Jak vypnout zprávy na vašem Macu

iMessage usnadňuje komunikaci mezi zařízeními v ekosystému Apple. Je to mnohem lepší než používání zastaralého protokolu SMS, který vám umožňuje posílat neomezeně zprávy zdarma a využívat spoustu dalších dostupných funkcí. Používání Zpráv na Macu však může být rušivé, protože zprávy často vyskakují.

Pokud vám to přijde nepříjemné, ukážeme vám, jak vypnout Zprávy na Macu, abyste mohli znovu získat kontrolu a soustředit se na svou práci. Můžete také sdílet jeden Mac v domácnosti; používat Zprávy na takovém sdíleném zařízení tedy pravděpodobně není dobrý nápad.

Jak zakázat zprávy v macOS

Zprávy jsou jednou z mnoha aplikací předinstalovaných na vašem Macu a nelze je odinstalovat. Jediný způsob, jak deaktivovat iMessage na vašem Macu, je odhlásit se z vašeho připojeného účtu iCloud. Ale to stojí za to, protože už nebudete dostávat texty iMessage. Bez ohledu na to, zde je návod, jak vypnout Zprávy na vašem Macu:

  Společnost Apple dosáhla tržní hodnoty 3 bilionů dolarů a nejlepšího startupu v oblasti fúzí a akvizic Fintech
 • Otevřete na Macu aplikaci Zprávy.
 • Klikněte na Zprávy na liště nabídek a z rozevírací nabídky vyberte Nastavení.
 • V novém okně, které se objeví, přejděte na kartu iMessage.
 • Klikněte na Odhlásit se vedle své e-mailové adresy Apple ID a poté z vyskakovacího okna znovu vyberte Odhlásit se pro potvrzení.
 • Poté budete okamžitě odhlášeni ze svého účtu iCloud v aplikaci Zprávy. Pokud znovu neaktivujete iMessage, nebudete moci na svém Macu přijímat ani odesílat zprávy. iCloud však zůstane aktivní pro vše ostatní na vašem Macu.

  Pokud nechcete Zprávy vypínat, dočasnou opravou je ovládání oznámení macOS. Tímto způsobem nebudete upozorněni, když obdržíte novou zprávu. Můžete to udělat tak, že přejdete do Nastavení > Oznámení > Zprávy a poté vypněte možnost Povolit oznámení.

    Top 28 nejlepších nástrojů pro sledování chyb

  Vypněte Zprávy na vašem Macu, abyste omezili rozptylování

  iMessage na Macu poskytuje pohodlí a umožňuje vám zůstat v obraze s nejnovějšími zprávami od vašich přátel a rodiny. Pokud však tuto funkci na svém Macu z rušivých důvodů nebo z jiných důvodů nechcete, vypněte ji. Během těchto prostojů v pracovní den můžete na svém iPhone nadále používat iMessage.