Jak vytvořit smyčku prezentací v PowerPointu

Microsoft PowerPoint je již užitečný nástroj produktivity pro poskytování prezentací a prezentací, ale je ještě všestrannější, než si možná uvědomujete. PowerPoint nabízí funkci smyčky pro vaše prezentace, aby se prezentace restartovala hned po jejím skončení. Čtěte dále a zjistěte, jak to ve svém projektu povolit a proč může být taková funkce nesmírně užitečná v různých situacích.

Jak opakovat své prezentace v PowerPointu

Když vytvoříte prezentaci tak, jak byste ji chtěli vidět, nastavení prezentace do smyčky je relativně snadné. Jedná se především o změnu jednoho nastavení v PowerPointu.

1. Na pásu karet v horní části okna klikněte na Prezentace. Tím se dostanete do nabídky možností pro zobrazení a prezentaci vaší prezentace.

2. Klikněte na Nastavit prezentaci ve střední části Nastavit. Toto tlačítko otevře vyskakovací okno s podrobnými pokročilými nastaveními vaší prezentace.

  11 nejlepších fitness aplikací, které vám pomohou cvičit odkudkoli

3. V okně Set Up Show klikněte na Smyčka nepřetržitě, dokud se v sekci Show options nezobrazí ‚Esc‘.

4. Klepnutím na tlačítko OK aplikujte změnu.

5. Prohlédněte si náhled prezentace pomocí tlačítek Od začátku nebo Od aktuálního snímku na pásu karet, abyste viděli, že smyčka funguje.

Jak si můžete všimnout při náhledu prezentace, povolení nastavení je jen polovinou úspěchu. I když se prezentace po zobrazení posledního snímku vrátí na první snímek, snímky se neposouvají samy o sobě. Pokud chcete, aby se vaše snímky automaticky opakovaly, budete muset nastavit přechody mezi jednotlivými snímky.

Jak automaticky opakovat vaše PowerPoint snímky

1. Vyberte snímek, na který chcete přechod použít, pokud jste tak ještě neučinili.

2. Klikněte na Přechody na pásu karet. To otevírá řadu možností pro přidávání animací při přechodu z jednoho snímku na druhý.

3. Vyberte jeden z přechodů v části Přechod na tento snímek, který chcete použít s tímto snímkem. K dispozici jsou různé možnosti přechodu, od jemných po okázalé.

  Výuka Golang For Loop [With Examples]

I když si s každým přechodem můžete pohrát dosyta, není to nezbytně nutné; můžete zůstat u výchozí možnosti Žádná nebo jednoduchého Fade, pokud chcete.

4. Přejděte do části Časování na pravé straně pásu karet. Chcete-li automatizovat smyčku, budete muset určit, kdy se každý snímek přesune na další.

5. Pod nadpisem Pokročilý snímek zaškrtněte políčko Po: pro jeho povolení.

6. Nastavte čas (v minutách nebo sekundách) zadáním jednoho do textového pole (aktuálně „00:00.00“) nebo pomocí tlačítek se šipkami poblíž.

7. Opakujte tento postup pro další snímky, které máte. Případně můžete klepnout na Použít na vše a nastavit nastavení přechodu aktuálního snímku na každém snímku v prezentaci.

8. Po použití požadovaných přechodů můžete znovu zobrazit náhled prezentace pomocí tlačítek Od začátku nebo Z aktuálního snímku na kartě Prezentace na pásu karet.

V náhledu uvidíte, že snímky nyní přecházejí automaticky a smyčka nyní funguje bez jakékoli další interakce. Když potřebujete prezentaci opustit, stisknutím klávesy Esc (escape) se vraťte do normálního okna aplikace PowerPoint.

  Co je to „falešné HDR“ a měli byste si koupit HDR Blu-ray?

Proč byste chtěli vytvořit smyčku prezentace v PowerPointu?

Existuje řada důvodů, proč byste chtěli spouštět prezentaci PowerPoint ve smyčce, a proto je tato funkce užitečná několika způsoby.

Můžete vytvořit nepřetržitý kolotoč fotografií pro setkání s rodinou a přáteli nebo relaxační slideshow pláží na konci stresujícího dne. Můžete jej použít k zobrazení důležitých informací, jako jsou pravidla nebo plány, na konferencích nebo sjezdech.

Integrace s běžným časováním přechodů také umožňuje specializované případy použití, kdy možná budete muset mít určité snímky zobrazeny déle než jiné. Může být například použit k zobrazení cen menu v kiosku nebo na food trucku nebo k nabídnutí zábavy lidem čekajícím v dlouhé frontě.

Udržujte své prezentační dovednosti v PowerPointu ve smyčce

Naučit se vytvářet smyčky prezentací v PowerPointu je jen jednou z mnoha méně známých funkcí široce používaného nástroje, který může posunout vaše prezentace na novou úroveň.

Funkčnost, jako je tato, pomáhá udržovat PowerPoint jako univerzální, oblíbený program vytvořený pro různé potřeby prezentace. Nyní je čas využít tyto funkce pro vás.