FacebookTwitchYoutube

Jak vydělávat peníze streamováním (YouTube/Twitch/Facebook)

Miliony diváků si denně naladí své oblíbené streamery, protože popularita streamování v posledních letech stoupá.

Kromě toho se mnoho lidí rozhodlo streamovat, aby generovali příjem, kvůli tomuto nárůstu popularity. Ale stojí za to streamování zkusit jako možnost kariéry?

Je streamování dobrá kariéra?

Streamovací průmysl může být životaschopnou kariérní volbou, pokud rádi komunikujete s ostatními, bavíte je a jste flexibilní.

100 nejlepších streamerů na Twitchi vydělává více než 30 000 $ měsíčně prostřednictvím reklam a darů. Ti se také těší obrovské sledovanosti napříč platformami sociálních médií.

Pokud začínáte, vydělávat dost peněz na to, abyste mohli streamovat svou kariéru, může nějakou dobu trvat. Pro někoho, kdo sleduje Instagram, může být streamování mnohem jednodušší než pro nováčka.

Světlou stránkou je, že můžete vydělávat plat při hraní videoher každý den nebo při interakci s tisíci diváků každý den. Zní to úžasně, že?

Dokážete se živit jako streamer?

Ano, můžete se podpořit jako živý streamer. Pravdou je, že tisíce lidí po celém světě dělají kariéru živým vysíláním; nicméně pokud si chcete vydělávat na živobytí jako živý streamer, bude to vyžadovat čas a úsilí.

Vaše úsilí se vám také nemusí brzy vyplatit a může trvat měsíce nebo dokonce roky, než získáte prvních pár dolarů prostřednictvím streamování.

Průměrný Twitch streamer se slušným počtem diváků může snadno vydělat kdekoli od 3000 do 5000 $ každý měsíc. Upozorňujeme, že se jedná o příjem průměrného streamera. Pokud se dostanete mezi top 1 % streamerů, můžete také vydělat více než jakákoli běžná kancelář!

To vše zní úžasně; ale jak streameři vydělávají peníze? Pojďme na tuto otázku najít odpověď.

Jak streameři vydělávají peníze?

Každá streamovací platforma vysílá reklamy ve vašem streamu a streamovací platforma vám k tomu dává pobídku.

Většina streamerů však prostřednictvím reklam vydělává pouze zlomek svých příjmů. Často jsou to dodatečné zdroje příjmů, které přispívají k příjmu streamerů.

Mnoho streamerů na plný úvazek je nezávislých na příjmových možnostech platformy, aby podpořili své finanční potřeby.

Zde je několik způsobů, jak si streameři vydělávají výplatu:

Dary

Ačkoli zpočátku nemůžete nastavit úrovně předplatného, ​​stále můžete získat dary od diváků vašich video kanálů.

Tuto možnost může nakonfigurovat firma třetí strany. Vytvořte si například na svém účtu tlačítko pro darování přes PayPal nebo použijte nástroj jako Streamlabs k vytvoření stránky s tipy a vydělejte peníze navíc z tipů a příspěvků na vašem kanálu.

Amazon Associates

Streameři mohou využít affiliate program specifický pro Amazon s názvem Amazon Associates, aby si vydělali nějaké vedlejší příjmy.

Streameři mohou zmínit produkty Amazon a zahrnout na ně přidružené odkazy do svých streamů a na své kanály prostřednictvím programu Amazon Associate. Streamer obdrží výstřižek z každého nákupu provedeného divákem, který si danou položku zakoupí prostřednictvím přidruženého odkazu.

Členství v Patreonu

Patreon je členská platforma, která tvůrcům usnadňuje přijímání plateb. Nabízí tvůrcům způsob, jak získat odměnu za práci, kterou aktuálně dělají (webové komiksy, videa, písně, podcasty.)

  Jak odebrat profilový obrázek na Facebooku z vašeho účtu

Fanoušci mohou za každý zveřejněný příspěvek zaplatit již 1 dolar měsíčně. Po zpracování plateb vašich zákazníků získáte souhrnnou částku vždy první den v měsíci.

Patreon je skvělý způsob, jak generovat příjmy od předplatitelů, protože přidává k příjmům tvůrce jiný zdroj plateb. Jako streamer můžete určit své úrovně předplatného a výhody spojené s každým na Patreonu.

Zboží

Jakmile budete mít dostatečně velké publikum, prodej vašeho zboží nebo zboží je další způsob, jak vydělat peníze. To může zahrnovat produkty s vaší značkou nebo designem, jako jsou trička, přikrývky, mikiny s kapucí, pera a klobouky.

