Jak vytvořit ikony aplikací pomocí Midjourney

Design balíčku ikon aplikací je jednoduchý díky výzvám Midjourney.

Žádná webová stránka orientovaná na spotřebitele nemůže fungovat bez ikon. Ve skutečnosti je to první věc, kterou si uživatelé všimnou, než na ni vůbec přistanou.

Navíc ikony jsou všude. Váš smartphone, notebook, Smart TV atd., téměř neexistuje žádný digitální produkt, který by se bez nich obešel.

Vytváření ikon nebo balíčků ikon však dříve stálo spoustu času a peněz. Najmete si grafické designéry a projdete koly tam a zpět, než získáte něco, čemu můžete skutečně říci „ano“.

Umělá inteligence se však chystá vše změnit. Konkrétně mluvím o Midjourney.

Co je Midjourney?

jednoduchými slovy, Střední cesta je nástroj pro převod textu na umění. Zadáte výzvy (popisy obrázků) a vytvoří se několik odpovídajících. Dále můžete převzorkovat preferované výsledky a také se rozhodnout je upravit k dokonalosti.

Na základě strojového učení je to generativní AI engine, podobně jako Dall.E a Stable Diffusion. Ale na rozdíl od jiných jsou výtvory Midjourney více filmové a vypadají přímo jako z filmu.

Dříve nabízela bezplatné zkušební kredity, ale masivní nárůst poptávky ji donutil přejít na prémiovou nabídku.

  Je Turingův test zastaralý? 5 alternativ Turingova testu

Jak používat Midjourney?

Abyste mohli začít s Midjourney, budete potřebovat účet Discord. Dále navštivte její web a zaregistrujte se.

Můžete se podívat na servery Midjourney Discord a zjistit, co vytvářejí ostatní. Pokud to odpovídá vašim očekáváním, přihlaste se k odběru placeného tarifu, připojte se ke kanálu z levého postranního panelu a začněte vytvářet umění pomocí příkazu /imagine.

Pokud se připojíte ke kanálům, vaše výtvory budou veřejné. Můžete však přímo poslat zprávu v okně chatu robota Midjourney Discord, aby bylo vše soukromé.

Existuje mnoho výukových programů na YouTube o tomto procesu a existuje jeden Průvodce rychlým startem Midjourneytaké, pokud se vám to zdá složité.

Nyní pojďme k hlavnímu lákadlu.

Vytváření ikon aplikací s Midjourney

Existuje mnoho způsobů, jak to udělat. Ale z mých zkušeností s touto aplikací doporučuji začít s krátkými výzvami.

Výzva 1: Sada ikon

digital security icon sheet, simple shapes, white background 

To dalo této obecné sadě ikon:

Vlastně jsem se inspiroval z Popisovač Twitteru TechHalla pro tuto výzvu.

Právě jsem použil širokou doménu, abych to začal.

Dále můžeme upscalovat jakýkoli obrázek a vymalovat si cestu vpřed.

Související: Jak používat Midjourney Inpainting?

Ve výše uvedeném výstupu mřížky jsem převzorkoval levý dolní.

Na základě požadavku si můžete vybrat kterýkoli z výše uvedených nástrojů pro malování. Jak již název napovídá, Vary (Silné) a Vary (Jemné) naznačují množství potřebných variací od upraveného obrázku. Vary (Region) je, když chcete nahradit určitou část (ikonu nebo řádek/sloupec) čímkoli jiným.

  Jak obejít neoprávněnou zprávu zařízení ADB

První dvě možnosti fungují na celém obrázku a poskytují čtyři nové varianty, zatímco poslední možnost poskytuje jedinou upravenou verzi obrázku předmětu.

Použil jsem Vary (Subtle) s touto upravenou výzvou:

digital security icon sheet, simple shapes (malware, antivirus, ransomware, passwords, virus, internet bugs, shield), white background

Dále jsem se pokusil vložit několik prvků změnou řádku pomocí Vary (Region):

A toto byl výsledek:

Upřímně řečeno, nejsem z výsledku nadšený, protože nemohu najít nic, co by se podobalo hackerovi nebo klíči. Přesto vzhled obrázku vpravo nahoře obsahuje biometrii a zámky, jak bylo požadováno, a vždy se můžeme znovu dotázat s ostatními, dokud se neobjeví požadované výtvory.

Co je ještě důležitější než sada ikon, je logo značky. Společnosti různých velikostí utratí za návrh loga něco od několika stovek až po tisíce dolarů.

I když nemohu očekávat, že se Midjourney vyrovná práci špičkového designéra, byla by hloupost zanedbávat jeho schopnosti umělé inteligence.

Zkusme vytvořit logo pro online restauraci prodávající převážně rychlé občerstvení a čokoládové koktejly.

round edges square mobile app logo design, flat vector, minimalistic, icon indicating a mix of pizza, burger, and chocolate

Tento je z Adam Lyttle klik na Twitteru. Ikony okamžitě vypadají nádherně a připravené k použití bez jakéhokoli opětovného vybízení.

  Videohovory avatarů na Instagramu a OpenAI se zabývají Shutterstockem

Ale každopádně tady je další pro fanoušky fotorealismu:

round edges square mobile app logo design, photorealism, icon indicating a mix of pizza, burger, and chocolate

Výzva 3: Redesign loga

Co takhle něco předělat a uvidíme, co se objeví? Vybral jsem si naše vlastní logo etechblog.cz.

https://s.mj.run/GPFleONJoA8 a lettermark of letter G, logo, simple, vector, white background --iw .5

Dovolte mi vysvětlit výzvu. První částí je webová adresa stávajícího loga. Dále jsem dal samostatnou textovou výzvu.

Konečně parametr –iw .5 určuje dopad obrázku na konečný výstup. Tento parametr může být v rozsahu od 0 do 2, přičemž 1 je výchozí hodnota.

Zde je několik dalších iterací, které jsem dostal:

A výzvy byly:

https://s.mj.run/GPFleONJoA8 a lettermark of letter G, logo design, abstract, white background --iw .5

a tohle:

https://s.mj.run/GPFleONJoA8 a lettermark of letter G, logo design, abstract, white background --iw .25

Máme návrháře AI!

Jak již bylo zmíněno, očekávat od algoritmu kreativitu na lidské úrovni nedává moc smysl. To znamená, že tato technologie je stále v raných fázích vývoje a první dojmy jsou slibné.

Osobně si myslím, že je to dobrý začátek pro grafiky, aby získali pár nápadů. I když tedy nemusí nahradit nezávislého designéra, Midjourney může jistě posloužit jako cenný umělecký asistent umělé inteligence. A upřímně řečeno, taková má AI být: asistent a nic víc.

Ať už si teď myslíte cokoli, radím vám, abyste si to vyzkoušeli na vlastní kůži. A zde je rychlý průvodce Midjourney, který vás připraví na letmý start.