Jak vybrat správnou možnost

Zdá se vám Trello cool? Ale také zjistíte, že Jira Work Management je intuitivní, jednoduchý a bohatý na funkce. Cítíte se zmatení? Už ne, pokud dočtete tohoto dokonalého průvodce Trello vs. Jira Work Management až do konce!

Trello a Jira Work Management jsou velmi populární software pro správu úkolů a požadavků v mnoha průmyslových odvětvích. Nic z toho si však nemůžete jen tak vybrat, aniž byste se vrhli na trh. Nemáte dostatek času na průzkum trhu?

Žádný strach, provedl jsem dostatečný průzkum těchto dvou nástrojů PM a níže jsem sdílel své názory na tyto aplikace. Podle mých zkušeností Jira Work Management poráží Trello, ale přesto je možná budete chtít vidět vedle sebe.

Přehled řízení práce Jira

Nástroj Jira Work Management je nativní software pro správu úkolů a práce pro aplikace ekosystému Jira. Dříve Atlassian nabízel server Jira Core uživatelům Jira Software pro automatizovanou správu úloh. Stará aplikace však vyžadovala rozsáhlé znalosti nástrojů pro řízení projektů, procesů PM, automatizace pracovních postupů a správy serverů.

Rebrandovaná verze Jira Work Management je moderní a nekódovaný přístup k řízení práce. Můžete se zdarma zaregistrovat pomocí účtu Google a okamžitě začít používat jeho šablony pro úkoly PM.

Díky funkcím spolupráce v reálném čase můžete bez problémů spolupracovat se členy týmu, bez námahy přidávat úkoly, upravovat priority a spravovat závislosti úkolů.

Role Jiry jako nástroje projektového řízení

Společnost Atlassian se potýkala s mezerou ve své produktové řadě, pokud jde o nástroj pro správu projektů a úkolů, který se hladce integruje se všemi jejími nabídkami. Protože můžete spouštět projekty DevOps a Agile pomocí Jira Software a Confluence, ale nemůžete tyto projekty efektivně spravovat.

Pokud pro řízení projektů stále používáte samotný Jira Software, museli byste k němu přiřadit zkušeného profesionála Agile, Scrum nebo DevOps. To by bylo pro projekt drahé.

Naštěstí zavedení Jira Work Management tuto situaci zcela změnilo. Nyní můžete přidělit část projektového řízení jakémukoli obchodnímu manažerovi, senior vývojáři nebo analytikovi, který jasně rozumí probíhajícímu projektu.

Přehled Trello

Trello je online nástroj pro správu projektů a úkolů. Používá nástěnky, seznamy a karty, které vám pomohou vizuálně organizovat vaši práci. Každá deska představuje projekt a seznamy představují různé fáze nebo kategorie. Karty představují jednotlivé úkoly nebo předměty; můžete je přesouvat mezi seznamy, abyste viděli pokrok.

Nástěnky, seznamy a karty si můžete přizpůsobit tak, aby odpovídaly vašim konkrétním potřebám a preferencím. Trello také umožňuje spolupráci, přidělování úkolů a komunikaci mezi členy týmu. Může se integrovat s dalšími populárními aplikacemi, jako je Slack a Disk Google.

Celkově vám Trello pomáhá udržet si pořádek, sledovat pokrok a efektivně spolupracovat.

Role Trello jako nástroje projektového řízení

Trello začalo jako jednoduchý nástroj pro řízení projektů založených na Kanbanu. Pro ty, kteří milují posouvání poznámek na tabuli, Kanban rychle začal volit Trello. To bylo také jedním z nejlepších nástrojů velmi málo digitálních desek Kanban.

Nástroj nenabízí prostředky a funkce k vytvoření sofistikované desky pro řízení projektů DevOps nebo Agile. Je to spíše jako příležitostný nástroj PM, kde získáte minimalistický pohled na věci pro lepší soustředění.

Můžete tak rychle přesunout karty úkolů z jednoho sloupce do druhého, udělat několik komentářů, zkontrolovat zpětnou vazbu a vrátit se ke své vlastní práci, jako je řízení podniku nebo nabízení produktů klientům.

Můžete cítit jeho roli ve vašich procesech PM, pokud jste malá firma, startup nebo skupina podobně smýšlejících pracovníků na koncertech. Brzy zjistíte, že utrácíte méně peněz a času na řízení malých projektů. V případě potřeby můžete také zvětšit. Trello jako nástroj PM vás nezklame, i když budete tlačit na jeho použití pro velké projekty.

Tento nástroj můžete začít používat jako správce vytvořením projektů spravovaných společností. Tyto projekty jsou mateřskými projekty. Například vývoj produktu je nadřazený projekt, kde můžete vytvářet malé týmy pro průzkum trhu, inženýrství, navrhování, marketing, prodej, provoz atd. Pro tyto dílčí projekty můžete vytvářet projekty řízené týmem.

