Nyní, když je váš iPhone vše nastaveno, otevřete na iPadu aplikaci Nastavení a klepněte na položku „FaceTime“.

Zapněte přepínač „Hovory z iPhone“. Je pravděpodobné, že toto nastavení je již povoleno, ale pro jistotu se vyplatí zkontrolovat.

Nyní, kdykoli přijmete hovor, můžete jej přijmout na iPadu klepnutím na tlačítko „Přijmout“.

Jak volat z iPadu

Chcete-li volat ze svého iPadu, nejprve otevřete aplikaci Kontakty (protože zde není žádná aplikace Telefon). Dále klepněte na jméno kontaktu, kterému chcete zavolat.

Na stránce kontaktu klepněte na modré tlačítko „zavolat“ pod jeho jménem. Případně klepněte na telefonní číslo, na které chcete zavolat.

  Jak zvládnout Google Alerts

To je vše. Gratulujeme, právě jste proměnili svůj iPad v největší telefon na světě.