Jak vyhledávat v textových zprávách na iPhonu nebo iPadu

Textové zprávy slouží jako praktický historický záznam konverzací, které vedeme s ostatními, včetně významných událostí, odkazů, které sdílíme, nebo jiných. Málokdo si uvědomuje, že na iPhonu můžete snadno prohledávat celou historii textových zpráv, což vám může v nouzi pomoci. Zde je návod.

Omezení vyhledávání

Než začnete hledat, uvědomte si, že můžete prohledávat pouze textové zprávy uložené jako konverzace v aplikaci Zprávy na vašem iPhone. To platí pro zprávy odeslané přes SMS i iMessage. Pokud jste v minulosti smazali nebo vymazali konverzace ve Zprávách, nebude v nich možné vyhledávat.

Pokud jste své zprávy synchronizovali s iPadem pomocí iCloudu, můžete dokonce vyhledávat v historii zpráv na iPadu a iPadu.

  Jak nastavit Tor Browser Bundle na Ubuntu

Ale pokud máte k dispozici bohatou historii – a mnoho lidí vede rozhovory táhnoucí se roky – pak budete mít spoustu k prohledávání. Existují dva hlavní způsoby, jak to udělat.

Jak vyhledávat textové zprávy pomocí aplikace Zprávy

Nejlepší způsob, jak prohledávat historii textových zpráv, je pomocí aplikace Zprávy. Budete moci rychle vidět většinu výsledků a snadno je procházet.

Nejprve otevřete aplikaci Zprávy. Pokud jste v zobrazení konverzace, stiskněte šipku zpět, dokud se nedostanete na hlavní obrazovku „Zprávy“.

Klepněte na panel Hledat v horní části obrazovky a zadejte, co chcete vyhledat. Obrazovka se změní na seznam nejlepších konverzací, které odpovídají vašemu hledání.

Pokud chcete zobrazit více výsledků, klepněte na „Zobrazit vše“. Nebo pokud si chcete výsledek prohlédnout zblízka, klepněte na konverzaci a budete přesměrováni na danou pozici v historii konverzace.

  K čemu slouží tlačítko Menu? (a jak to přemapovat)

Kdykoli můžete klepnout na šipku zpět a prohlédnout si ostatní výsledky vyhledávání, nebo můžete vymazat vyhledávací panel a hledat něco jiného.

Jak vyhledávat v textových zprávách pomocí Spotlight

Můžete také prohledávat historii textových zpráv pomocí Spotlight Search. Chcete-li otevřít Spotlight, přejděte na domovskou obrazovku a přejeďte jedním prstem ze středu obrazovky směrem dolů.

Do vyhledávacího pole zadejte, co chcete ve svých textových zprávách najít.

Na obrazovce se zobrazí výsledky vyhledávání z mnoha různých aplikací (pokud jste je nevypnuli v Nastavení). Procházejte je, dokud nenajdete sekci Zprávy. Pod tím uvidíte relevantní výsledky vyhledávání z vašich textových zpráv.

Pokud chcete, můžete klepnutím na výsledek přejít do konverzace v aplikaci Zprávy.

Pokud se Zprávy nezobrazují ve výsledcích vyhledávání Spotlight, otevřete Nastavení a přejděte na „Siri & Search“, poté přejděte dolů na aplikaci Zprávy v seznamu a klepněte na ni. V části označené „Ve vyhledávání“ klepněte na možnost „Zobrazit ve vyhledávání“, dokud se přepínač nezapne.

  Jak udělat dobrou živou tapetu pro váš iPhone

Poté by se vaše výsledky ve Zprávách měly znovu zobrazit ve vyhledávání Spotlight. Bavte se při procházení historií!

x