Jak vymazat mezipaměť Instagramu na Androidu a iOS

Instagram v posledních letech explodoval v popularitě. Každý má účet na Instagramu, který začal jako aplikace pro sdílení fotografií. Dosáhlo to takových výšin, že značky využívají slavné uživatele Instagramu jako influencery k šíření svých produktů. Stejně jako u jiných aplikací, aplikace Instagram generuje soubory mezipaměti, které umožňují rychlejší načítání pokaždé, když ji otevřete. Soubory mezipaměti jsou uloženy ve vašem mobilním zařízení a někdy mohou zabírat spoustu místa. Můžete se ale naučit, jak vymazat mezipaměť Instagramu. Pokud hledáte tipy na to samé, přinášíme vám užitečného průvodce, který vás naučí, jak vymazat mezipaměť Instagramu.

Jak vymazat mezipaměť Instagramu na Androidu a iOS

Instagram je široce používán na chytrých telefonech a jeho aplikace je jednou z nejstahovanějších aplikací pro Android i iOS. Naučíme vás, jak vyčistit mezipaměť Instagramu na obou platformách.

  Jak vytvořit bezejmenné složky na iOS

Metoda 1: V systému Android

Vymazání mezipaměti aplikace Instagram v systému Android je poměrně jednoduché a můžete to provést podle následujících kroků.

Poznámka: Smartphony nemají stejné možnosti Nastavení. Liší se od výrobce k výrobci, proto před změnou zkontrolujte správná nastavení. Ukázali jsme kroky pomocí smartphonu Honor Play.

1. Otevřete Nastavení klepnutím na ikonu Nastavení.

2. Poté klepněte na Nastavení aplikací a přejděte na možnost Všechny aplikace.

3. Najděte aplikaci Instagram a klepněte na ni. Otevře se informace o aplikaci.

4. Klepněte na možnost Úložiště.

5. V Úložišti klepněte na možnost Vymazat mezipaměť.

Poté bude mezipaměť Instagramu odstraněna. Nyní víte, jak vymazat mezipaměť Instagramu v systému Android.

Metoda 2: Na iOS

Apple neumožňuje vymazat soubory mezipaměti aplikací přímo na iOS. Budete muset odstranit aplikace, abyste vymazali jejich soubory mezipaměti. Chcete-li vymazat mezipaměť Instagramu v systému iOS, postupujte podle následujících kroků.

  Jak používat nástroj Lupa v iOS

1. Klepnutím na ikonu Nastavení otevřete Nastavení.

2. Najděte možnost Obecné a klepněte na ni.

3. Klepněte na možnost Úložiště pro iPhone.

4. Najděte aplikaci Instagram a klepněte na ni.

5. Klepněte na možnost Odstranit aplikaci. Smaže aplikaci Instagram z vašeho iPhone.

6. Vraťte se na domovskou obrazovku a klepnutím na ikonu App Store otevřete App Store.

7. Vyhledejte aplikaci Instagram a znovu ji nainstalujte.

Takto můžete vymazat mezipaměť Instagramu v systémech iOS a Android. Nově nainstalovaná aplikace Instagram nebude mít žádné soubory mezipaměti.

Často kladené otázky (FAQ)

Q1. Může Instagram smazat neaktivní účty?

Ans. Od Instagramu o tom není žádné oficiální slovo, ale uživatelé si všimli, že některé účty jsou ukončeny, pokud nejsou po dlouhou dobu aktivní. Nezapomeňte se čas od času přihlásit na Instagram, abyste předešli takovým problémům.

  Zobrazte zdroj libovolné webové stránky v Safari s tímto rozšířením a aplikací pro iOS 8 [Paid]

Q2. Co je soukromý účet na Instagramu?

Ans. Ve výchozím nastavení může váš Instagram zobrazit kdokoli na internetu, dokonce i ten, kdo nemá účet na Instagramu. Soukromý Instagram je účet, který mohou zobrazit pouze jeho sledující, což znamená, že pouze ti, kteří sledují tento konkrétní účet, mohou vidět fotografie, videa a místa, která sdílí.

Q3. Jak dlouhé mohou být role Instagramu?

Ans. Když byl poprvé představen, mohly být kotouče dlouhé až 30 sekund, ale kvůli TikTok a jeho rostoucí popularitě se Instagram rozhodl tento limit zvýšit na 60 sekund. Nyní můžete na Instagram zveřejnit minutovou cívku.

***

Doufáme, že vám tento průvodce pomohl a mohli jste se naučit, jak vymazat mezipaměť Instagramu. Pokud máte nějaké dotazy nebo návrhy, neváhejte je hodit do sekce komentářů.

x