Jak vyjmout nebo nainstalovat SIM kartu na iPhone

Každý iPhone má na pravé straně slot pro SIM kartu. V tomto slotu je umístěn zásobník, který drží SIM kartu vašeho iPhone. Tato SIM karta umožňuje vašemu telefonu připojit se k vašemu operátorovi, abyste mohli vytvářet a získávat mobilní data.

Pokud jste si zakoupili iPhone s předinstalovanou kartou od operátora, možná nebudete nikdy potřebovat přístup ke své SIM kartě. Pokud si však koupíte telefon odblokovaný a bez SIM karty nebo kupujete použitý, budete muset vědět, co je SIM karta a jak ji vyměnit.

Naštěstí není přístup k přihrádce SIM karty iPhonu složitý, ale než začnete, budete potřebovat tři věci.

iPhone (samozřejmě)
SIM karta, kterou chcete nainstalovat
Nástroj pro vysunutí přihrádky na SIM kartu strčením do boku vašeho iPhone

Ten poslední může být trochu ošidný. V závislosti na tom, jaký iPhone máte, může být v krabici nástroj pro vyjmutí SIM karty. Pokud ano, můžete jít. Pokud ne, jsou hloupě levné na Amazonu, ale můžete také použít rozvinutou kancelářskou sponku, jehlu nebo v podstatě cokoliv jiného, ​​co je tenké a špičaté. Jen se snažte za pochodu nepíchnout.

Jakmile budete mít nástroj pro vyjmutí SIM karty (nebo proxy), zasuňte jej do malého otvoru, který tvoří součást přihrádky na SIM. Měli byste cítit určitý odpor a musíte to trochu překonat. Pokud to děláte poprvé, může to být trochu divné, ale musíte vynaložit trochu síly, abyste zásobník dostali ven. Jakmile to uděláte, zásobník se začne vysouvat a vše, co v tu chvíli potřebujete, je vytáhnout jej ven.

Jakmile je zásobník venku, vyjměte stávající SIM kartu a nainstalujte novou. Ujistěte se, že to máte správně, pomocí vroubkovaných rohů jako vodítka. Jakmile je karta nainstalována do přihrádky, znovu vložte celou věc do svého iPhone a ujistěte se, že otvor pro kolík je zarovnán s otvorem v telefonu.

Po dokončení instalace karty by ji měl váš iPhone rozpoznat, aniž by se zařízení restartovalo. Pokud ne, zkuste zapnout a vypnout režim Letadlo nebo úplně restartovat iPhone. To by vás mělo dostat do pořádku.