S pomocí webů, jako je Streamlabs, můžete nastavit a prodávat svůj obchod Twitch se svými produkty, aby si je vaši diváci mohli koupit a ještě více vás podpořit.

Vytvořte kurz/mentorství/lekce

Nabízení služeb začínajícím streamerům Twitch je další způsob, jak profitovat ze svého publika na platformě. Můžete například nabídnout služby koučování, abyste se podělili o své znalosti o rostoucí sledovanosti na Twitchi, Facebooku nebo YouTube.

Pokud máte věrné publikum, určitě se ozve a zaregistruje se do vašich mentorských tutoriálů. K těmto kurzům můžete přidat cenovku, jakmile se stanou populární v komunitě.

Spolupracujte se značkami

Pro zahájení spolupráce se značkami existuje obecná představa, že značky spolupracují na integracích pouze s top streamery. Mikroinfluenceři se však nedávno dostali do centra pozornosti firem, které chtějí dostat své produkty před relevantní spotřebitele.

To platí zejména při snaze přilákat mladší zákazníky loajální k platformě. Obvykle respektujete názory a návrhy streamera, když jste jim loajální.

Kromě poskytování slev na zboží existuje mnoho dalších možností, jak se značkami pracovat. Hostování unboxing vysílání, dárky, propagace značky, umístění produktu nebo propagace uvedení nových produktů jsou všechny způsoby, jak začít vydělávat peníze.

Typický formát propagace značek poskytuje dostatek prostoru pro kreativitu ve vašem streamu a sociálních médiích.

Bits/Super Chaty od fanoušků

Superchat je výdělečná zpráva, která vylepšuje komentář diváků tím, že je živější a upoutává pozornost než běžné komentáře.

Nové ve streamu konverzace nahrazují starší komentáře, ale Superchaty jsou jedinečné a dostávají se do horní části okna chatu.

Diváci živých akcí v podstatě platí za vaši pozornost. (Pokud jsou velmi laskaví, mohou to udělat, aby vás podpořili; pravděpodobně obojí.)

Pokud vás tyto potenciální zdroje příjmů vzrušují a uvažujete o streamování jako o kariéře, možná budete chtít prozkoumat různé možnosti streamování.

Zde je několik tipů, jak zlepšit vaše superchaty:

 • Provádějte interaktivní aktivity
 • Vysvětlete, jak mohou dary vašich odběratelů pomoci vašemu kanálu zvýšit návštěvnost živých přenosů jejich propagací
 • Dejte divákům pocit, že si jich vážíte.

Jakým typem streamera se můžete stát na různých platformách?

Streamování je úžasnou kariérní příležitostí a do procesu je zapojen obrovský prvek kreativity. Svou kreativitu musíte prokázat v každém kroku, hned od výběru správné kategorie streamování.

Když je však na výběr tolik kategorií, je často těžké vybrat tu, která dokonale odpovídá vašim silným stránkám.

Přestože hry stojí na vrcholu všech kategorií streamování, existuje mnohem více kategorií streamování, které získávají významnou sledovanost a mají potenciál stát se skvělými kariérními možnostmi.

Zde je několik kategorií streamování, ze kterých si můžete vybrat:

Videohry

Nejsledovanější kategorií streamování je streamování videoher, bez ohledu na platformu. Ať už je to YouTube, Twitch nebo dokonce Facebook, streamování videoher dominuje ve všech ostatních kategoriích streamování.

S velkou sledovaností však přichází i velká konkurence a streamování videoher prověří vaši trpělivost do posledního kousku. Bude těžké získat diváky, ale diváci herních streamů jsou extrémně loajální diváckou základnou.

Tuto kategorii doporučujeme zvolit pouze v případě, že jste zapálení pro hru a jste připraveni čelit intenzivní konkurenci.

Výhody spojené se streamováním videoher:

 • Poskytněte poučný komentář nebo analýzu hry.
 • Seznamte se s herní komunitou
 • Získejte znalosti o herních mechanismech
 • Udělejte si jméno jako spolehlivý zdroj mezi herními nadšenci.
  Jak smazat účet někoho jiného na Facebooku

Reaction Streamer

Hledáme potvrzení našich rozhodnutí a reakční kanály využívají tuto lidskou potřebu. Jako streamer reakcí můžete reagovat na nejnovější video, filmovou upoutávku nebo kompilace meme a vaše publikum si užije všechen tento obsah a zároveň si užije vaši reakci.

Streamování reakcí je také jedním z nejjednodušších způsobů, jak získat nové diváky, protože reakce na trendy téma může snadno zvýšit vaši sledovanost. Na druhou stranu však tato sledovanost nemusí být tak loajální jako herní divácká základna a sledovanost může být také dočasná.

