Jak vyhledat své účty a hesla na iPhonu nebo iPadu

Všichni víme, že zabezpečení heslem je důležité a jak iPhone, tak iPad mohou vaše hesla uložit za vás. To znamená, že je můžete vidět okamžitě, což je velmi pohodlné. Jak ale zkontrolujete hesla, která iOS uložil? Podívejme se.

Pokud máte v systému iOS uložena svá uživatelská jména a hesla, až je budete příště potřebovat zadat, systém tato hesla navrhne a automaticky je vyplní, takže si je nejen nemusíte pamatovat, ale ani nemusíte zadejte je ručně. To je obrovská věc, protože to znamená, že budete pravděpodobněji používat jedinečná hesla, což zase zvyšuje bezpečnost vašich účtů. Pokud nepoužíváte vyhrazeného správce hesel, měli byste alespoň používat systém zabudovaný do iOS.

  Co je to Ambient Computing a jak změní naše životy?

Najít, která hesla již iOS uložil, a poté přidat ta, která nejsou přítomna, je úkol, který si na deštivý den raději neukládat. Možná to nezní jako nejzábavnější způsob, jak strávit večer, ale nebudete litovat, že si na to uděláte čas, i když jen proto, abyste nemuseli znovu a znovu zadávat hesla. Pojďme se nejprve podívat na to, která hesla jste si uložili, a pak přejdeme k tomu, jak přidat ta, která chybí.

Jak zjistit, která hesla jsou již uložena

Stejně jako u většiny věcí v systému iOS jsou vaše hesla v aplikaci Nastavení. Otevřete Nastavení a poté otevřete sekci „Hesla a účty“.

Dále klepněte na „Hesla webových stránek a aplikací“.

  Jak zabezpečit cloudová data v Linuxu pomocí Cryptomatoru

Po ověření pomocí Face ID, Touch ID nebo vašeho přístupového kódu se zobrazí seznam uložených hesel. V tomto seznamu můžete vyhledávat klepnutím na pole „Hledat“ nebo můžete procházet seznamem a najít požadované heslo. Klepnutím na položku zobrazíte související uživatelské jméno a heslo.

Jak přidat nové heslo

Chcete-li přidat nové heslo, otevřete aplikaci Nastavení a klepněte na „Hesla a účty“.

Klepněte na „Hesla webových stránek a aplikací“. Budete se muset ověřit pomocí Face ID, Touch ID nebo vašeho přístupového kódu.

Klepnutím na tlačítko „+“ otevřete obrazovku pro zadání nového hesla.

Zadejte podrobnosti o hesle, které chcete přidat, a klepnutím na tlačítko „Hotovo“ dokončete proces.

  Jak zálohovat e-mail na Linuxu pomocí IMAP Grab

To je docela dost. Vestavěný správce hesel společnosti Apple není tak robustní jako něco podobného LastPass (nemůžete například generovat bezpečná hesla), ale funguje to.