Členové týmu mohou také vytvářet týmem řízené projekty v rámci individuální skupiny, aby dále zjednodušili a organizovali své úkoly, reportování a monitorování. Jakmile máte vy a vaše týmy vše připraveno, můžete začít vytvářením problémů. Problémy jsou jednoduše úkoly, pokud porovnáte nástroj s Trello.

K problémům můžete přidat následující značky:

 • Chyba: problém v kódu nebo aplikaci
 • Příběh: vlastnosti produktů nebo služeb, které uživatelé potřebují
 • Aktiva: fyzické nebo digitální položky, které potřebujete sledovat
 • Úkol: malé sprinty, které musí absolvovat jednotliví členové týmu
 • Epic: velká práce, jako je vývoj mobilní aplikace

Pro vizualizaci úkolů a dalších komponent můžete použít karty. Karty jsou sbírkou desky ve stylu Kanban. Uživatelé mohou snadno změnit polohu karet Problém nebo Úkol a označit stav.

Například přesunutí karty technického dokumentu z Úkol na Hotovo znamená, že zmocněnec dokončil úkol. Pokud potřebujete vidět všechny věci o úkolu na jedné obrazovce, můžete přepnout na zobrazení seznamu nebo zobrazení podrobností.

Nyní, pokud potřebujete implementovat standardní proces, jak přesunout úkol, dílčí úkol nebo aktivum v rámci projektu, můžete použít Workflows. Například chcete, aby se úloha produkce doporučených obrázků pohybovala touto cestou:

To-Do of Asignee > Recenze specialistou na design > Schváleno správcem obsahu > Schváleno projektovým manažerem > Sdíleno s týmem obsahu.

Výše uvedené můžete provést vytvořením automatizovaného pracovního postupu v nástroji Jira Work Management.

Výhody Jira Work Management

 • Plánujte, sledujte a organizujte jakoukoli práci jakéhokoli podnikání efektivně a levně
 • Spolupracujte se svými interními a externími členy týmu v reálném čase, komentujte, přidávejte přílohy a poskytujte zpětnou vazbu ze vzdálených míst
 • Vytvářejte úkoly, přidělujte je komukoli v týmu, zvěte nové členy na další úkoly a stanovujte termíny dokončení
 • Získejte nástroj zdarma s Jira Software
 • Spravujte projekty a úkoly ve známém softwaru, protože prvky uživatelského rozhraní odpovídají většině obchodních nástrojů Atlassian

Jak Trello funguje?

Trello funguje pomocí systému nástěnek, seznamů a karet a další informace jsou uvedeny níže:

#1. Desky

V Trello vytváříte nástěnky, které jsou podobné projektům. Chcete-li rychle začít, můžete na portálu Trello Solutions vyzkoušet šablony projektového řízení, jako je Design, Engineering, HR, Marketing atd.

#2. Seznamy

Seznamy jsou sloupce aplikace Trello Kanban board. Můžete vytvářet seznamy jako To-Do, Assigned, Pending, Hotovo atd.

#3. Podrobnosti úkolu

Karty obsahují podrobné informace o každém úkolu. Chcete-li členům týmu poskytnout další pokyny, musíte přidat popisy, termíny dokončení, štítky, přílohy a kontrolní seznamy.

Výhody Trello

 • Prakticky nulové učení křivky, můžete začít používat nástroj, pokud víte, jak funguje Kanban board
 • Vytváření, přesouvání, komentování a likvidace karet úkolů funguje pomocí akcí přetažení
 • Limit přílohy 10 MB na soubor pro základní uživatele a 250 MB na soubor pro prémiové uživatele
 • Bez omezení počtu souborů, které můžete připojit

Trello vs. Jira Work Management

FunkceJira Work ManagementTrelloProject ManagementPokročilé a komplexní projekty, jako jsou projekty Agile, Scrum a DevOps

Většinou se používá při vývoji produktů a softwaru, inženýrství atd.

Řízení projektů založené na Kanbanu
Vhodné pro malé projekty v oblasti navrhování, marketingu, osobní produktivity, prodeje, vzdáleného publikování obsahu, digitálního marketingu atd. Agilní metodikyVhodné pro komplexní agilní pracovní postupy Žádná funkce pro agilní metodiku Sledování problémůPodporuje až 5 typů problémůVšechny karty jsou úkoly
Neexistuje žádná technická kategorizace.
Chcete-li kategorizovat úkoly, musíte ručně přidat pole nebo jiné podrobnosti. AutomatizaceRobustní automatizace pracovních postupů se šablonami a vlastním kódovánímOmezená automatizace s Butler automationUživatelské rozhraníRobustní a na funkce bohatéJednoduché a intuitivní Reporting and AnalyticsVyužívá modul Data & Reporting k vytváření podnikových reportů a analýz. mít libovolnou mobilní aplikaci Integrace 500+ integrací a 3 000+ dalších rozšíření200+ integrací třetích stran Zabezpečení Funkce zabezpečení na podnikové úrovni Funkce zabezpečení na podnikové úrovni K dispozici je plán zdarma
Placené plány začínají na 7,75 $/uživatel/měsíc K dispozici je bezplatný plán
Placené plány začínají na 5 USD/uživatel/měsíc ŠkálovatelnostVhodné pro velké týmy a projektyIdeální pro malé až středně velké týmyPřizpůsobeníVysoce přizpůsobitelné a flexibilníVelmi omezené možnosti přizpůsobení

