Jak vyprázdnit mezipaměť DNS na počítači Mac

Pokud máte potíže s načítáním webových stránek v prohlížeči, může být na vině vaše mezipaměť DNS. Tuto mezipaměť můžete vymazat, aniž byste na svém Macu cokoli poškodili, což může potenciálně vyřešit problémy s načítáním webových stránek. Ukážeme vám, jak to provést spuštěním příkazu terminálu.

Spusťte příkaz k vyprázdnění mezipaměti DNS

Dále budete muset použít nástroj Terminal k provedení příkazu a vyprázdnění mezipaměti DNS na vašem Macu. Otevřete Terminál jeho nalezením pomocí Spotlight, Launchpadu nebo Finderu. Nyní jednoduše zadejte následující příkaz do aplikace Terminal a stiskněte klávesu Return:

sudo dscacheutil -flushcache; sudo killall -HUP mDNSResponder 

Pokud si všimnete, každý příkaz má předponu sudo; to znamená, že před spuštěním příkazu budete požádáni o zadání hesla správce vašeho Macu. Než se pokusíte tento příkaz provést na svém Macu, ujistěte se, že máte své heslo po ruce.

  Které typy recyklačních technologií mají největší dopad?

Proč byste měli vyprázdnit mezipaměť DNS na počítači Mac?

Obecně byste měli vymazat mezipaměť DNS, když na vašem Macu narazíte na chyby související s DNS. To zahrnuje všechny chybové zprávy DNS, které vidíte ve svých prohlížečích nebo aplikacích na Macu. Zjistěte více o tom, co je server DNS a proč může být nedostupný.

Vymazání mezipaměti DNS pomáhá vyřešit některé problémy související s procházením. Je to kvůli tomu, jak funguje DNS na vašem počítači. Možná už víte, že DNS překládá názvy vašich domén na IP adresy. Pokud dojde k poškození mezipaměti DNS nebo jsou s ní jiné problémy, překlad se nezdaří, což má za následek přerušené relace procházení. Vyprázdnění mezipaměti DNS pomáhá vyřešit tyto problémy na vašem Macu.

  Jak opravit chybu Adobe Save for Web ve Photoshopu

Způsobuje vyprázdnění mezipaměti DNS nějaké problémy?

Když vyprázdníte mezipaměť DNS, odstraníte pouze položky DNS uložené v mezipaměti. Odebráním těchto souborů mezipaměti DNS nezaznamenáte žádné problémy. Až se příště pokusíte připojit k webu z vašeho webového prohlížeče, webový prohlížeč načte nové záznamy ze serveru DNS. Mezipaměť DNS uloží tyto položky a cyklus bude pokračovat.

Vyprázdnění mezipaměti DNS váš Mac nijak nepoškodí – můžete to udělat bez váhání, kdykoli narazíte na problém s DNS. Jak jste viděli, k vyřešení mnoha problémů s doménovými jmény souvisejícími se serverem ve vašem počítači stačí jednoduchý příkaz.