Jak zabalit elektroniku na cesty letadlem

Dovolená se ukazuje jako skvělá příležitost, jak používat elektroniku mimo domov. Ale právě letos americká vláda zakázala lithium-iontové baterie z odbavených zavazadel. Jak tedy máte zabalit ten notebook?

To není jen otázka dodržování TSA; to je otázka pohodlí. Pokud si na příští dovolenou plánujete přivézt hromadu velké elektroniky, musíte si ji umět uspořádat do příruční tašky. Jinak bude váš let ještě větší otrava.

Elektroniku musíte zabalit do příruční tašky

Lithium-iontové baterie jsou relativně stabilním zdrojem energie. Pokud se vám však podaří prorazit nebo přehřát Li-ion baterii, vzplane. Americké ministerstvo dopravy ví, že to představuje bezpečnostní riziko pro letadla, a zakázalo použití lithium-iontových baterií v nákladovém prostoru všech osobních letů.

Nejde jen o preventivní opatření proti bombám a předem promyšleným Li-iontovým požárům. Vzpomeňte si, kdy byly telefony Samsung vyhodit do povětří v kapsách lidí? Ano, ukázalo se, že nefunkční nebo poškozená Li-ion baterie se může náhodně vznítit. A tmavý, špinavý nákladový prostor letadla je pravděpodobně tím posledním místem, kde chcete rozdělat oheň.

co to pro vás znamená? No, budete si muset vzít všechnu svou Li-ion elektroniku v příruční tašce (nebo v kapse). U telefonů nebo tabletů to není příliš velký problém. Ale může to být velká nepříjemnost, pokud se na let snažíte vzít notebook, Bluetooth reproduktor, přenosné baterie nebo jinou velkou Li-ion elektroniku.

Obecně si do příruční tašky můžete vzít tolik lithium-iontových baterií, kolik chcete. Některé letecké společnosti mají jejich vlastní omezení, ale pokud si vezete jen hrstku zařízení, pak se pravděpodobně nemusíte příliš obávat.

Respektujte zákaz, i když není vynucován

Pamatujete si, jak jsem vám řekl, že lithium-iontové baterie jsou zakázány v nákladovém prostoru osobních letů? Nelhal jsem, ale Federální úřad pro letectví zatím tento zákaz příliš nevymáhá.

Podle FAA, zařízení obsahující lithium-iontové baterie „by měla být uložena v příručním zavazadle“. Pokud ale ignorujete zákaz a zabalíte tuto elektroniku do odbaveného zavazadla, pak „by měla být zcela vypnuta, chráněna před náhodnou aktivací a zabalena, aby byla chráněna před poškozením“.

Takže si můžete technicky zabalit kufry, jak chcete. Ale důrazně bych vám doporučil, abyste se zákazem zacházeli, jako by to byl zákon. Vláda je chaotický, byrokratický byznys. Jen proto, že FAA zachází s tímto zákazem jako s návrhem, neznamená to, že vaši místní agenti TSA to cítí stejně. Vaše elektronika je navíc bezpečnější v příručním zavazadle.

Jak se sbalit na kontrolní bod TSA

Ať se vám to líbí nebo ne, TSA je vaší největší předletovou lithium-iontovou překážkou. Víte, jak TSA vyžaduje, abyste boty a příruční tašky umístili do plastového koše? No, také byste měli z tašky vyjmout veškerou elektroniku, která je větší než mobilní telefon. Tuto elektroniku pak umístíte do samostatných přihrádek, protože je nelze skládat na sebe.

To není ten největší problém na planetě, pokud je vaše taška úhledně uspořádaná. Pokud používáte batoh nebo malý kufr, zkuste si zabalit oblečení směrem dolů a elektroniku nahoru. Nebo můžete své elektronice věnovat atašé. Tímto způsobem můžete rychle vyjmout a vyměnit elektroniku, když procházíte kontrolním bodem TSA.

Pokud si na let vezete hromadu drobné elektroniky, jako jsou kabely a baterie, pak bych navrhoval zabalit je do BAGSMART nebo Základy Amazonu pouzdro na kabel. Tyto případy usnadňují nalezení vašich věcí a mohou pomoci zmírnit jakékoli neobvyklé setkání s TSA.

Jak využít příruční zavazadlo na maximum

Veškerou elektroniku si budete muset vzít s příručním zavazadlem, ale je možné, že ji nebudete muset použít celou během letu. Vzhledem k tomu, že evidentně nedosáhnete na elektroniku, která je v přihrádce nad hlavou, možná budete chtít mít užitečnou elektroniku, jako jsou tablety a přenosné herní konzole, v menší tašce, která se vejde pod sedadlo nebo na klín. Batoh, pod sedací vak, atašé, nebo organizér elektroniky by mělo fungovat dobře. Nebo si před začátkem letu můžete ze zavazadel vyndat nezbytnosti.

V ideálním případě bude vaše příruční zavazadlo co nejlehčí. V příruční tašce si můžete vzít jen pár kusů oblečení, hygienické potřeby, knihu, nějaké občerstvení a elektroniku. Ale pokud jste levák (jako já), pak je velká šance, že se rádi mučíte tím, že si všechno přinesete v batohu a úplně se odhlásíte z drahého a otravného zážitku s odbaveným zavazadlem.

Se sadistickou metodou nošení jsou určité problémy. Pokud je vaše taška neuspořádaná, je těžké najít věci, které potřebujete ve spěchu. Pokud je příliš velký, aby se vám vešel pod sedadlo, musíte ho hodit do přihrádky nad hlavou. Znovu, pod sedací vaky, přikládá, a organizátory elektroniky udělat rozdíl tady. Batoh nebo kufr můžete věnovat oblečení a na elektroniku využít malou taštičku nebo organizér navíc.

Zvažte přihlášení k předběžné kontrole TSA

Balení elektroniky je poměrně snadné, pokud si udržíte pořádek. Ale pokud nesnášíte organizování tašek a nenávidíte vytahování elektroniky pro TSA, pak mohou být lithium-iontová pravidla DOT velmi otravná. Naštěstí se můžete přihlásit do programu TSA Pre-Check a přeskočit obvyklý proces screeningu.

Registrace do TSA Pre-Check může to být časově náročné, ale stojí to za to. Musíte provést osobní pohovor, poskytnout otisky prstů a umožnit TSA provést federální kontrolu pozadí. Pokud jste se někdy ucházeli o místo ve státní správě, je to prakticky stejný proces. Jakmile vás prověří TSA, zaplatíte 85 dolarů za pětiletý zápis a je to.

Jakmile se zapíšete do TSA Pre-Check, můžete jít dolů po TSA Pre-Check pruhu namísto běžného, ​​plebejského pruhu TSA. Zážitek je srovnatelný s Disney Fast Pass. Fronta není tak dlouhá, nemusíte vytahovat elektroniku z tašky a nemusíte zouvat boty.

Zdroje: FAA