Pozadí Kanban nástěnky si můžete přizpůsobit

Mobilní aplikaceNemá žádnou mobilní aplikaciMá aplikace pro Android a iOS

Web Design Process

Pracovní postup pro vývoj a navrhování webu od Jiry vám pomůže udržet vývojáře a grafické designéry na stejné stránce. Zobrazení seznamu můžete použít jako výchozí zobrazení k vizualizaci mnoha úkolů na jedné obrazovce. Poté úkoly kategorizujte přiřazením vlastních polí, jako je stav, příjemce, datum dokončení, priorita atd.

Sledování potenciálních zákazníků

Pokud vaše firma silně spoléhá na sledování, pohovory a uzavírání obchodů s novými potenciálními zákazníky, pak je nástroj Jira PM tou správnou volbou. Na Jira si můžete vytvořit nástěnku Kanban a přiřadit každému zájemci kartu s jeho profilovým obrázkem nebo iniciálami.

Na začátku by měla být každá karta ve sloupci Začátek, ale postupně se bude přesouvat do dalších sloupců, jako je Kontaktováno, Ve vyjednávání, Výhra, Prohra atd. Stejný postup můžete použít také pro svůj prodejní tým.

Dalšími významnými případy použití nástroje Jira PM jsou lidské zdroje, finance, provoz, právo, prodej, design atd.

Use Cases of Trello

Vzdálené týmy

Pomocí Trello mohou vzdálené týmy zůstat ve spojení během procesu brainstormingu, plánování projektu a setkání. Jeho šablona Remote Team Hub je ideální pro organizaci zdrojů a sledování pokroku týmu.

Jeho otevřenou strukturu schůzek lze použít k diskusi o agendě, úspěších a překážkách. Týmy mohou pomocí šablony Remote Team Bonding zůstat virtuálně pohromadě sdílením svých zkušeností.

Design

Návrhářské týmy mohou Trello používat také během brainstormingu, spolupráce a dodání návrhu. Obsahuje šablony, které pomáhají kreativním týmům zpracovávat požadavky, návrhy, revize a projekty s různými funkcemi.

Šablona Design Sprint umožňuje týmům vymýšlet a testovat své nápady předtím, než na nich budou pracovat. Design Huddle pomáhá s lepšími rozhodnutími o návrhu prostřednictvím zpětné vazby, zatímco výzkumný projekt je ideální pro analýzu projektu.

Trello vs. Jira Work Management: Verdikt

Pokud jde o srovnání vlastností, funkcí a použitelnosti, Jira Work Management je jasným vítězem v tomto Trello vs. Jira Work Management srovnání. Vzhledem k tomu, že ceny nástrojů jsou téměř stejné, je pro vás výhodné přesunout své projekty do společnosti Jira z následujících důvodů:

 • Implementujte Agile, Scrum a DevOps nyní nebo v budoucnu
 • Jira jako nástroj PM je připraven na budoucnost a již obsahuje funkce nové generace
 • Vytváří nativní prostředí pro správu práce pro další aplikace Jira

Poznámka autora

Trello působí o něco více nepřehledně než aplikace Jira Work Management. Také přepínání na jiné úkoly nebo zobrazení postupu práce, jako je tabulka, kalendář, časová osa, řídicí panel, mapa atd., vyžaduje předchozí zkušenosti. Trello skryje pohledy ve svém výchozím zobrazení, což je zobrazení desky.

Naopak Jira je nejčistší aplikace, kterou můžete získat, když mluvíme o nástrojích PM. Jeho karty úkolů jsou také dostatečně velké pro snadný přesun. Nejlepší na tom je, že můžete rychle přepínat mezi různými zobrazeními časové osy projektu, jako jsou stránky, formuláře, kalendáře, nástěnky, seznamy, Ganttovy diagramy (časová osa) atd., kliknutím na možnosti přímo nad kartou úkolu.

Zajímavé je, že standardní předplatné pro oba nástroje PM je v době psaní stejné, 5 USD na uživatele měsíčně. Pokud však škálujete, musíte se přihlásit k vyšším balíčkům Trello, například 10 až 17,50 $ za uživatele měsíčně. Pokud přejdete na software Jira Work Management, můžete škálovat, jak chcete, cena zůstane stejná.

Nyní tedy víte, který projekt, úkoly a nástroj pro správu práce si musíte vybrat mezi aplikacemi Trello a Jira Work Management. Základním pravidlem je zvolit Jiru, pokud je váš projekt složitý nebo jste velký tým. Držte se Trello, pokud jste malý tým a nepotřebujete Agile nebo DevOps.

Dále najděte nejlepší software pro správu projektů s otevřeným zdrojovým kódem, pokud hledáte vlastní nástroje PM.