Zde je několik bodů, které je třeba vzít v úvahu, pokud se chcete stát streamerem reakcí:

 • Sledujte všechna trendy témata a reagujte na ně co nejrychleji.
 • Buďte co nejvtipnější, abyste si udrželi diváky a proměnili je v odběratele.
 • Ujistěte se, že obsah, na který reagujete, je bez autorských práv.

Hudební streamer

Pokud jste nezávislý hudebník, který si rád hraje s melodiemi, možná budete chtít zkusit streamování hudby. Jsou chvíle, kdy se chartbusters stanou monotónními a publikum chce poslouchat něco čerstvého a neslýchaného.

Takové publikum rádo zazvoní do streamu nezávislého hudebníka a ocení jeho hudbu.

Podobně jako diváci videoher jsou i diváci hudby extrémně loajální a také skvěle posílají super chaty na podporu svých oblíbených tvůrců.

Zde je několik věcí, které je třeba vzít v úvahu, pokud chcete streamovat hudbu:

 • Vyzkoušejte si streamování hudby, pouze pokud hudbu opravdu milujete.
 • Zkuste předvést novou hudbu a zároveň mluvit se svým publikem.
 • Vyhněte se melodiím podobným stávající hudbě na streamovací platformě, protože to může vést k porušení autorských práv.

Streamer na pouhé chatování

Streamovací kategorie „Just Chatting“ si rychle získává na popularitě, protože publikum rádo slyší od svých oblíbených streamerů. Kouzlo a zábava streamera chatu přitahuje jejich publikum jako komunitní hostitele.

Během streamu „Just Chatting“ na Twitchi se může stát téměř cokoliv, včetně sledování vtipných videí, karaoke noci, podpory komunity nebo dokonce vaření.

Pokud se chcete stát streamerem ‚Just Chatting‘, měli byste si uvědomit několik bodů:

 • Když se publikum naladí na upřímnou konverzaci se svým oblíbeným streamerem, ujistěte se, že neustále komunikujete s publikem.
 • Pouhé chatování se může snadno stát monotónní, takže se ujistěte, že v každém ze svých streamů děláte nové věci.

Staňte se odborníkem na specializovaná místa nebo témata

Řekněme, že máte dobré znalosti programování, filmování nebo dokonce vaření. Obvykle je smysluplnější sestavit své znalosti do předem nahraných videí a zveřejnit je online.

Možná vás však překvapí, jak rychle získávají specializovaní streameři na popularitě napříč streamovacími platformami.

Pokud víte o něčem pod nebem, co by vaše publikum mohlo považovat za relevantní, streamujte to a rozšiřte své znalosti.

Přestože jsme streamování rozdělili do různých kategorií, krása streamování spočívá v experimentování s vaším žánrem! Na něco trendy můžete reagovat, i když hrajete primárně na svých streamech. Nebo můžete něco uvařit naživo se svým publikem, i když jste hudební streamer.

Jak se stát úspěšným živým streamerem: Kompletní průvodce

Upřímně řečeno, neexistuje žádný dokonalý průvodce úspěšnou kariérou streamování. Zde je však několik věcí, které byste si měli všimnout, abyste se rychle dostali před ostatní streamery:

#1. Identifikujte svůj cíl

Než se pustíte do streamování, zapište si své cíle. Jak by podle vás měl vypadat váš úspěch ve streamování? Přemýšlejte o své motivaci jít do živého vysílání a držte se této motivace, i když budete úspěšní.

#2. Vyberte si mezeru a identifikujte svou odbornost

Zvažte, čím se váš kanál bude lišit od ostatních, abyste určili jeho výklenek. Čím se lišíte od milionů jiných dostupných streamerů?

Přemýšlejte o tom, na co se můžete specializovat, pokud jde o živé vysílání. Ujistěte se, že se soustředíte na činnosti, které vás baví nebo vám nebude vadit je opakovat.

  Jak posouvat YouTube při sledování videí na celé obrazovce

#3. Vyobrazte se v dobrém světle

Vaše osobnost hraje důležitou roli v tom, proč si vás diváci naladí. Vaše publikum od vás očekává, že budete upřímní, bez ohledu na to, jak poutaví a přístupní jste.

#4. Nebojte se investovat do dobrého hardwaru

Od obsahu živého vysílání se očekává vysoká úroveň kvality. Kvalita vašeho streamu neudrží diváky zájem, pokud bude podprůměrná nebo pokud bude připojení neustále klesat. Investujte do dobré webové kamery a mikrofonu a vytvořte stream, který si diváci užijí.

