Jak vyměnit joysticky ve vašem Nintendo Switch Joy-Con

Pokud vlastníte Switch a nějakou dobu máte, je pravděpodobné, že budete až příliš obeznámeni s Joy-Con driftem. Někteří z nás se nemohou ubránit chvění, když slyší ta slova a skoro slyší, jak naše peněženky začínají z hloubi kapes plakat. Ve skutečnosti je to tak časté a frustrující dilema, že stojí za to naučit se, jak to opravit sami.

Výměna vlastních joysticků je jednoduchý proces, ale také skličující, takže jsme pro vás celý proces zdokumentovali v této příručce a provedeme vás každým krokem.

Proč bych potřeboval vyměnit joysticky v mém Joy-Conu?

Komponenty v Joy-Con jsou tak kompaktní, že se díly opotřebovávají mnohem rychleji než jiné ovladače. Neexistuje také žádný prostor pro pohyb prachu nebo nečistot, které se mohou časem dostat do vašeho ovladače.

Když se stane některá z těchto věcí, váš ovladač se začne unášet. K driftování dochází, když váš joystick zaznamená nesprávný vstup a začne se sám pohybovat, téměř jako by se vaše hra hrála sama. Bohužel v tom ale rozhodně není tak dobrý jako vy.

Jakmile dojde k posunu Joy-Conu, můžete udělat jen málo, abyste to napravili. Existuje však několik triků, které můžete zkusit napravit Joy-Con drift na vašem Nintendo Switch, než jej otevřete a vezmete věci do svých rukou. První věc, kterou byste měli vyzkoušet, když zaznamenáte posun ve vašem Joy-Conu, je zkalibrovat je pomocí kalibračního nástroje v nabídce přepínače. To může na chvíli pomoci, ale je to spíše náplast a nevyřeší kořen problému.

  4 důvody, proč ChatGPT OpenAI umírá

Můžete také poslat svůj Joy-Con pryč na bezplatnou opravu. Je to skvělá služba, ale není zaručeno, že dostanete zpět stejný Joy-Con. Pokud tedy pošlete pár limitované edice, existuje šance, že dostanete zpět klasický červený a modrý Joy-Con. Někteří hráči nejsou ochotni toto riziko podstoupit.

Když všechny výše uvedené metody selžou, nejlepší možností je naučit se, jak své vadné joysticky vyměnit sami. Je však třeba poznamenat, že tím ztrácíte záruku. Ale pokud vaše záruka již vypršela a vy byste raději opravili svůj pár za přibližně 10,00 $, než abyste zaplatili 79,99 $ za novou sadu, nemáte vlastně moc co ztratit.

Co potřebuji k výměně joysticků v My Nintendo Switch Joy-Con?

K dokončení úkolu budete potřebovat několik nástrojů. To vše lze zakoupit jednotlivě nebo v sadách z webů, jako je eBay nebo Amazon, za pouhých pár dolarů.

 • 1,5mm trojkřídlý ​​šroubovák.
 • Křížový šroubovák 2,0 mm.
 • Plastový nástroj na páčení.
 • Jehlová nosní pinzeta.
 • Náhradní joystick. Jsou univerzální, takže se nemusíte bát, že byste museli hledat levou nebo pravou.

Není to povinné pro výměnu, ale také by vám vážně prospělo použití malé misky, aby se všechny vaše uvolněné šrouby udržely.

Jak vyměnit joysticky ve vašem Nintendo Switch Joy-Con

Takže jste všichni vybaveni všemi výše uvedenými položkami a jste připraveni provést váš Joy-Con život zachraňující operaci potřebnou k odstranění obávaného Joy-Con driftu. Tento proces je poměrně jednoduchý, ale je velmi důležité, abyste si s ním dali čas. Všechno uvnitř vašeho Joy-Conu je extrémně choulostivé a poslední věc, kterou chcete, je utrhnout plochý kabel nebo způsobit nějaké jiné poškození zařízení.

  QLED vs. OLED vs. LED: Které byste si měli koupit?

