Jak vyřešit problémy s nabíjením s iOS 15

iOS 15 vydaný minulý měsíc. Jako většinu aktualizací pro iOS si uživatelé aktualizaci nainstalovali hromadně. Pro většinu uživatelů proběhla aktualizace hladce, ale někteří uživatelé mají problémy s nabíjením svých zařízení. Tato chyba trápí jak uživatele iOS, tj. uživatele iPhone, tak uživatele iPadOS, tj. uživatele iPadu.

problémy s nabíjením u iOS 15

Problémy s nabíjením u iOS 15

Problémy s nabíjením na iOS 15 se projevují následujícími různými způsoby.

Zařízení se po hodinách nabíjení nezapne
Zařízení se nenabíjí přes kabel
Slabá výdrž baterie

  Jak zrušit aktualizaci iOS při stahování

Zařízení se po hodinách nabíjení nezapne

Pokud se vaše zařízení po aktualizaci zařízení na iPadOS 15 nebo iOS 15 nenabíjí, vyzkoušejte následující opravy.

Ujistěte se, že používáte originální kabel a nabíječku Apple. Aktualizace mohla způsobit problémy s kabely třetích stran. Vždy je dobré použít originální kabel a nabíječku.
Zkontrolujte zdroj napájení: pokud používáte přímou zásuvku, zkontrolujte, zda není uvolněná, a zkuste přejít na jiný. Pokud zařízení nabíjíte připojením k portu USB na počítači, přepněte na jiný port nebo přepněte na přímý zdroj napájení.
Vyčistěte svůj port; pokud je port znečištěný (může se ucpat prachem), může překážet nabíjení. Vyčistěte jej velmi měkkým kartáčkem.
Pokud používáte systém Windows, otevřete iTunes a poté připojte iPhone k systému. V macOS se ujistěte, že máte otevřený Finder, a poté připojte iPhone k Macu. Telefon se zapne.

  Kalkulačka pro iOS možná nepřidává čísla správně

Zařízení se nenabíjí

Pokud se vaše zařízení nenabíjí, ale je stále zapnuté, tj. zbývá vám nějaké nabití, proveďte tyto opravy.

Restartujte zařízení; stiskněte tlačítko pro zvýšení a snížení hlasitosti a poté podržte tlačítko napájení/uspání. Posunutím vypínače vypněte telefon. Připojte telefon ke zdroji napájení a nechte jej zapnout. Mělo by se začít normálně nabíjet.
Zkuste obnovit tovární nastavení telefonu, ale ujistěte se, že máte vše zálohované. Obnovení továrního nastavení vymaže všechna data v telefonu. Otevřete aplikaci Nastavení. Přejděte na Obecné> Přenést nebo resetovat iPhone> Resetovat. Vyberte Vymazat veškerý obsah a nastavení.
Ujistěte se, že používáte originální kabel Apple a originální nabíjecí zástrčku.

  Haunted House od Atari je nyní k dispozici pro iOS [Review]

Slabá výdrž baterie

Mnoho uživatelů si stěžovalo na příliš rychlé vybíjení baterie jejich telefonu. Nejjednodušší opravou je upgrade na nejnovější verzi iOS. iOS 15 měl problémy s vybíjením baterie, ale iOS 15.1 tento problém nemá.

Otevřete na svém iPhonu aplikaci Nastavení.
Přejděte na Obecné> Aktualizace softwaru.
Nainstalujte nejnovější aktualizaci.

Závěr

Problém vybíjení baterie je častější problém. Zdá se, že to má dopad na uživatele starších modelů iPhone. Zdá se, že ti s iPhonem 13 to moc nezažívají. Upgrade na nejnovější verzi iOS by měl vyřešit většinu problémů. Pokud se váš telefon nezapne, je nejlepší jej vzít k opravě a kontrole.