#5. Dodržujte předpisy Streamovací platformy

Porušení pravidel streamovací platformy může zabít vaši streamovací kariéru ještě předtím, než vůbec začne. Než začnete vysílat, přečtěte si podmínky služby, abyste se později vyhnuli nepříjemným překvapením.

Měli byste také věnovat pozornost tomu, jak vypadáte při živém vysílání. Streamovací služby vás budou penalizovat, pokud budete používat špatný jazyk nebo vyjadřovat ošklivé názory, což vám brání v uskutečňování vaší vysněné kariéry.

#6. Napařujte důsledně

Je nemožné rozšířit publikum, pokud jste nekonzistentní. Ujistěte se, že streamujete konzistentně, nejlépe v konzistentní den v týdnu nebo v konzistentní čas. Jakmile prokážete svou konzistentnost, vaše publikum bude také konzistentní ve sledování vašich živých přenosů.

Chcete-li držet krok s plánem streamování, když jste pryč, můžete streamy předem nahrát a naplánovat pomocí událostí Restream.

Vyvarujte se vyhoření

Živé vysílání rychle spotřebuje váš čas a zbývá jen málo času na cokoli jiného. Udržování zdravé rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem nelze přeceňovat, zvláště pokud pracujete pro sebe.

Vyplatí se stát se streamerem?

Streamování se vyplatí, pokud se rádi bavíte a komunikujete s ostatními. Každý den se stále více lidí živí na plný úvazek svou vášní pro streamování. Nemluvě o tom, že se budete věnovat koníčku.

Streamování může být užitečné, i když to může být hodně práce. I když to může nějakou dobu trvat, než se tam dostanete, streamování může být skvělá práce.

Úspěch jako streamer může vyžadovat hodně práce. Mnoho streamerů pokračuje ve streamování roky s malým nebo žádným zlepšením. Může to však být skvělá práce pro pár vyvolených, kterým se podaří prorazit a vytvořit komunitu, která je podporuje.

Zde je několik výhod kromě peněžní výhody, kterou streamování přináší:

Živé vysílání je skvělý způsob, jak budovat svou značku a oslovit více lidí. Můžete se spojit s novým publikem, přimět je, aby se cítili součástí show, a zvýšit jejich loajalitu vůči vám.

Je to také skvělý způsob, jak propagovat svou firmu nebo produkt a získat cenné poznatky od publika.

Jednou z nejlepších věcí na živém vysílání je to, že je velmi snadné začít. Vše, co potřebujete, je webkamera, počítač a připojení k internetu!

Zde je několik nevýhod, když se stanete streamerem:

Živé vysílání vám může snadno zabrat čas a pohltit váš den. Navíc dlouhé hodiny streamování může snadno ovlivnit vaši duševní a fyzickou pohodu.

Kromě toho může být srdcervoucí vynaložit úsilí a nevidět růst vašeho kanálu.

Jaká je úspěšnost a kolik štěstí stojí za to, abyste se stali úspěšným streamerem?

Jen na Twitchi je přes 8,5 milionu streamerů a stránka současně hostí tisíce živých přenosů. Na Twitchi, YouTube, Facebooku a dalších živých platformách existuje mnoho vysílatelů, ale většina z nich má málo diváků.

Chcete-li přilákat diváky, musíte soutěžit se všemi těmito ostatními streamery, což je obtížné. Vybudování fanouškovské základny vyžaduje hodně úsilí mimo streamování a zabere čas – i roky.

Pokud jste však připraveni vynaložit úsilí nebo již máte věrné následovníky na jiné platformě, můžete nakonec živé vysílání učinit svou kariérou na plný úvazek.

Závěrečné myšlenky

Tak tady to je! Výše uvedené body jsou jen některé věci, které můžete udělat pro rozšíření svého streamovacího kanálu Twitch, Facebooku nebo YouTube. Vaše kreativita a váš přístup do značné míry určí trajektorii vašeho kanálu.

Najít řešení, které funguje pro všechny, je nemožné, takže experimentujte s různými přístupy, abyste zjistili, který je pro vás a vaše publikum nejlepší. Nakonec jde o zábavu.

Využití těchto taktik zlepší vaši viditelnost na internetu a pomůže vám vybudovat si věrné fanoušky. Je čas, abyste aktivovali kameru a mikrofon, spustili streamovací kanál a začali dělat to nejlepší.

Nakonec buďte trpěliví a zůstaňte motivovaní, bez ohledu na čísla. Na konci budou plodné výsledky!

Dále se můžete podívat na nejlepší webové kamery pro streamování YouTube/Twitch.

x