Jak vypnout režim Letadlo ve Windows 10 (úplný průvodce)

Windows 10 běží jak na stolních počítačích/notebookech, tak na tabletech. Tato zařízení mají různé typy rádiových přepínačů, které jim umožňují vytvářet různé typy spojení s jinými sítěmi a zařízeními, např. přepínač WiFi a přepínač Bluetooth.

Ve Windows 10 lze WiFi a Bluetooth vypnout jednotlivě, tj. můžete vypnout oba nebo můžete vypnout jeden a nechat druhý zapnutý. Aby bylo vypínání všech rádiových spínačů jednodušší, má Windows 10 režim Letadlo.

Vypněte režim Letadlo ve Windows 10

Pokud byl zapnutý režim Letadlo, uvidíte na systémové liště ikonu Letadlo. Tato ikona nahradí ikonu WiFi nebo Ethernet, která normálně označuje připojení k síti.

  Jak opravit chybu IRQL NOT LESS OR EQUAL (BSoD Error) v systému Windows 10

Zapnutí nebo vypnutí režimu Letadlo je snadné, ale pokud nevíte, kde se nachází jeho ovládací prvek/přepínač, možná nevíte, jak jej vypnout.

1. Centrum akcí

Nejjednodušší způsob, jak vypnout režim Letadlo ve Windows 10, je použít Centrum akcí. K dispozici je speciální přepínač, který umožňuje zapnout nebo vypnout.

Klepněte na klávesovou zkratku Win+A.
Na panelu, který se otevře vpravo, klikněte na tlačítko Režim Letadlo.
Zvýraznění tlačítka zmizí, což znamená, že je nyní vypnuto.

2. Panel WiFi sítě

Když je režim Letadlo zapnutý, na systémovou lištu se přidá ikona letadla. Pokud kliknete na tuto ikonu letadla, otevře se panel sítě WiFi, který má přepínač pro zapnutí nebo vypnutí režimu Letadlo.

  Jak vybrat zvukovou stopu v programu Windows Media Player

Klikněte na ikonu letadla na hlavním panelu.
Na panelu, který se otevře, klikněte na přepínač Letadlo.
Zvýraznění na přepínači zmizí a režim Letadlo se vypne.

3. Aplikace Nastavení

Režim Letadlo můžete také vypnout v Nastavení, ale toto je zdaleka nejsložitější metoda zde uvedená.

Klepnutím na klávesovou zkratku Win+I otevřete aplikaci Nastavení.
Přejděte na Síť a Internet.
Vyberte kartu Režim Letadlo.
Vypněte vypínač nahoře.

4. Vyhrazená klávesa na klávesnici

Pokud vás zajímá, jak jste mohli omylem zapnout režim Letadlo, pravděpodobně za to může klávesnice. Mnoho klávesnic, zejména interních, které se dodávají s notebooky, má vyhrazenou klávesu pro zapnutí nebo vypnutí WiFi. V systému Windows 10 se tato klávesa mapuje na přepínač režimu Letadlo. Klepnutím na něj zapnete režim Letadlo a dalším klepnutím jej vypnete.

  Jak odložit karty v Microsoft Edge ve Windows 10

Najděte klíč s ikonou WiFi nebo anténou a klepněte na něj. Režim Letadlo bude vypnut.

Závěr

Režim Letadlo zakáže veškerou bezdrátovou komunikaci v systému. Je to něco jako přepínač zabíjení, ale jemný, který neruší víc, než by měl. Pokud někdy potřebujete rychle vypnout internet a Bluetooth, je to užitečný přepínač.