Pokud se vám stane, že na svém Joy-Conu něco poškodíte, snažte se nepropadat panice. Nebudete ho moci poslat zpět do Nintenda k opravě, ale můžete najít náhradní díly pro jakoukoli součást, kterou jste mohli poškodit, na Amazonu nebo eBay za relativně nízkou cenu.

 • Prvním krokem je odstranění čtyř šroubů na zadní straně Joy-Conu. To lze provést pomocí 1,5 mm trojkřídlého šroubováku.
 • Jemně přejíždějte plastovým pácím nástrojem kolem vnějšího švu vašeho Joy-Conu, dokud se dvě plastové skořepiny nerozdělí.
 • Pomocí plastového pácího nástroje opatrně vypáčte baterii. Může to být trochu obtížné, protože baterie je přilepená pomocí lepivých jazýčků, ale nakonec se uvolní. Pokud nemáte plastové páčení, je to v pořádku, stačí prst. Jen se ujistěte, že k vypáčení baterie nepoužijete nic kovového.
 • Odpojte baterii vytažením kabelu přímo nahoru a položením na stranu.
 • Odstraňte tři šrouby, které drží středovou desku dolů, pomocí 2,0 mm křížového šroubováku. Musíte pouze odstranit šrouby v levém horním, pravém dolním a pravém dolním rohu.
 • Odstraňte plochý kabel, který drží středovou desku, jemným zvednutím chlopně a jejím vytažením.
 • Opatrně odpojte modrý plochý kabel poblíž joysticku.
 • Odpojte plochý kabel, který vede přes horní část joysticku.
 • Uchopte 2,0 mm křížový šroubovák a vyjměte dva šrouby, které drží joystick na místě. Jemně zatřeste joystickem, dokud se neuvolní, a položte jej na stranu.
 • Vezměte svůj nový joystick a umístěte jej na místo, poté znovu nainstalujte dva šrouby, které jste právě odstranili pomocí 2,0 mm křížového šroubováku.
 • Začněte zapojovat ploché kabely zpět tím, že vezmete pinzetu a jemně je zasunete na místo. Švihněte západky dolů přes horní část, abyste je zajistili na místě.
 • Nejtěžší plochý kabel, který lze zpět zapojit, je ten pro středovou desku. Posaďte desku vedle Joy-Conu a všimněte si mírného zakřivení, které plochý kabel přirozeně má. Nesnažte se s touto křivkou bojovat nebo ji narovnat, jednoduše ji posuňte zpět tak, jak přirozeně chce jít.
 • Umístěte středovou desku zpět na místo a zašroubujte tři šrouby zpět na místo pomocí 2,0 mm křížového šroubováku.
 • Baterii znovu zapojte tak, že zástrčku zakryjete a zatlačíte dolů pomocí plastového nástroje.
 • Nasaďte zadní desku a zašroubujte zpět čtyři šrouby pomocí 1,5mm trojkřídlého šroubováku.
 •   9 nejlepších vertikálních monitorů pro zvýšení vaší produktivity

  Váš Joy-Con by nyní měl být jako nový. Posledním krokem je použití nástroje pro kalibraci joysticku, abyste se ujistili, že vše funguje, jak má. Kalibrační nástroj najdete v nastavení Switche. Přejděte dolů na Controllers and Sensors, stiskněte Calibrate Control Sticks a podle pokynů na obrazovce zkalibrujte své joysticky.

  Jak je výměna joysticku jednoduchá, není ideální, abyste museli tento proces často opakovat. Ujistěte se, že pravidelně čistíte svůj Nintendo Switch a Joy-Con, abyste zabránili usazování prachu a prodloužili životnost vašich joysticků.

  Řekněte sbohem Joy-Con Drift navždy s tímto průvodcem

  Jakmile budete několikrát postupovat podle tohoto průvodce, vyměníte joysticky vlevo, vpravo a uprostřed pro sebe a své blízké, kteří také bojují s driftem Joy-Con.

  Využití bezplatné opravy od Nintenda k opravě vašeho Joy-Conu je rozhodně tou nejlepší volbou, pokud nejste obeznámeni s rozebíráním elektroniky, ale pokud máte obzvlášť speciální pár Joy-Con a nechcete je ztratit. , je to skvělý způsob, jak vylepšit svou sadu dovedností a zároveň svůj Joy-Con.