Jak vyčistit Wine z Linuxu

Pokud jste se rozhodli, že již Wine na svém počítači se systémem Linux nebudete používat, pravděpodobně budete chtít vědět, jak jej odinstalovat a vyčistit všechny programy Wine ze systému. Je smutné, že pokud jste nový uživatel, neexistuje žádný vestavěný způsob, jak odstranit Wine z vašeho systému. Místo toho to budete muset udělat ručně. Zde je návod.

Poznámka: V této příručce vám přesně ukážeme, jak můžete odstranit Wine. Přikryjeme balíček „vína“. Pokud jste si nainstalovali Wine na svůj Linux PC s jiným balíčkem, jste na to sami.

Vyčistit víno z Ubuntu

Chcete-li vyčistit Wine z Ubuntu, začněte otevřením okna terminálu. To lze provést stisknutím Ctrl + Alt + T na klávesnici. Nebo v nabídce aplikace vyhledejte „Terminál“.

Jakmile se otevře okno terminálu, začněte smazáním složky Wine ve svém domovském adresáři pomocí příkazu rm.

rm -rf ~/.wine

Po odstranění této složky odinstalujte všechny balíčky Wine. Nezapomeňte použít přepínač příkazového řádku –purge k vymazání všech konfiguračních souborů, které má Wine na Ubuntu.

sudo apt-get remove wine* --purge

Po dokončení instalace budete muset také spustit příkaz autoremove, abyste odstranili všechny zbývající balíčky Wine, které by mohly v systému stále být.

sudo apt-get autoremove -y

Po dokončení příkazu autoremove se Wine z Ubuntu vyčistí.

  Skuteční umělci Photolamus vytvářejí vaše úžasné karikatury

Purge Wine z Debianu

Chcete-li důkladně vyčistit a odinstalovat Wine z Debianu, začněte otevřením okna terminálu na ploše Debianu. Udělejte to stisknutím Ctrl + Alt + T na klávesnici nebo vyhledejte „Terminál“ v nabídce aplikace. Poté pomocí příkazu rm odstraňte složku Wine z domovského adresáře s otevřeným oknem terminálu. Tato složka obsahuje všechny aplikace související s Wine.

rm -rf ~/.Wine

Poté pomocí příkazu apt-get remove odinstalujte aplikaci Wine a všechny programy související s Wine v Debianu. Nakonec nezapomeňte použít přepínač příkazového řádku –purge, protože tím také vymažete všechny konfigurační soubory, které se v systému nacházejí.

sudo apt-get remove wine* --purge

Když je vše z Debianu odinstalováno, budete také muset použít příkaz autoremove, abyste se zbavili všech zbývajících balíčků Wine, které tam mohou stále být.

sudo apt-get autoremove -y

Nyní, když je příkaz autoremove dokončen, bude Wine z Debianu vyčištěn.

  Jsou vaše AirPods nebo AirPods Pro vodotěsné?

Purge Wine z Arch Linuxu

Chcete-li odstranit aplikaci Wine z Arch Linuxu, začněte otevřením okna terminálu na ploše. Když je okno terminálu otevřené a připravené k použití, smažte složku Wine pomocí příkazu rm.

rm -rf ~/.Wine

Po smazání složky Wine budete muset odinstalovat balíček Wine. Při tom však nepoužívejte příkaz pacman -R, protože tím pouze odinstalujete balíček „wine“ namísto balíčku „wine“ a všech jeho závislostí.

Místo toho odinstalujte balíček „wine“ pomocí přepínače příkazového řádku -Rsc. Tento příkaz vám pomůže odstranit vše, co se týká Wine na vašem počítači, co existuje.

sudo pacman -Rsc wine

Purge Wine z Fedory

Chcete-li začít, otevřete okno terminálu na ploše Fedory a stiskněte Ctrl + Alt + T na klávesnici nebo vyhledejte „Terminál“ v nabídce aplikace a spusťte jej tímto způsobem. Když je otevřené okno terminálu, použijte příkaz rm k odstranění složky Wine z počítače.

rm -rf ~/.Wine

Nyní, když je složka Wine z Fedory odstraněna, budete muset odinstalovat balíčky Wine z Fedory. Naštěstí, na rozdíl od mnoha jiných linuxových OS, není potřeba nic čistit. Dnf to dělá automaticky.

sudo dnf remove wine -y

Po odinstalování balíčků Wine z vašeho systému bude Wine vymazáno z Fedory.

  Jak odstranit fotografii ze zařízení, ale ne z Disku Google

Vyčistit víno z OpenSUSE

Chcete-li vymazat Wine z OpenSUSE, začněte odstraněním složky Wine z počítače. Chcete-li to provést, musíte otevřít okno terminálu. Otevřete terminál stisknutím Ctrl + Alt + T na klávesnici. Můžete jej také otevřít vyhledáním „Terminál“ v nabídce aplikace.

Dále pomocí příkazu rm odstraňte složku Wine z domovského adresáře. Mějte na paměti; tím odstraníte všechny nainstalované programy a soubory Wine.

rm -rf ~/.Wine

Po smazání složky Wine se budete muset zbavit balíčků Wine ve vašem systému. Chcete-li to provést, použijte příkaz zypper rm, ale nezapomeňte zahrnout přepínač příkazového řádku -u. Tento přepínač vám také umožní odinstalovat všechny související závislosti na balíčcích „wine“ na vašem systému OpenSUSE.

sudo zypper rm -u wine

Jakmile bude instalace balíčku Wine a zbývajících závislostí dokončena, vymažete Wine ze systému OpenSUSE.